Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért térhet el a gondolkodáso...

Miért térhet el a gondolkodásom ennyire a korosztályométól? Pl. az egyetemmel kapcsolatosan

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, és míg én annak örülök, minél többet ott lehetek, minél több órám van amire be kell menni, addig a többiek ennek az ellenkezője. Annak örülnek ha kevés órájuk van, és az is a lehető legjobban összesűrítve, hogy minél kevesebb napon kelljen menni. Aztán míg én tök szívesen üldögélek mondjuk az egyetem főépületében akkor is amikor éppen nincs órám, vagy mászkálok a városban, addig a többiek ahogy vége az órának, húznak haza, kollégiumból is amint lehet hazamennek inkább vagy akárhova, feleslegesen se az egyetemen, se a kollégiumban nem akarják az idejüket tölteni. Én alapvetően nagyon ráérek, órákon meg a tanuláson kívül nagyon nincs más dolgom. Meg pl. a távoktatás téma, mindenki azt ajnározza merthogy minek bejárni szerintük tök felesleges órákra ha online is részt lehetne venni rajta, nekem elég kellemetlen lenne, ha nem járhatnék be élőben. Viszont úgy érzem, valami nagyon nem stimmel az életemmel, nagyon eltérek a többi huszonévestől. Emiatt, mert így eltér jópár dologban a gondolkodásom, meg az egész életem. Lehet arról szó, hogy érettebbek nálam, felnőttesebbek mint én, én meg kicsit még éretlen vagyok? Szóval ők az egyetemista szint én meg mint egy középiskolás mondjuk?
2021. szept. 14. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Minek legyenek többet ott a kelleténél? Pusztai józan paraszti ésszel is rá tudsz te is jönni, hogy alapjába véve elég nagy f...ág.


De úgy élsz ahogy neked tetszik.

2021. szept. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Én nem szeretem az egyetemet. Nem kaptam kollégiumot, emiatt fizethetem a drága albérletet és tanulás mellett dolgozni kell, hogy eltartsam magam. Anyagi gondjaim vannak, nélkülözve élek. Egy kínlódás az egész. Alig van szabadidőm. Nem szeretem a környezetet sem, inkább hazavágyok vidékre. Én alig várom, hogy vége legyen a diákéletnek és rendes munkavállaló legyek.
2021. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak pont ezért érzem úgy, hogy valami nem stimmel a gondolkodásommal, meg a viselkedésemmel, mert nagyon más mint a többieké. Csak nem tudom, mi lehet nálam a hiba
2021. szept. 14. 17:01
 4/12 nemaRendőrség ***** válasza:
93%

Már nem olyan az egyetemi élet mint régen.

Régen bent voltak az emberek mert volt értelme bent lenni, voltak programok, vagy ha nem akkor szerveztek maguknak.


Most mindenki a telefonját nézi, vagy húz haza játszani.

Valamilyen szinten meg is értem, mert az egyetemek látva az érdektelenségeket elkezdték abbahagyni a programok szervezését, és kevesen mernek belevágni a szervezésbe

2021. szept. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 nemaRendőrség ***** válasza:

Illetve sokakban van az a szellem, hogy olyan időpont kell ami jó mindenkinek.

Nem, kell egy időpont, és aki jön jön, aki nem az legközelebb.

Soha nem lesz olyan időpont ami 10ből 10 embernek jó, így általában ez is megölte a programokat

2021. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
97%
Annyi a különbség, hogy nekik van szociális életük/hobbijuk amivel szívesen töltik az idejüket, úgyhogy ha lehet nem téblábolnak az órák között és igyekeznek minél kevesebb időt suliban tölteni.
2021. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
97%

Hát nézd, én nem ugyanabban a városban lakom mint ahova egyetemre járok, jó esetben egy irányba 50 percet, rosszabban másfél órát utazok, attól függ melyik jármű épp megfelelő. Ha nagyon balszerencsés vagyok és késik minden, akkor ennél jóval több is lehet.

Nyilván szeretnék minél kevesebbet utazgatni, és hogy az óráim egy napon legyenek, hogy ne egy darab 1 órás előadás miatt kelljen aznap 2-3 órát utaznom. Sajnos lett egy ilyen ebben a félévben..

Illetve ha vége az óráimnak sietek haza, hogy legyen még otthon időm másra és ne későn érjek haza. Főleg az este 7kor véget érő órák után.

Nem mindenki vágyik arra, hogy az egyetemen szocializálódjon

2021. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg akarsz tanulni egy szakmát, abba energiát kell fektetni. Nagyon jól teszed, hogy bejársz órákra és fejlõdni akarsz, egyáltalán nincs ezzel gond. Viszont tudnod kell, hogy sokan csak a társadalmi nyomás hatására iratkoznak be egyetemre, holott abszolút nem érdekli õket. Ne igazodj utánuk, csak csináld a dolgod, idõvel ki fog fizetõdni
2021. szept. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
97%
az egyetmre en is szeretek bejarni, plane hogy masodeves letemre most volt eloszor szemelyes oktatasban reszem. viszont feleslegesen nem lebecolok az epuletben, az orak utan hazamegyek, tanulok, takaritok, fozok, programokra megyek. hetvegen nem sietek haza, csak havonta egyszer megyek, mivel sajat lakasban lakom.
2021. szept. 14. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Mindig hülyének szoktak nézni a szaktársaim mikor mondom, hogy mennyire örülök a jelenléti oktatásnak, hogy szeretek bejárni az óráimra, hogy megvárom amíg végeznek az órájukkal nekem nem gond nem sietek sehova, hogy elmehetnénk még valahova enni órák után, hogy sokszor inkább bent maradok az egyetemen tanulni vagy enni, olvasni stb. Ők szörnyülködnek rajta, hogy te jó isten, ők csak azt várják mikor mehetnek már haza, lenne már hétvége, utálnak bent lenni, mikor lesz már megint távoktatás, az a legjobb ha be sem kell járni, ő hozott egy szendvicset elég az egész napra inkább majd este eszik otthon stb., stb. Az esetek nagy részében pedig egyáltalán nem olyan emberektől hallom ezt, akik aktív szociális életet élnének, akik dolgoznának, akiknek lenne valamilyen hobbijuk vagy más rendszeres elfoglaltságuk stb., hanem gyakorlatilag azért rohannak haza, hogy fetrengjenek az ágyban, sorozatot nézzenek, aludjanak, játszanak. Ezt most nem azért mondom, mert én emiatt lenézem őket stb., mindenkinek más a fontos, élvezetes és így tovább. Ugyanakkor nekem ez tök meglepő, mert én nem erre számítottam, hanem éppen ellenkezőleg. Azt gondoltam pont a fiatal huszonéves egyetemista réteg az, akit csomó minden érdekel, akik aktívak, akik rugalmasak és mindenféle programot össze lehet hozni stb., én ebből a szempontból csalódtam és elég sok szaktársammal nem is találom a közös hangot emiatt.
2021. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!