Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik a kedvenc évszakotok?...

Melyik a kedvenc évszakotok? Jellemző rátok a szezonális depresszió?

Figyelt kérdés
Most, hogy végéhez közeledik a nyár, úgy érzem, kezd aktuálissá válni ez a kérdés.

2021. aug. 30. 18:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tavasz meg az ősz a kedvencem, de a nyarat is szeretem. A télben csak a hideget nem szeretem, meg ha csúszik az út. A sötétséggel és az esővel nincs bajom. Nincs szezonális depresszióm.
2021. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Az átmeneti évszakokat szeretem a legjobban, nyáron menekülök a nap elől és minden lény bosszant szinte, ami előkerül olyankor.


Télen sajnos szezonális depresszióval küzdök, ezért is szoktam karácsonykor elmenni utazgatni, nem nyáron, hogy egyben maradjak. Különben heteken át aludnék és ki sem kelnék az ágyból.

2021. aug. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én minden évszakkal ki vagyok békülve, de leginkább a nyarat és az őszt szeretem.

A nyarat azért, mert hosszúak a nappalok és a jó időjárás miatt könnyű szabadtéri programokat szervezni; az őszt azért, mert akkor van a sütőtök szezonja és nagyon hangulatosak a többszínű őszi falevelek.

2021. aug. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ősz a kedvencem. Alapból fura vagyok.
2021. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%

Kövezzetek meg, de már nincs kedvenc évszakom. Egyszerűen nincs átmenet már/vagy csak alig. Régebben (pedig húszas éveimben járok) az ősz és a tavasz volt a kedvencem, mind a kettőnek megvolt a maga szépsége. Most meg okádék az egész, a tél az enyhe, a tavasz ami fagyos, a nyár meg az ősz többnyire száraz és meleg.

De lehet azért is látom ennyire drasztikusan, mert van saját összehasonlítási alapom a kertészet terén, és hogy mennyire megváltozott a természet ennek hatására. (Télen nem pusztulnak el a kártveők/a növények nem téliesednek el (aktív keringés), már februárban rügybe borulnak a fák/virágok- aztán elfagynak, ugyanígy elfagynak a rovarok- nincs kellő beporzás... Szinte ugyanakkor virágzik minden- akác, repce stb...- nincs normális méz... Na és ezt lehetne folytatni).

2021. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%
Iskolás koromban persze utáltam az őszt, mert kezdődött a suli. Aztán egy ideig az elmúlással kezdtem azonosítani: sárguló falevelek, stb. Ma már szerencsére mindezeken túl vagyok, nem igazán zavar, mikor jön a szeptember, ha a nyár jól sikerült és kitombolhattam magam. Az ősz egy új korszak kezdete, ami bizakodással tölt el. Az előző 2 évben ráadásul kitartott a nyárias idő egész szeptemberben: végig bermudában és pólóban jártam. Idén úgy tűnik, kissé hűvösebb lesz. Imádok fotózni, de kissé már kezdtem unni, hogy minden zöld és verőfényesen süt a nap (gyakran a szemembe). Az erdőket nyáron hamar meg lehet unni, ősszel viszont valóban változatosabb a színvilág, így jobban fotózható.
2021. aug. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Minden évszaknak megvan a maga szépsége.
2021. aug. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amikor kicsi voltam, erre a kérdésre gondolkodás nélkül rávágtam, hogy a nyár a kedvenc. Most (egyetemistaként) viszont a tavasz és ősz között vacillálok.

Az utóbbinál gyönyörű az erdő, szeretek hatalmas sétákat tenni, ott a Halloween, ködös idő is nagy kedvencem, de csak ha nem kell benne közlekedni az utakon. Meg olyan hangulatos is.

Ezzel szemben a tavaszi levegő frissítő, zöld és életteli minden, ideális a hőmérséklet és ilyenkor a legjobb sportolni. Én olyan időben érzem a legjobban magam, amikor annyira van meleg, hogy épphogy nem kell kardigán.


Szezonális depressziónak utána olvastam, de nem jellemző rám (lekopogva), vagyis inkább azt mondanám, hogy a tünetei közül egyedül csak az aluszékonyság van jelen.

2021. aug. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Tél és nyár de leginkább a tél
2021. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

tavasz

nyár

tél

szeretem

rühellem az őszt

2021. szept. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!