Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért csak a...

Az emberek miért csak a mamahotelezőket szólják le, az olyan szülőket miért nem akik a gyerekükre szorultak idős vagy idősebb korukra?

Figyelt kérdés
Miért csak az a ciki ha te laksz a szüleidnél, az miért nem ha a szülőd/szüleid laknak nálad mert nem tudják magukat eltartani?

2021. okt. 20. 14:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mert a babahotel elég ritka.
2021. okt. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Az emberek ezen szó kapcsán is fogalom zavarban szenvednek. Nem az a mamahoteles aki a szüleinél él de segít nekik háztartási munkákban, pénzzel. Hanem az aki nem csinál semmit és még pöfög is a szüleinek.


Aki a szüleivel él nem szégyen mint ahogy az se ha a beteg szülőnek segítség kell. Szánalmas a kérdés hogy ez segítségre szoruló szülők terén is felmerült.

2021. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
* Szánalmas a kérdés, hogy segítségre szoruló szülők terén is felmerült.
2021. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A mamahoteles az, aki bár életerős felnőtt, és önállóan el tudná látni magát, a szüleivel szolgáltatja ki magát. Akik idősen valakire rászorulnak, azok önállóan már nem tudják ellátni magukat, olyanok, mint egy kisgyerek, aki szintén nem tudja önállóan ellátni magát.
2021. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
32%
"Aki a szüleivel él nem szégyen" - de, sajnos sok ember szerint bizony az. Múltkor pont itt az oldalon szidtak valakit, mert a beteg(!) segítségre szoruló édesanyjával él együtt felnőttként. :/
2021. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Én az albérletezőket nézem le, innen a mamahotelből 29 évesen, 7 éves autóval amit kp-ra vettem, és közel 9M megtakarítással, sokan kérdezik miért nem költözök külön, én mindig azt mondom hogy jobb így, valamikor veszek egy házat majd, addig meg segítjük egymást.
2021. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

Én inkább azokat nézem le, akik világrabasztak egy gyereket anélkül, hogy arra gondoljanak, hogy elindítsák az életben. :D Az egy dolog, ha valakinek nem telik, mondjuk lehet, hogy védekezni kellett volna abban az esetben, nem csupasz seggre gyereket csinálni. Az viszont mégszebb, mikor úgy akarják életre nevelni, hogy szándékosan nem adnak neki semmit és nem segítik semmiben, pedig lenne miből. 18 évesen kibaszták aztán rá 5-10 évre megy a nyafika, hogy nincs unoka meg ritkán jár haza a gyerek. Ja, cicám, talán azért, mert cserbenhagytad és magának kelk boldogulnia, mintha árva lenne szinte, aztán majd öreg korában örököl legfeljebb, ha végre elpatkolsz.


Nekem a szüleim eltartottak az első diplomám megszerzése alatt, azt mondták, nem szívesen engednek szélnek, amíg nincs meg a megfelelő eszközöm a boldogulásra és ez nekik is egy befektetés, mint nézni, ahogy szar melóval vesztegetem az időm egy jövedelmezőbb végzettségre gyűjtve. De ennek ellenére dolgoztam egyetem mellett és tovább is tanultam, immár a saját pénzemen.


Bármikor szívesen eltartanám anyámat, mert egy tündér, akinek nagyon sokat köszönhetek. Anyagilag is és szeretet, nevelés, törődés szempontjából is. Bármikor kifizetném neki a magánorvosi ellátást és bármit megadnék neki ezek után, mert nem önzően nevelt, hanem az én érdekeimet szem előtt tartva mindig. A szememben ilyen egy igazi szülő és ha nem tudom ezt nyújtani, inkább nem lesz gyerekem.


De ha olyan egy féreg lenne, mint anyósom, akkor biztos, hogy halott lenne a szememben onnantól, hogy elköltözöm otthonról.


Úgyhogy mindenki egye csak szépen meg, amit főzött.

2021. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem tetszik a mamahotel kifejezés mert sokszor azok is megkapják akik nem a semmittevés kedvéért laknok otthon.

Én már külön élek, de legjobb barátnőm és bátyám is otthon laknak. Mindketten rosszul érzik magukat amikor felmerül a mamahotel szó, holott mindketten fizetnek otthon, beszálnak a költségekbe, segítenek a háztartásban.

2021. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%
Albérletben élek nézzél le de nem megyek tonkre abban, hogy apam anyam alkoholista.
2021. okt. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én nem fogok csak azért albérletbe menni, mert egyeseknek ciki az, ha otthon él az ember fia a szüleinél. Megtakarítás és spórolás céljából inkább maradok náluk 5-10 évet, mint hogy megfeleljek egy vadidegennek, aki szart sem tud az életemről.
2021. okt. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!