Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a Szép napot...

Mi a véleményed a Szép napot és a Jó utat elköszönésről?

Figyelt kérdés
Számít, hogy ki mondja kinek?
2021. szept. 9. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
1%
Értelmetlen dolog. Kaller mondja az utas szöveget, ami nem rajtam múlik. A másikat (szép napot) meg ilyen hagyommányőrzőnek gondoló manusok mondják, ami nem mindig szerencsés.
2021. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
A szép napot köszönést azoknál használom, akik hol tegeznek hol magáznak. Ha nem tudják eldönteni, akkor nekem is jó ez a semleges, sem tegező, sem magázó köszönés.
2021. szept. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig mondom szinte mindenhol és 19 éves lány vagyok. Szerintem nem számít hogy ki mondja kinek,én pl. boltokban mindig szép napottal szoktam elköszönni.
2021. szept. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
36%
Szia uram!kés,villa bontatlan dobozban van eladó.érdekel?
2021. szept. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Azzal mi a baj, hogy jó utat? De most egész komolyan. Ok, persze ha csak 2 megállót megy vki a villamossal, akkor indokolatlan. De reptéren, pályaudvaron, kikötőben, meg idmerősnek nagyobb utazások előtt szerintem természetes jó utat kívánni. Én is szoktam.
2021. szept. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
A Jo utat az teljesen normalis. A szep napot szerintem kereskedelmi teveben nemetbol lenyulva kuszott be.
2021. szept. 10. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
"Szép napot" levélben, "jó utat" akkor, amikor a családlátogatás után mennek haza a rokonok. Egyéb szituációkban nehéz elképzelni. Jövök ki a boltból, és "jó utat"... Jó vicc lenne.
2021. szept. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
A "szép napot" valamelyik kertévés időjárásjelentésből jön, szerintem modoros, és felszínes. Helyette már régen a "minden jót" elköszönést használom. A jó utat sztem jó, ahogy van.
2021. szept. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Néha úgy köszönök el pár ismerősömtől, hogy "További szép napot" ...

Főleg chaten.

Ez olyan semleges köszönés, jól le lehet vele zárni egy beszélgetést, ami mondjuk valamilyen okból kifolyólag hirtelen lezárult.


21F

2021. szept. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!