Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Normál egy műszakban dolgozók,...

Normál egy műszakban dolgozók, nektek mire jut idő délután?

Figyelt kérdés

Leginkább azok válasza érdekel, hogy mi fér bele munka után, akik úgy dolgoznak, mint én, tehát 8-16-ig. Valamit rosszul csinálhatok, mert fél 5-re érek haza, de alig jut időm valamire. Általában elmosogatok, heti 2x főzök, vacsorát készítek, megnézek egy sorozatot, lefürdök és 9-kor kidőlök. Ha kell, a közeli boltba még elugrok, az max. fél óra.

Takarítás nem fér bele, egy mosás még csak-csak, de porszívózás, felmosás, ilyesmi már nincs. Hétvégére meg kupi van, akkor meg fáradtnak és morcosnak érzem magam, hogy hétvégén se pihenhetek. Valamit nagyon elrontok, de kíváncsi vagyok másoknál hogy mennek a napok. Mennyire van lefixálva, hogy mikor-mit csináltok, mennyire tartjátok magatokat ahhoz, hogy jut mindenre idő.


2021. okt. 16. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
Hát, én 11ig vagyok fent, csak fél órára van a munkahelyem, így 7kor elég felkelnem. Én hétköznaponként 3szor 2 óra kondit letolok, olvasgatok, meg ugye a mosogatás és takarítás.
2021. okt. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Idom lenne, de kedvem nincs. En 6-tol 3-ig huzom az igat. 4 ora lesz mire otthon le tudok ulni, megittam a kavemat es pihentettem egy kicsit a labam. Ekkor neki kezdek fozni (nem mindennap), amivel jo esetben 5-fel 6 fele vegzek. Utana eszunk, leulok egy kicsit tevezni, hogy pihenjek is, vagy a szamitogep ele. 2 ora ugy elrepul hogy csak na. Megyek furdeni, masnapi kajamat munkahoz elkesziteni (mert 5kor kelek), aztan megyek az agyba es alszok.

Nem erzem ugy, hogy lehet teljes eletet elni 8 oras munkarenddel, de a legtobb embernek sajnos ez jut.

Es akkor neha meg a futarral is veszekedhetek, hogy dobja mar be azt a krva csomagot a szomszedhoz, vagy hagyja ott lexarom, ugyse lopja el senki. :D De neeem, manapsag mar ugy idozitem a rendelest inkabb, hogy szombaton erjen ide a futar. :D

Na szoval idom igazabol lenne, ha nagyon akarnam, de a faxnak sincs kedve. En csak hetvegen mosok es takaritok, bar a lakasnak tobbszor is jol jonne.

Szoval nem csak te vagy igy vele. Gyerek mellett is ugyanigy vannak nagyon sokan. Hogy mindig faradtak, a haz meg szalad. Sajnos.

En egy ideig meg nem is merek vallalni, magamra se tudok idot szakitani.

2021. okt. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

8tól 16:20-ig dolgozom. Mire hazaérek a férjem otthon van a gyerekekkel, vagy édesapám hozta haza őket, ha kedvesem dolgozik. Mikor hazaérek, kb 5-re, megkérdezem milyen napjuk volt, beszélgetünk egy fél órát, majd megnézzük van e házi feladat, ha van megcsinálhuk, ha nincs átbeszéljük a tanultakat, a kicsi addig mesét néz. 7 körül elkezdődik a fürdetés, amíg a kicsi pancsol, vacsorát készítek (konyhából rálátok), majd vacsorázunk. 8 körül még belefér egy esti mese az ágyból, addig én összepakolok.

Fél 9-kor alvás van, mert fél 6-kor mindenki ébred, ahhoz, hogy én 8 előtt beérjek dolgozni, el kell induljunk legkésöbb fél 7kor.

Nekem 20 perc autóútra van a munkahelyem, de a gyerekeket viszem a helyükre, így 1,5 óra.

Nekem ennyi fér a napba bele, esetleg ha nagyon nincs mit felvenni, akkor 30 percre beteszek egy adagot mosni.

2021. okt. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Én home officeba kényszerültem, de így se rózsás a helyzet. 9-től 17:30-ig dolgozom (ebédszünet bele van kalkulálva). Az ébresztő 8:30-kor szól, de be szoktam nyomni szundira. Aztán meló. 17:30-kor laptop lecsuk, összeszedem magam, felszállok a buszra és bemegyek a városba, mert igénylem a kimozdulást. Mire megérkezik a busz már sötét van. Szóval hiába a home office, így nem haza kell utazni, hanem a munka után beutazni, ha akarok valamit, ugyan olyan időrabló mintha bejárnék.
2021. okt. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
7:30-tól 17:45-ig vagyok benn, kb fél óra az út, gyorsan főzök, elpakolok, kaja, fürdés, alvás. Segítségem nincs, rám marad minden (párom anyucinál lóg inkább, ilyenkor előfordul hogy csak magamnak főzök:D).
2021. okt. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%
Melobol hazafele bolt, fel ora alatt rendetvagok aztan edzes + csajozas vagy haverozas. Persze nem minden nap. Van h csak netflixezni meg fetrengeni van kedvem 🤷‍♂️ de igazabol barmi belefer
2021. okt. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

8-17 között dolgozom. Szerencsére a munkahelyem 10 percnyire van, és párommal egy helyen dolgozunk.

Van egy kutyánk, ezért kelünk fél 7-kor. Evés, zuhany, kutyasétáltatás stb, utána munka. 17-kor végzünk, sietünk haza a kutyához. Általában ilyenkor együtt elsétálunk a boltba, párom vásárol, én addig a kutyával sétálok. 18-ra hazaérünk. Ha van kedvem én ilyenkor tornázok (általában nincs haha), majd utána vacsorázunk. Vacsora mindig hideg, nincs egyikünknek se kedve főzni ilyenkor. Ebédre rendelt kaját eszünk, vagy reggelente valami nagyon gyorsat csinálok pl tészta.

Vacsi után már nem csinálunk semmit. Tv-t nézünk, netezünk, én szeretek olvasni. Max beteszek egy mosást, máshoz nincs semmi energiám. Aztán én álatalában bealszom 21 óra körül, rá nemsokra párom is. Majd 23 óra-éjfél körül felébredek magamtól, hogy le kell mégegyszer vinni a kutyát pisilni. Leviszem, aztán visszafekszem és alszok.

Péntek esténként szoktunk elmenni moziba. Ennyi az össz szórakozás. A pénzt inkább félrerakjuk, és évente 2-3 szor elmegyünk külföldre 1-2 hetekre.

2021. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Esti képzésre járok egyetemre mellette és heti 3x edzek. :D Meg a párommal is vannak közös programjaink meg persze az itthoni kötelességek.


Ha nem fizikai munkát végzel, nagyon sok dologra marad időd.

2021. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem főzőcskézek minden nap. Hétfőn lefőzök egy nagy adag kaját, hétköznap az van meg saláta és párolt étel, ami nem nagy kaland
2021. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

8-as szerintem itt nem is azon van inkább a lényeg hogy mire van időd, hanem hogy mire van energiája az embernek.

Munka után este 6-7-től lefekvésig én sem csinálok semmi értelmeset, pedig 4 -5 óra alatt sok mindent lehetne. Mint te is írtad. Csak egyszerűen semmi energiam sincs megmozdulni sem. A világ minden kincséért sem lehetne rávenni hogy hétköznap takarítsak vagy mondjuk a belvárosban flangáljak. Pedig nem végzek fizikai munkát.

2021. okt. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!