Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A határ nálatok hol van?

A határ nálatok hol van?

Figyelt kérdés

Mi az a rossz cselekvés, amit még megtennétek egy emberrel annak tudatában, hogy sok másik ember számára ez jó lenne? Hogy ne legyenek nagyon eltérőek a szituációk, mondjuk, hogy a "jó lenne sok ember számára" az jelentse azt, hogy mondjuk 500 embernek okoznátok rövid ideig felettébb nagy örömöt. Tehát hogy nem csak elmosolyodna rajta, hanem tényleg nagyon boldoggá válna. Rossz cselekvés meg például, egy nagyon gyenge sértést mondani neki, ráborítani egy pohár vizet és hasonlóktól kezdve a maradandó testi/lelki sérülésekig bezárólag (vagy még tovább, ha van olyan).

Azért kérdezem, mert úgy vettem észre, hogy elég eltérő ilyen téren az emberek gondolkodása. Hallottam már mindenféle választ. Van, aki azt mondja, hogy a legapróbb rossz cselekvést sem hajtaná végre, nem számít hogy sokaknak nagyon jó lenne, ha 1 embernek is minimális rosszat okoz. De van aki meg azt mondja, hogy a sokak boldogságát össze kell adni és annak az ellentétét rosszaságbán "megérné" egy embernek elszenvednie (ami 1 ember számára hatalmas negatív élmény lenne).



2021. szept. 12. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy sok embernek jó lenne? Röhögnének egyet, vagy meggyógyítaná a rákot?
2021. szept. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kettő között. Boldogság töltené el őket, mondjuk úgy 5 perc erejéig.
2021. szept. 12. 21:14
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, miről van szó. Teljesen más az a helyzet, amikor mondjuk nincs más választásod, hogy egy közúti helyzetben, hogy 2 embert ütsz el, vagy belehajtasz a tömegbe, és megint más az, hogy valaki boldog lesz, mert kap +1 havi munkabért vagy egy ingyen koncertjegywet a kedven énekesére. Ez esetben a kisujjamat sem mozdítanám.
2021. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ott a határ, ahol én felállítottam. Átléped, akkor a bíróságon találod magad.
2021. szept. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Legközelebb Záhonynál van🤷‍♂️
2021. szept. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerinted egy jó nevetés és a RÁK ELLENSZERE közt félúton 5 perc nevetés van? Azért ez se semmi.


Nem bántanék senkit mások 5 perc boldogságáért.

2021. szept. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ezen gondolkodnom kell.
2021. szept. 13. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mások (vagy a saját) 5 perc boldogságáért nem ártanék senkinek.
2021. szept. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!