Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek valamit elrontotta...

Szerintetek valamit elrontottam az életben?

Figyelt kérdés
Gimiben és általános iskolában is sokat tanultam. Úgy gondoltam, hogy ez vezet az érvényesüléshez. Később elvégeztem a jogot, azt is jó eredménnyel. Nyelveket tanultam meg, hogy ezzel is előrébb jussak. Kb. mindig az lebegett a szemem előtt, hogy ha sokat tanulok, akkor azzal előrébb tudok jutni. Egyetem után kiderült, hogy a szakmában szinte csak Pesten vannak kezdő állások, vidéken már kihalásos alapon megy. Jelentkeztem Pesten egy nagy nemzetközi irodához, ahová fel is vettek nettó 240 ezer kezdő fizetésért. A bökkenő csak az, hogy sok a túlóra, általában hétvégén egy napot is rá kell szánni. Albérletre rezsivel együtt elmegy havi 100 ezer, meg a kajára 80-90 ezer. Ennyi munka mellett nincs időm főzni. BKV bérlet egy további 10es, meg a lakás fenntartásához (WC papír, tisztítószerek, stb.) is elmegy 10-15 ezer. Ott tartunk, hogy félre tudok tenni havi 20 ezret. Én ezt kevésnek tartom. Hiába tűnik magasnak a munkabérem a többi ügyvédjelölthöz viszonyítva, akik minimálbért keresnek, de órabérre leszámítva, kevesebbet keresek mint a minimálbér,magánéletre nem jut idő, megtakarítani is alig tudok valamit. Még néha a szüleim segítenek ki, amit nagyon szégyenlek. Azt számolom, hogy ha valami normálisat tanultam volna, amivel vidéken is tudok dolgozni (mérnöki, orvosi, vagy infó stb.) sokkal jobban megérné. Így meg azt érzem, hogy sok idő meg energia elment a semmire.
2021. aug. 29. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem rontottál el semmit. Mások sokkal jobban eltúrták a saját életüket.. Pillanatnyilag nehezen indul a karriered, de én a helyedben még jobban szétnéznék, hogy milyen lehetőségek vannak, pl.

hogy külföldön keresel munkát

vagy továbbképzed magad stb.

2021. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az életpályád teljesen jó, igazából az a baj, hogy a béred kevés a pesti élethez. A fizud nagy része elmegy albira, gondolj bele.


A jogász pálya sajnos így kezdődik, kivétel, ha nincs kellő hátszeled.


OFF: Egyébként ne gondold, hogy a mérnökök ronggyá keresik magukat. Ahol én lakom, nettó 250-ről indul a kezdőbér, ez nem sokkal magasabb. Ha nő vagy, hátránnyal indulsz mérnöki pályán és a többszörösét kell dolgoznod ha bizonyítani szeretnél. Tehát itt sincs kolbászból a kerítés.

2021. aug. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
jogász vagy.. adj tájékoztatást kezdő vállalkozóknak jogi problémákhoz, írj aszf-et webshopoknak/weboldalaknak, vagy GDPR tájékoztató. Ezekért alsó hangon elkérnek 50-100-150e-et is... és nem kell mindig elölről újra és újra megírni.
2021. aug. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

jó uton haladsz, a kezdes sose nehéz de legalább vagy valaki

akinek még szakmája sincs ilyen idősen csak valami alkalmi munkákat csinált eddig az van kb elbaszott helyzetben.

Csináld tovább szerezz tapasztalatot, majd jobb munkát majd még tapasztalatot majd még jobb munkát és szépen egyre felejebb és feljebb lépsz. Menni fog ha eddig eljutottál akkor már ne most add fel. Aztán elkezdhetsz magán vállalkozni is és kitudja lehet saját irodád a végén ha ügyesen összehozod az meg már hatalmas pénzeket fog hozni. Sok sikert és kitartást hozzá

2021. aug. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!