Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A tanulásnak van valami...

A tanulásnak van valami technikája?

Figyelt kérdés
Vagy belerázódik az ember egy jó adagnyi szenvedés után? Vagy hogy megy ez szerintetek?
2021. szept. 24. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha érdekel amit tanulsz, akkor nem tanulásnak fogod fel, hanem szórakozásnak.


Én az olyan anyagokkal szenvedtem mindig is, amiket feleslegesnek tartottam megtanulni, mert nem láttam, hogy azt mikor és hol fogom használni és emiatt nem is érdekelt.

2021. szept. 24. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek máshogy ragad meg. Van aki kiemeli a legfontosabbakat. Elolvassa 10x és a lényeg megragad majd a szinre koncentrálva eszébe jut. Van aki dobog a lábával és olvas. Aztán amikor dobog eszébe jut.

Van aki hallgatni szereti a tanulni alót és3x meghallgatva megjegyzi.

Nincsen pontosan definiálható technika.

Lehet téged a szagok segítenének .

2021. szept. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, en sulis koromban sosem tudtam sehogy tanulni, csak sodródtam az árral, most 36 évesen, kortársaim panaszkodnak, hogy már nem megy úgy... en meg csak ülök az órákon és megragad minden bennem... mintha egy szivacs lenne az agyam.
2021. szept. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a módszere, ebben egyet értek.

Sőt, tárgyanként változhat.

Gimiben úgy tudtam legjobban megjegyezni a törit, hogy a szobatársam mondta fel magának, darálósan, de tök megjegyeztem így.

Idegen nyelvből szavak: asszociáció.

De a legtöbb úgy ment, hogy átírtam saját stílusomra a tanulnivalót. Nem feltétlen tényleg írásban, hanem akár szóban, kimondtam hangosan, hogy nekem ebben mi rejtik.

De minden egy nagy túró, ha valami nem érdekel...

Szóval a motiváció az első, ami meg kell, hogy ragadjon. A tudat, hogy minden tárgyban van valami érdekes, még ha elsőre döguncsinak is tűnik.

2021. szept. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a legkönnyebb módszer, ha az adott témakörben keresek érdekes videókat a neten.

Erre van is példám. Jelenleg logisztikát tanulok, és baromi száraz anyag volt a raktármenedzsmentről. Érteni értettem, de az atyaúristennek se maradt meg bennem, így videókat nézegettem a neten, különböző cégek prezentációit a témában. Az előadók rajzokkal, ábrákkal is magyaráztak, vagy néha sima, hang nélküli pps-eket néztem. Így jobban bennem maradt a lényeg. Emlékszem a színes betűkre, az ábra formájára, így berögzült az anyag.

2021. szept. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem pl. fotografikus memóriám van, nagyon sokszor képekben gondolkozok, így felelésnél/dolgozatnál nekem úgy a legkönnyebb, ha sikerül úgy memorizálnom az anyagot, hogy a vázlatom képe megjelenjen a szemem előtt, mikor felmondom/leírom. Szinte olyan, mintha olvasnám az egészet, csak nem előttem az asztalon, hanem a fejemben van a füzetem.

De mielőtt félreértené bárki is, nem magolás szinten tanulok, elolvasom egy csomószor az adott bekezdést/vázlatrészletet, addig olvasom míg meg nem jegyzem, közben próbálom megérteni, esetleg később saját szavakkal átformázni, hogy egyszerűbb legyen.

Nekem mondjuk az is segít, ha a vázlatot leírom kézzel füzetbe. Azzal is tanulod már. Nekünk nagyon sok tanár tölti fel classroomba a vázlatokat, amiket nem is muszáj leírni a füzetbe, osztálytársaim nem is értik minek másolgatok mikor csak kinyomtatom ami ott van készen, de sokat segít, ha kicsit átfogalmazva átmásolom kézzel az egészet füzetbe, mert a tanárok gyakran bonyolultan fogalmaznak, és egy négysoros fogalmat biztos nem fogok megtanulni, átfogalmazom rövidebbre a lényegét és máris könnyebb.

2021. szept. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanulás módszertannak hívják és egy elég mély témakör ahhoz, hogy ezen az oldalon ne lehessen átfogó képet adni róla.

Viszont rengeteg cikk, videó és könyv született a témában. Ha elkezdesz elmélyülni benne, rájössz, hogy a szövegkiemelők használata csak a jéghegy csúcsa.

2021. szept. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!