Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mai világban egy átlagos...

Mai világban egy átlagos huszonéves fiatalnak teljesen természetes, általános dolog, hogy pl. hétvégére kiruccan egyet mondjuk Csehországba?

Figyelt kérdés
Mert én még szomszédos országokba se jutok el soha, messzebbre meg főleg nem. Kicsit elcseszett életem van. Viszont az ismerőseimtől meg állandóan azt látom hogy most ez ment el Csehországba aztán meg az, mászkálnak mindenhova állandóan. Ez ennyire általános dolog manapság?
2021. okt. 10. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Igen, gyakori. Mi is voltunk kint csak úgy lengyelbe. Vagy ismerős szlovákba.


Azért annyira nem nagy cucc. Kb 20-30 ezer ft a benzin ha van autó, plusz autópályán max 2-4 óra. Azért annyi benzin pénzt meg kibír az ember egy évben párszor.


Szóval annyira nem nagy dolog, te is ki mehetsz.:D

2021. okt. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
Simán. Majdnem minden hétvégén megyünk valahova, na nem mindig külföldre de az is igen gyakori.
2021. okt. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én is ezt látom magam körül. (Én már 40-es vagyok.) Épp a covid előtt ütött szöget a fejembe, hogy "hé, hiszen ezt én is megtehetném" (egy-egy ilyen hosszú hétvégi kiruccanást közeli országokba). Ha tényleg vége lesz a járványnak, akkor el is fogok menni pár helyre. (Mert az, hogy most itt maszk-ott igazolás jegyében teljen egy út, az nekem nem lenne élmény, akkor sem, ha Pfizert kaptam.) - A mi generációnknak ez teljesen "kiesett", azt hiszem, de nem késő "pótolni".
2021. okt. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Vess egy pillantást a repülőjegy árakra... Kb olcsóbban vagy Rómában, mint Pécsen.
2021. okt. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%

Én viszonylag gyakran szoktam, múlt héten például csütörtök este és vasárnap délután között Rómában voltam. A retúrjegy összesen volt hatezer forint, a szállást egy helyi barátnőm biztosította.


Azt viszont nem tudom, hogy mennyire gyakori, de az én baráti körömben havonta van valami ilyesmi. Persze olyat is ismerek, aki sose szokott így "átugrani".

22/L

2021. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is gyakori.
2021. okt. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pont múlt hétvégén voltam Brnóban haverokkal :D

Nem mondom, hogy ez lenne az állandó program, de pár hónaponta egy hosszú hétvégére el szoktam azért utazni. Schengen óta simán lehet menni, mindenféle macera nélkül, még most is csak annyival egészül ki, hogy a személyi mellé le kell tölteni telefonra az oltási igazolást mega regisztrációt (amit egyébként még soha senki nem kért), ráadásul nem is különösebben drága a történet. Tavaly például olcsóbb volt a repjegy Berlinbe, mint a vonatjegy a lakóhelyemről (vidéki város) Budapestre. Mivel a lehetőség adott, persze, hogy menni fognak az emberek :) 25/F

2021. okt. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az én köreimben nem. Évi 1-2 alkalommal, ha adódik rá lehetőség, akkor biztos kiruccanna bármikor, de azért messze vannak ahhoz, hogy csak úgy felkelek és kinézek az ablakon, aztán eldöntöm, hogy ma csehekhez megyek. :D Ezt max belföldön játszom el. Szóval amit a neten látsz, hogy a heverok itt-ott megfordulnak, az nem ad hoc jellegű, hanem szervezés áll mögötte.
2021. okt. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miről beszélünk, mikor többe kerül haza vonatozni vidékre, mint elmenni Csehországba?
2021. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

Amúgy én azokat nem értem, akik jönnek az "én bezzeg soha nem jutok el sehova" szöveggel, miközben veszik a hulladék kaját, cigit, meg hülyeségekre költik a pénzt.


Ismerősökkel most voltunk a Magas Tátrában. Szállás 2 éjszaka, bevásárlás, utazás fejenként 30 ezerre jött ki ami nem egy kifizethetetlen összeg.


De mi az, hogy manapság?


Anyámék akik most 60 körüliek fiatalon rengeteget utaztak a baráti országokba, Lengyelország, Erdély, Szlovákia akkoriban sem volt elérhetetlen, és csak sima dolgozó emberek voltak.

2021. okt. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!