Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt elviselni?

Hogy lehet ezt elviselni?

Figyelt kérdés

Egy nárcisztikus személy sajna éveken át része volt az életemnek, nem saját akaratomból, hanem egyéb okból. Pár hónapja már no contact van, minden értelemben és ez nagy megkönnyebbülés nekem. Pontosabban félig-meddig megkönnyebbülés, mert sajnos azóta is szoktam parázni, hogy esetleg megint felbukkan, akár csak úgy a semmiből. Hogy hirtelen jön egy üzenet, vagy ami inkább rosszabb, egy telefonhívás vagy akár csak megjelenik személyesen.

Igazából én valaki máson keresztül ismertem meg és így is találkoztam vele, de elég sok problémát okozott nekem és későn jöttem rá, hogy nárcisztikus.


Nyilván megkönnyebbülés, hogy eltűnt, de közben mégis gyakran félek, hogy esetleg megjelenik a semmiből hirtelen.

Elég rossz így élni, hogy sokszor ezen aggódok.


Ha van itt olyan, aki megszabadult nárcisztikus embertől, elmondhatná, hogyan élte meg ezt és milyen volt utána.

Örülnék a tippeknek, véleményeknek, hogy hogyan lehet elviselni ezt a helyzetet, állandó aggodalmat.

Azt, hogy állandó, azért nem úgy kell érteni, hogy reggeltől-estig, de mondjuk úgy, hogy minden nap megjelenik ez az aggodalom és főleg akkor, amikor olyan helyről van szó, ahol ő is gyakran megfordult vagy esetleg ahol még felbukkanhat bármikor a kapcsolat megszakításától függetlenül.



2021. szept. 7. 20:39
 1/1 anonim ***** válasza:
Velem is volt hasonló, igazából bármilyen toxikus kapcsolat szerintem hasonló hozadékkal járhat. Itt nagyon igaz, hogy az idő gyógyír mindenre: egy idő után meg fogod unni, hogy miatta stresszelsz nap mint nap, és már azt is le fogod tojni, hogy szembe jön az utcán. Egyébként meglepően bevált, hogyha nem egyedül, hanem egy biztos érzelmi támaszt jelentő emberrel járok azokon a bizonyos gyakori utakon, ahol megfordul a nárcisztikus személy. Egyedül még nem akartam, de amikor mással megjött a bátorságom, akkor maga a gondolat is megszületett, hogy nehogy már miatta kerüljek gyönyörű helyeket. Mostmár eszembe sem jut:)
2021. szept. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!