Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted a kultúra, a tudomán...

Szerinted a kultúra, a tudomány és a vallás összefügg?

Figyelt kérdés

2021. okt. 8. 21:30
A kérdező szavazást indított:
Rengeteg irodalmi, képzőművészeti és zenei mű vallásos témájú.
A könyvnyomtatás és a kulturális intézmények LutherMárton Bibliája után terjedtek el.
Leonardo da Vinci is polihisztor volt.
Művészek és tudósok között is vannak istenfélő emberek.
Az írók, költők s festők között sok vallásos ember van, de természettudományokkal foglalkozók közt nem.
Egy irodalmárt, történészt, biológust érdekli a vallás, de egy matematikust, fizikust, kémikust, geológust, csillagászt, nyelvészt nem.
Kína ateista ország létére több ezer éves kultúrával, s tudománnyal rendelkezik.
Az ókori görögöknek, s egyiptomiaknak nem is egy istenük volt, mégis fejlett volt a kultúrájuk és a tudományuk is.
Az ókori germánoknak volt istenük, mégis barbároknak tartották őket.
A rómaiaknak sok istenük volt, a művészetekhez értettek, a tudományokhoz kevésbé.
8 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Aztaaaaa,te mennyire unatkozol.
2021. okt. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem főként régebben sok dologban befolyásolta a tudományt a vallás és nyilvánvalóan a tudomány is a vallást. A vallás következtében lett elérhető széleskörben a nyomda és a nyomtatott könyvek, így a tudás is. A vallás tartotta féken az embereket, megelőzve az anarchiát és így a fejlődés békés folyamatát garantálta. A vallás adott hatalmat bizonyos országok vezetőinek, így elfogadtatva az embereket bizonyos törvények bevezetésére.

A tudomány hatására változott a vallás álláspontja, mint például az evolúciós elmélet, vagy a csillagászat fejlődése miatt.

Ezekben az esetekben leginkább a katólikus vallást értem ezek alatt, de természetesen a többi vallásnak is voltak hasonló velejárói.

Én nem vagyok vallásos, de elismerem, hogy a tudatlanság korszakában az emberek támpontot és értelmet találhattak a vallásban, ami gondolom sokakon segített. Szerintem a múltban nagyon komoly szerepe volt a vallásnak főként társadalmi szempontból, ám tudományosan is. Mára már a vallás elavultá, szinte fölöslegessé és károssá vált.


Majdnem minden kultúrában kialakult valamilyen vallás-féleség. A kultúrák fejlődése ettől nagyrészt függetlenül történt, tehát nem nagyon lehet megkülönböztetni a különböző vallásokat effektivitásuk szerint, ám abban a tudósok is egyetértenek, hogy a fejlődésben mindenképp volt szerepük a maguk sajátos módján.


Az is vitathatatlan, hogy rengeteg festő, zenész, művész életében játszott komoly szerepet a vallás és ezekből rengeteg ikonikus termés érett. Ilyen például Leonardo da Vinci művészete is.

2021. okt. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Nem. Ez a három dolog annyira független egymástól, hogy léteznek egymás nélkül, de ha létezik az egyik, még létezhet a másik is. Nem zárják ki egymást. Így ezek függetlenek egymástól. Nem mond semmit egy ember vallásosságáról, hogy tudós-e, vagy művész. Se semmilyen kombinációban.

Nem függenek össze, de persze lehet vegyíteni ezeket

2021. okt. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
igen
2021. okt. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Mi a különbség a kultúra, vallás, és tudomány között?

Én úgy tudom, ez a három szinte teljesen ugyanaz.

2021. okt. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!