Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen módszer vált be a...

Milyen módszer vált be a gyors tanuláshoz?

Figyelt kérdés
Pl évszámok megjegyzése, képletek megtanulásához?
2021. okt. 16. 12:48
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Most akkor tanuláshoz, vagy magoláshoz?

Képletet úgy, hogy övezetek, bebizonyítom, onnan pedig tudom. Plusz sokat használom. Ez a gyakorlatban kb úgy néz ki, hogy órán bebizonyítja a tanár, én értem és innentől kezdve nincs dolgom ezzel.

Szavakat úgy, hogy szövegkörnyezettel együtt. Mondatokat tanulok, használok, sokszor elolvasom egy szöveget, átalakítom a sajátommá, de benne hagyom az új szavakat, hogy használjam őket. A szavak, amiket használok, pedig a szókincsem részei lesznek, megtanulom őket.

Évszámot pedig először elhelyezem korszakban és megpróbálom belőni, hogy mi mi után következett, így szűkíteni a kört. Vagy kapcsolók hozzá valami emléket, dalt, bármit. Igazából a töri nem volt az erősségem, volt, hogy nem álltam ötösre és eléggé utáltam is. De sokszor elmondta a tanár, nem évszámorientált volt (ott az atlasz).

Hál'istennek egyetemen nem kell magolni az én szakomon. És messzire elkerül a töri és minden humán tárgy. Szóval gondolatmenetemmel tanulok, gyakorolok, levezetem bebizonyítom. Módszer: mindent megtanulok, mert kiszelektálni hogy mi az, amit nem kell, mert már félig tudom sokkal több energia, mint megtanulni/kijegyzetelni és veszteséges is, mert kevésbé biztonságos. Leülök, és egybe minden.

2021. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy rászánod az időt, hogy megértsd. Pl a képletet. Az évszám sem nehéz, ha ismered a kontextust. Ha képben vagy a teljes történettel, századra már nem nehéz elhelyezni az eseményeket. A konkrét évszámot is ki lehet találni az időrendiségre alapozva. A képlet ugyanez.


Sajnos nekem csak az vált be, hogy érdekelt a dolog és hogy egészben szemléltem az anyagot. Ha tudod az egészet "olvasmányosan", akkor könnyű az évszámok, fogalmak, képletek beillesztése is. Hiszen az csak a kivonata egy (számomra) izgalmas kontextusnak.

2021. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!