Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan működik a Vatera?

Hogyan működik a Vatera?

Figyelt kérdés

Mit jelent a fix? Fix ára?

Fix felett mit jelent az a zöld kalapács?


Valaki el magyarázná?



2021. szept. 25. 20:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fix (rögzített) ára van, nem kell licitálni. Zöld kalapács azt jelenti, hogy leütöd és megveszed. Persze ehhez regisztrálnod kell, de van olyan lehetőség is, hogy regisztrálás nélkül is vásárolhass.
2021. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Az miért van hogy a kalapácson 5000 Ft van, gondolom az van le ütve? De a fixen ott van hogy 15000ft

2021. szept. 25. 22:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A kalapácsos ár az a licitálós ár, amire kérdeztél, az jelenleg 5 ezer ft-nál áll, de ha a fix árra rányomnál, akkor 15 ezer ft-ért a Tiéd lehetne, hiába vetélkednek többen is a licitálásnál.


Ha pl. valaminek a kikiáltási ára 1 ft és elkezdenek licitálni, akkor a "kalapácsos ár" maradhat akár 10 ft-on is, ha nem sok embert érdekel.


A FIX árral mindig azonnal megveszed a terméket és a legtöbb kategóriában kötelező átvenni/megvenni - nem úgy, mint egy hirdetős oldalon.

kivéve, ha a termék nem felel meg a leírtaknak.

Jó, ha tudod: Vaterán, magánszemélyek adásvételénél, licitálásnál NINCS elállási jog.

2021. szept. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden oldal alján ott van a "Súgó" - itt megismerheted a Vatera működését.


Az sem árt, ha átrágod magad a Felhasználási feltételeket - így elkerülheted a kellemetlen meglepetéseket, akár eladóként, akár vevőkét.


Súgó - Vaterás lapok alján

[link]


Felhasználási feltételek ugyanott, de azt nem linkelem be.

2021. szept. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információkat,nagyon sokat segítettél. 🙂

Lenne még egy kérdésem ha nem probléma?

Tegyük fel hogy a fix ár 15000ft, meg kezdődik a licit aztán licitálnak rá,tegyük fel hogy 7000ft-nál tart a licit vége felé, én 8000ft licitállok, ezekután senki sem licitál már mert le jár az idő, akkor a termék az enyém lesz?

2021. szept. 26. 14:20
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen :-)


Attól függ...Ha 8 ezret licitálsz és nincs minimálár, akkor a tiéd a termék.

Hogy van-e minimálár, az általában kiderül úgy, hogy licitálásnál kiírja, hogy nem érték el a minimálárat.

Mi a minimálár? Az eladó megadhat egy árat, aminél kevesebbért nem adja oda.

Pl. 1 ft-ról indít egy konyhaszekrény sort, de mondjuk 15 ezernél olcsóbban nem akarja odaadni, akkor megad egy 15 ezres minimálárat. Ha ezt eléri valaki, akkor azé a nyertes licit, aki a legmagasabb árat adja. Pl megáll 20 ezernél, akkor a 20 ezresé a szekrénysor.


DE! azt azért tudnod kell, hogy a rutinos licitálók kivárnak az utolsó percig, s az utolsó másodpercekben folyik a nagy harc néha. Nem mindig...


Olvasgass az automatikus licitről is - ez néha jó, néha nem. Ha nem vagy gép előtt, nem tudsz foglalkozni vele, amikor lejár az aukció, akkor érdemes automatikus licitet megadni - egy olyan összeget, ami még Neked megéri.

Maradva a konyhabútornál: ha Neked csak 18 ezret érne meg, akkor automatikus licitre beírod a 18 ezret, de persze, ha az utolsó pillanatokban valaki 19 ezret ad meg, akkor elbuktad a szekrénysort.


De azért nem rossz ez - egyszer így nyertem egy szép fekete nadrágot 1 ft-ért :-) Beírtam X összeget, nem sokat, majd elutaztam pár napra vidékre, nem sok reményt fűztem hozzá, hogy megnyerem, de kiderült, hogy senki más nem licitált rá - így enyém lett 1 ft-ért .-)

Szegény eladó biztos nem örült neki, de én igen :-)

2021. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,gratulálok a nyereményedhez,remélem jó volt a nadrág? 🙂
2021. szept. 28. 11:27
 8/9 anonim válasza:
Ez velem is előfordult már, én is sokszor jutottam hozzá már így kincsekhez 1 Ft-ért, ezt (is) imádom az oldalban! :D
2021. nov. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kérdező, igen, jó volt, azért licitáltam rá :-)

Normális eladók megadják a méretet, a cm-eket is.

2021. nov. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!