Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetemistáknak tényleg...

Egyetemistáknak tényleg kötelező a Covid oltás?

Figyelt kérdés

2021. okt. 21. 21:21
A kérdező szavazást indított:
Igen, mindenhol.
Attól függ, melyik egyetemre jár valaki.
Attól függ, milyen szakra jár valaki.
Attól függ, hogy kollégista-e valaki.
Attól függ, hogy bejárós-e valaki.
Ezt csak ijesztgetésképpen mondják.
Egyáltalán nem kötelező.
49 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
72%

Sehol senkinek sem kötelező.

Csak bizonyos szakmákat nem végezhetsz nélküle, bizonyos helyekre nem mehetsz be, és egyre több helyre nem mehetsz be.


De a lényeg, hogy felhúzott szemöldökkel, tágra nyílt ártatlan szemekkel elmondhatják, “De hát nem kötelező, csak hát vállalnod kell a következményeket”.


Ha pedig beleesel abba a pár százalékba, akinél kárt okozott a kikány, akkor te vállaltad, senki sem tartott pisztolyt a fejedhez.


Üdv a liberális demokratúrában. Bár eddig is csak azt választhatták meg a marhák, ki legyen a böllér.

2021. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%

Nem kötelező, de érhet hátrány, ha nem vagy beoltva, pl.: nem vehetsz részt rendezvényeken, valahol a kollégiumi lakhatást is ahhoz kötik, illetve az Elte már kijelentette, hogy támogatják a védettségi igazolvány rendszerét ami a jelenléti oktatást illeti. Magyarul bevezetnék, hogy csak védettségis diák mehessen órára, de ebből még ki tudja, mi lesz. Ezeken kívül másról nem tudok.

Üdv, egy egyetemista.

2021. okt. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%

#1

Nyugi, ahogy jönnek az újabb és újabb emlékeztetőoltások lassan már csak a 3-szor 4-szer stb. oltottak fognak hivatalosan oltottnak számítani és egyre nyilvánvalóbbá fog válni mennyire nonszensz az egész.

2021. okt. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
68%

3# én is ezt hittem már a 3. oltás kapcsán is. De aki eddig nem ébredt az nem is fog. Én ezt elengedtem.


Eleve csomó ember van aki magától szalad influenza elleniért évi kétszer, és ennyiszer legalább dögrováson is van.

Én 15 éve estem utoljára ágynak.

2021. okt. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
25%
Nálunk (ELTE BTK) elvileg kötelező. Hivatalosan oltatlan ember nem léphet az egyetem területére. Gyakorlatilag azonban sajnos senki sem ellenőrzi a dolgot.
2021. okt. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
98%

Egészségügyi képzéseken igen.


Nálunk nem az, csak a kollégistáknak.

2021. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
48%

5 tulajdonképpen ez sem azt jelenti, hogy “kötelező”.

Nem kötelező oda menni, és nem is létszükséglet. Ki van találva. :)


Egyébként nem mindegy neked, hogy ellenőrzik vagy sem?

Te megtetted a kötelességed, és ezáltal védve is vagy.

2021. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
48%

"Sehol senkinek sem kötelező.


Csak bizonyos szakmákat nem végezhetsz nélküle, bizonyos helyekre nem mehetsz be, és egyre több helyre nem mehetsz be.



De a lényeg, hogy felhúzott szemöldökkel, tágra nyílt ártatlan szemekkel elmondhatják, “De hát nem kötelező, csak hát vállalnod kell a következményeket”."



Nem dolgozhatsz az EÜ-ben (illetve nem tanulhatsz annak) ha nem vagy beoltva.

Nem járhatsz szórakozóhelyekre (bár ez is relatív, mert színházba, ültetett koncerte mehetsz).


Kb. ez a 2 lényeges hátránya van annak, ha nem vagy beoltva. Egy átlagos állampolgár, aki nincs oltva, így ezen kívül semmiben nincs korlátozva, és ebben az irányban csak enyhítések történtek tavasz óta.


"Ha pedig beleesel abba a pár százalékba, akinél kárt okozott a kikány, akkor te vállaltad, senki sem tartott pisztolyt a fejedhez."


Elírtad, mert pár tízezrelékről van szó maximum.


"Nyugi, ahogy jönnek az újabb és újabb emlékeztetőoltások lassan már csak a 3-szor 4-szer stb. oltottak fognak hivatalosan oltottnak számítani és egyre nyilvánvalóbbá fog válni mennyire nonszensz az egész."


Az megvan, hogy gyerekkorodban van olyan oltás, amit 5-6x beadnak, és a létező védőoltások közül a legtöbb 3-4 vagy akár több adagos? Mitől lenne más a covid vakcina?

2021. okt. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%

„ Az megvan, hogy gyerekkorodban van olyan oltás, amit 5-6x beadnak, és a létező védőoltások közül a legtöbb 3-4 vagy akár több adagos? Mitől lenne más a covid vakcina?“


Söt, ehhez hozzátenném, hogy egy halom oltás van, amit bár gyerekként (akár többször is) megkaptunk, de felnöttként is jó lenne megismételni. 10 évente tetanusz és diftéria pl, de tegye fel a kezét, aki 18 fölött kapott pl 2. gyermekbénulás elleni oltást…? Na ugye, pedig kifejezetten ajánlott, csak senki nem is tud róla.

A legtöbb ember utoljára gimnáziumban kapott bármilyen oltást, és azóta sz@rik mindenre, nem is érdekli. Ez azonban részben az egészségügy hibája is, én még olyan háziorvossal nem találkoztam, aki ezekre felhívta volna a figyelmet, max az éves influenza oltást tolják.


Szóval nem kell a rinya, hogy „minek 3-4-… oltás“, inkább annak tessék utánanézni, hogy hány olyan oltás gyerekkori oltás van, ahol már ezer éve minimum kérdéses az immunitás.

2021. okt. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
26%

“ 10 évente tetanusz és diftéria pl, de tegye fel a kezét, aki 18 fölött kapott pl 2. gyermekbénulás elleni oltást…? Na ugye, pedig kifejezetten ajánlott, csak senki nem is tud róla.”


És kinek származott hátránya belőle eddig? Hány konkrét eset tudsz felsorolni? Na ugye. (Egyébként tetanuszt adnak minden komolyabb sérülés után, főleg magyarországon)



“A legtöbb ember utoljára gimnáziumban kapott bármilyen oltást, és azóta sz@rik mindenre, nem is érdekli.”


Pontosan így van. És még csak influenzát sem kaptam vagy 15 éve, ellenben azokkal a rokonságban akik szaladnak mindig ősszel oltatni magukat.

2021. okt. 22. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!