Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Furcsa vagyok, ha az egyetemi...

Furcsa vagyok, ha az egyetemi ismerőseim a lehető legkevesebbet szeretnének bemenni órákra az egyetemre, én meg szeretnék minél többet ott lenni, mert más dolgom nem nagyon van és az legalább lefoglal?

Figyelt kérdés
Többiek meg eltekintve attól hogy alapból távoktatást akarnának, de így hogy nem az van, így is állandóan át akarnak órákat rakatni a tanárral, hogy pl. egyik nap ne kelljen egyetlen óra miatt bemenni, hanem át akarják rakni egy másik nap reggelére amikor van több óránk is aznap még. Szóval számukra az ideális órarend az, hogy minél kevesebb napon kelljen bemenniük. Nálam ez máshogy van, én legszívesebben minden nap bemennék, addig se unatkozok itthon, más teendőm nem nagyon van. Gáz ez így 25 évesen, hogy tanórák kellenek ahhoz, hogy legyen mit csinálnom?
2021. szept. 5. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem igazán, ez lenne a normális.
2021. szept. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem attól is függ kinek olyan a szakja amit nagyon szeret, vagy csak szakmát és papírt akar. BTK-k pl szerintem be akarnak járni.
2021. szept. 5. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
33%
Te vagy egyedul az egyetemre melto. Azokat mind elitelem,akik nem akarnak bejarni,de elfogadja az allamtol ,hogy kifizeti helyettuk a tandijat.
2021. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Mert téged érdekel ők még inkább csak a papírt akarják, alapból ez lenne a normális amit te csinálsz
2021. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%

4es habár szakmát tanulók ezért jelenleg érdekelt vagyok a kontakt tanulásban, de az egyetemistákat is megtudom egy szinten érteni.

Egyetemnél kvázi feleslegesnek tartanám a gyakorlaton kivüli kontakt tanitást, mert valljuk be. A töménytelen elméletet otthon is be lehet vágni 2 óra utazás nélkül.

2021. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
88%

Ha dolgoznal egyetem mellett, rogton fingani se lenne idod, aztan boven lenne mit csinalnod, ha ennyire unatkozol.

El kene fogadni, hogy masok vagyunk, mas eletuttal. En orultem az online oktatasnak, na nem azert, mert utalok bejarni vagy masokkal nem akarok talalkozni, hanem szimplan nincs kedvem ehen halni, emiatt dolgoznom kell, igy konnyebb volt. Es sok szaktarsam is pont ugyanigy van ezzel.

2021. szept. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
68%
Te teszed helyesen. Sajnos én se nagyon járok órákra
2021. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem is tudom, milyen választ vársz. Nézd, nem mindenki unatkozik egyetem mellett. Akinek van más dolga is, nagy könnyebbség úgy terveznie, ha blokk-szerűen vannak az órái, és nem szakítja meg 1-1 random óra a napot, amikor különben egybefüggően dolgozhatna. Az ilyen emberek nem nemtörődömségből/közönyből/lustaságból akarják így szervezni, hidd el. De ha valaki azért így áll hozzá, mert mondjuk minél hamarabb haza akar utazni, hogy több időt töltsön a családjával, azt is meg tudom érteni.
2021. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt szerintem 2 külön kérdés lett megfogalmazva.

Az, hogy nem akarnak előadásra járni nyilván nem oké, ezen nincs mit szépíteni. Ellenben az, hogy szerdáig le lehetne tudni minden órát, de csütörtökön még egyetlen egy van, akkor nyilván jobban örülne az ember ha inkább szerdán lenne 2 órával ott tovább. Az utóbbi szerintem nem ördögtől való.

Szeretik az oktatót azt hangoztatni, hogy azért járunk nappalira mert csak ez a dolgunk, de sajnos ez nem így van. Sokan kényszerülnek arra, hogy dolgozzanak vagy teszik azt azért, hogy ne csak kajára meg bérletre legyen pénzük szülőktől hanem tudjanak szórakozni is. Hamarabb hazatud utazni az ember barátokkal lenni, családdal, a párjukkal.

2021. szept. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem tartom furcsának. Egész egyszerűen jobb órarendet szeretnének.

Egyébként én is azt preferáltam, ha lehetőleg egyben vannak az óráim, nem pedig szétszórva. Pláne arra ugrottam, ha valami péntekre van csak meghirdetve, pedig a hét más napjain is simán elfért volna, mivel akkor vagy hazautaztam (volna) vidéki kollégistaként, vagy pedig a csütörtök esti buli következtében másnapos voltam, esteleg a kettő együtt :D

Olyan szempontból tartom egyedül gáznak a helyzetedet, hogy különben nem lenne elfoglaltságod. Akár munka, akár tanulás, akár bármi szabadidős.

Én tanulni is hatékonyabban tudtam a koliban nyugalomban, mint az órán ülve. Egyébként a mai napig nagyon szeretem a szakmámat, laborokra, gyakorlatokra mindig bejártam egyetemen, ha nem ellenőrizték, akkor is, de a rossz előadókhoz elméletre következetesen nem, csak azokhoz, akiknek az előadása hozzáadott érdemben az anyag megértéséhez, elvégre egy ppt-t vagy jegyzetet önállóan is el tudok olvasni, de egyes összefüggésekre rájönni önmagamtól sokkal hosszabb időbe telt volna, mint egy jó oktatótól meghallgatni.

2021. szept. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!