Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire van "kész" a (magyar)...

U. Xorter kérdése:

Mennyire van "kész" a (magyar) nyelv? Mennyivel rosszabb a helyzet a matematikát vagy a fizikát illetően?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodtam, hogy mikor lesz végre minden felfedezve... és talán különböző tudományterületek különböző mértékben közelítik ezt a teljességet. Így például talán a nyelvtan az, ami leginkább kész van, vagyis amiben a legkevesebb a nyitott kérdések száma, kb. mindent tudunk róla - gondolom én. A matematikából sokkal több a nyitott kérdés, pl. a kiszámítástudomány foglalkozik eldönthetetlen problémákkal, vagy ott van P=NP kérdése. A fizika megint más tészta.

Szóval mely tudományterületek vannak leginkább készen? Elképzelhető, hogy egy nap minden összefüggést felfedezzünk, amit fel lehet?



2021. júl. 8. 23:45
 1/3 anonim ***** válasza:
77%
Mi koze a nyelvnek a fizikahoz? A nyelv folyamatosan valtozik, a fizika nem.
2021. júl. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"talán a nyelvtan az, ami leginkább kész van ... kb. mindent tudunk róla"

A nyelvtan pont nem valaminek a megismeréséről szól, inkább a nyelv egységesítéséről és a magyar nyelv, mint érték védelméről. Persze vizsgálja a logikáját, működését, felépítését is, ezeket szabályrendszerbe próbálja foglalni, de így is rengeteg kivétel van, amiket nem kell feltétlenül megmagyarázni.

2021. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyetlen tudományterület sincs “készen”. A nyelvek is folyamatosan változnak, fejlődnek, alakulnak. A nyelvtudomány nyilván nyomon követi e változásokat.
2021. júl. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!