Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » 71ezer forint kizárólag...

71ezer forint kizárólag étkezésre költve 1 embernek kevésnek / átlagosnak / soknak számít?

Figyelt kérdés
Ez napi 2290 ft, napi 4-szeri étkezés.
2021. okt. 7. 16:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat: 1 hónapra számolva, ez kimaradt.
2021. okt. 7. 16:45
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mennyire kötött, hogy mit lehet enni. Speciális étrenden pl nem nagyon lehet faragni, és azok általában drágábbak.
2021. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem sajnos a mai árak mellett átlagos. Én kb 60 ezret költök havonta kajára, de abból 25 ezret szép kártyáról.
2021. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Ja és én nő vagyok, nem eszek annyit, mint egy férfi.
2021. okt. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ez átlagos, én is kb. ennyire igyekszem kihozni, de van, hogy nehezemre esik - tehát én kifejezetten örülök, ha kihozom ennyiből. Pedig nincsenek luxusigényeim, csak diák vagyok tanulós szakon, dolgozom is, egyebek is vannak, szóval nehéz jól beosztani az időmet, hogy főzni is maradjon energiám mindig. Szerintem ha több időm, mentális energiám (vagy rutinom?) lenne ezzel foglalkozni, talán könnyebben is menne.


Nő vagyok amúgy én is.

2021. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
El nem tudom képzelni, hogy lehet ennyiből étkezni. Ti egy másik univerzumban éltek?
2021. okt. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#5 vagyok: Amúgy tejallergiám is van (most olvastam az előző válaszokban a speciális étrendet, nekem ki is ment a fejemből, hogy ezt említsem). De szerintem ez talán nem emel olyan sokat az étrendem költségein, vannak bőven költségesebb étrendek.
2021. okt. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
#6-os, nekem akkor működik ez jól, ha főzök rendesen, rendszeresen. Így egy ételt tudok 3 napig is enni (pl. mostanában rengeteg lecsót eszem). Ha már egy kicsit is a félkészebb kaják fele fordulok, vagy többször a városban ebédelek, megszaladnak a költségek.
2021. okt. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért írtam a speciális étrendet, mert anyukám pl. cukorbeteg, neki amiatt kell odafigyelni, egy kollégám egyik gyereke több ételfélére is érzékeny, neki külön főztek az oviba is. Én kb. bármit ehetek, a magoktól kipattogok, de ennyi, súlyos ételérzékenységem nincs, és néha magot is fogyasztok, mert amúgy meg egészséges, de nem állandóan, és jobban figyelek a mennyiségre. SZÉP kártyáról én is költök, kb. 1000-1500Ft-os árkategóriában ebédre, de nem minden nap ebből eszek. Szoktam főzni is magamnak. Mondjuk ha megveszek egy gyorsfagyasztott panírozott húst, azt nem az egészet készítem el egyszerre, hanem mindig csak egyet veszek ki, rántott sajt ugyanez. A kenyeret szeletelve veszem és fagyasztom, így nem megy tönkre, nem szárad ki, nem penészedik meg, reggelire 1 szelet szendvicshez elég. Törekszem arra, hogy ne dobjak ki ételt, nem mindig sikerül, de ezzel is lehet spórolni. Tescoban szoktam figyelni a frissáru részen a leárazott zöldségeket, gyümölcsöket, általában azok még jók, csak nem olyan szépek, és sokkal olcsóbbak, mint ami nincs így leárazva (gyorsan el is fogy általában). Sparban is szokott lenni közeli lejáratú hűtött élelmiszer, azok is olcsóbban, mint a teljes ár, és csak mert le van árazva, nem jelenti azt, hogy rossz, vettem már ilyen feta sajtot, és még nagyon jó volt kevert salátához.
2021. okt. 7. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9 “ SZÉP kártyáról én is költök, kb. 1000-1500Ft-os árkategóriában ebédre”


Hol ebédelsz meg ennyiért? Csak mert Pesten a kis adag kínai kaja is sok helyen már 1700 körül van. És akkor még nem beszéltünk a minőségibb kajákról. Sőt, ha rendelek, szállítással együtt simán van 3-4 ezer is egy ebéd.


Amúgy én a 3. válaszoló vagyok és nekem is speckóbb étrendem van, nem ehetek glutént és a tejtermékeket is igyekszem kerülni. Így szokott 60 ezer körül lenni a havi kaja, tesómnak nincs speckó diétája, ő havi 40-50-ből megkajál.

2021. okt. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!