Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a 20-as évek a...

Szerintetek a 20-as évek a 80-as évek retrózása lesz?

Figyelt kérdés

Ruhában, zenében, filmekben, életstílusban stb.

Mert én nagyon ezt a tendenciát látom és kifejezetten örülnék neki, ha nem egy újabb depressziós, szürke, semmilyen évtizedünk lenne, hanem egy olyan amit a későbbiekben is emlegetni fognak.



2021. okt. 11. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Pár dologban jobb volt a 80-as évek, én átéltem, de elég volt 1x.
2021. okt. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem minden esetben sajna...

Anno, akkoriban ez nemcsak a stílusban és életstílusban merült ki.

Ma már elég sablonná váltak a dolgok, az emberek többsége kevésbé nyitott a másik felé, nem igazán vannak olyasféle szórakozási lehetőségek mint akkor. És hát, lehet hülyeségnek tűnhet de szerintem a zenei világ se tűnik olyan visszaköszönő dolognak. Nem mondom hogy ma nincs 1 olyan előadó se, aki kicsit is hajazna az akkori alkotók stílusára, de mégis valami baromi ritka.


Emellett másabb az életfelfogás és a körülmények. Úgy pedig főleg mérföldkőnek tűnik annak az érának a visszaszivárgása, hogy a technikai dolgok és az internet (akár minimális) mellőzése is kb elvonási tüneteteket produkálna az embereknél (tisztelet a kivételnek). Lásd: a múltkori Facebook"hiánya".


Tény és való, hogy bizonyos dolgokhoz már elengedhetetlen a net, de az a baj, hogy már semmi se lesz olyan mint akkor.

Anno megtehetted hogy random sétálva valahol láttad hogy házibuli van, odamentél és korrektül megkérdezted csatlakozhatsz-e, és végül bejutottál, szórakoztál, ismerkedtél.

Sokkal több szociális tapasztalatot lehetett szerezni akkor, mert most többségében csak neten keresztül ha értesülsz ilyen eseményekről, és általában azok is kissé privátabb körbe vannak tartva.


Véleményem szerint ellaposodtak a dolgok. Még a kétezres évek eleje is egy teljesen más világnak hatott, mint most. Valahogy mozgalmasabb és szabadabb volt, nem a telefon nyomkodásnál és ilyesfajta dolgoknál állt meg az elfoglaltság.

2021. okt. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kb. 2016 óta minden évben elszajkózzák, hogy a 80-as évek hódítanak. 😅 …Aztán mellette mindig bejön más is.
2021. okt. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%
Hat nekem nem ez jon le a sok kocka felszines emberbol.. oke van egy reteg de a nagyobbik resznel vmi kisiklott
2021. okt. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom te hol éltél eddig, de kb. 2015-töl volt 80 as évek, most a 90est nyomják, pár év mulva jöhet vagy hamarabb is a 2000s tuti.
2021. okt. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!