Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt már alvásparalízised?😳Ha...

Volt már alvásparalízised?😳Ha igen, elmesélnéd milyen volt, mit láttál? Nekem még sosem volt, és ezért érdekel a téma.

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Megébredtem éjszaka, kinyílt a szemem, viszont nem mozdult semmim. Úgy éreztem, hogy levegőt sem kapok. Nem láttam semmi rémisztőt, mivel szerintem akkor nem is fogtam fel, hogy ez paralízis, aztán pár másodperccel később a feleségem mozgolódott a takaró alatt amitől felébredt a testem is. Ezután mintha hirtelen levegőhöz jutottam volna, a szívem pedig majd kiesett a helyéről.


Nem volt kellemes élmény. Nyilván aki tudja ezt kezelni és rutinosabb annak más élményt ad, hisz az álmait képes a valóságba szőni, de így elsőre inkább volt ijesztő.

2021. szept. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Egyszer volt, és elég is volt belőle annyi...Hason feküdtem, és meg voltam győződve arról, hogy a lábamat a bokámnál fogva valami láthatatlan erő húzza felfelé, a plafon irányába, már emelkedett a hasam is.(Nyilván nem, de teljesen úgy éreztem.)Ráadásul mikor ez történt, akkor még nem is hallottam arról, hogy alvásparalízis, mimt olyan, létezik...már komolyan gondolkodtam rajta, hogy most bediliztem, vagy démonok tényleg léteznek.Aztán találtam rá az alvásparalízis leírására, kicsit meg is nyugodtam.
2021. szept. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hajnalba nem tudtam mozogni és azt halottam mintha anyukám a fürdőszobából ilyen elrekedt indulatos hangon beszélt hozzám és ilyeneket mondott hogy nem hogy már néznéd Pesten a házakat és húznál el itthonról
2021. szept. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hajnalban felkeltem, de nem tudtam mozogni. Csak a szememet tudtam kinyitni. Szólni akartam a férjemnek, de hang sem jött ki a torkomon. Nem tudom meddig tartott, nekem óráknak tűnt, de nyilván csak pár perc volt. Szerencsére a 30 évem alatt csak 1x volt velem ilyen.


Látni nem láttam semmit, teljesen a tudatomnál voltam, csak épp nem működött semmim.

2021. szept. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Évekkel ezelőtt volt, de emlékszem szólni akartam a páromnak hogy segítsen de nem bírtam mozdulni. Mint valami partra vetett hal úgy próbáltam mozogni mindenhogy de nem sikerült. Valami démon is szerepelt az álmomban ezért volt olyan nagyon ijesztő.


Egyszer volt velem olyan hogy a karom zsibbadt csak annyira el, hogy nem tudtam mi van mellettem az ágyban... Mert nem éreztem egyáltalán. (Bár ez nem paralizis, de nagyon bepanikoltam)

2021. szept. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen űrlényes volt.

Én amúgy élveztem. :D

Mondjuk én teljesen fel is voltam rá készülve.

2021. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Félálomban voltam, és minél jobban próbáltam mozogni, annál jobban éreztem, mintha húzna be ez az állapot. Hallucináltam is valamit, amire emlékszem egy ilyen boszorkányszerű fej üvöltözött az arcomtól, miközben rángatózott az arca. Ijesztő volt.
2021. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Nekem egyébként akkor jön elő alvásparalízis, amikor nagyon stresszes időszakot élek vagy beteg vagyok. Most mindkettő életben volt, így nem csodálkozom.

Én mindig az oldalamon alszok, lábaimat felhúzva magamhoz. A hátamnál azt éreztem, hogy valaki ott motoszkál. Mivel van egy benti macskám, nem nagyon érdekelt, mert gondoltam a macsek fetreng. De akkor éreztem, ahogy egy nagy, erős kéz átszorítja a mellkasom, majd a másik oldalról is. Éreztem a szorítást, kissé nehézlégzésem is volt. Próbáltam hangot kiadni, de nem sikerült. Mivel sajnos velem ez többször előfordult már, tisztában voltam az alvásparalízisemmel.

Ilyenkor a taktikám: Elmondom magamnak, hogy ez csak egy alvásparalízis, mindjárt elmúlik. Fél percen belül meg is szűnt.

Nem kívánom ezt az érzést senkinek, az első ilyen alkalommal más volt a sztori, de akkor nagyon megijedtem. Akkor kerestem fel rá az interneten elsőnek.

2021. szept. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!