Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy emléket...

Hogyan lehet egy emléket visszahívni?

Figyelt kérdés
Az agy mindent rögzít és örökre megjegyez, amit lát, azt is, amire nem figyelünk, azonban hogyan lehet ezeket az emlékeket visszahívni? Persze kissé lehetetlennek tűnik és azt sem tudom, hogy az előhívott emlékkép valódi-e lesz, de egy próbát megér. Körülbelül egy éve ránéztem egy papírlapra, amin számok voltak. Van valamilyen módja annak, hogy hozzáférjek a tudatalattimhoz és újra megnézhessem azt a lapot? Tudatos álmodás formájában gondoltam, elvégre az egy elég mély állapot, de nem vagyok benne biztos, hogy tényleg a valós emléket látnám.
2021. okt. 10. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Olyat lehet, hogy adott emlékeket ahhoz kapcsolódó tárgyakkal, eseményekkel, történésekkel, hangokkal, szagokkal, stb. "előkotornak", de amit te akarsz, az már messze baromság kategória. Az agyad nem egy számokon alapuló, rendszerezett informatikai egység, amiben kedved szerint keresgélhetsz és mappákba rendezve helyezgetheted amiket akarsz.


Ha azt a számot minden nap használtad volna hosszú ideig, akkor még 20 év múlva is emlékeznél rá "reflexből", mert lényeges infónak raktározta el. Egyéb esetben lényegtelen és nincs rá szüksége

2021. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Senior Séf ***** válasza:
100%
Az agy azt raktározza el, amire a túlélés érdekében szükséged van. Felesleges információkkal nem terheli a kapacitását.
2021. okt. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Meditálással.
2021. okt. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most komolyan kitörölték a válaszomat? De hát mit lehet egy ilyen kérdésre válaszolni? Ilyen nem létezik amit a kérdező akar.
2021. okt. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!