Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tényleg mindenki ilyen jól él?

Tényleg mindenki ilyen jól él?

Figyelt kérdés
Szinte mindenkinél csak azt látom, hogy ilyen márkás ruha, meg olyan, ide utazok meg oda. Miből van ennyi pénze az embereknek? 7 éve folyamatosan dolgozom, mégsincs pénzem egy nyaralásra, drága holmikat sem veszünk. Van, hogy hónap végén màr megy a kuporgatás. Kinek van kedve így élni? Minden csak drágul, de a fizetés ugyanott megragad. Helyette még mindenféle fizetnivalót sujkolnak az emberre. Mi értelme az életnek? Dolgozol, hogy éhen ne halj és ennyi?

2021. okt. 22. 15:26
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Parádésan él mindenki igen.


Kezdjük ott, hogy a háztartások 70%-a !! nem rendelkezik 3 havi megélhetésnek megfelelő összegű megtakarítással.

Ez azt jelenti, hogy az életük során egyetlen egyszer befigyel egy tartósabb TP akkor össze is dőlt a kártyavár. Márpedig azért valljuk be 40 év alatt lesz mindenki tartós TP-n nem?

Ezen felül 0 Ft a nyudíjmegtakarításuk. Jó dolog lesz majd friss nyugdíjasként azon agyalni, hogy koszorúérre a gyógyszert vegye meg, vagy a villanyt fizesse be.


Ezeken felül meg tele van mindenki hitelekkel, támogatásokkal, segélyekkel.


Persze amikor "megy a szekér" értsd felveszi apa is meg anya is a 2x 220 nettós marék rizst akkor villantani kell. Mert mi az már, hogy nem mennek ők el nyaralni, a szomszéd is volt... akkor autóval kell bejárni a 3 km-re lévő irodába hiszem mindenki úgy járkál be a nettó 200as kissegélyből.

(itt jegyezném meg halkan, hogy kb 2 millió HÁZTARTÁS !! tart fent egyáltalán autót erőn felül).


Ha nem létezne a világon olyan dolog hogy hitel, akkor szinte minden ismerősöd úgy élne mint te.


Csak ők akkor zuhannak majd nagyot amikor beüt a gond.

2021. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%

Nem mindenki.


Kielégítő volt a válaszom?

2021. okt. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem a közösségi médiában látod ezeket? :D
2021. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
96%
600e-es telefont kihozzák havi pár 10e-ért 3-4 éves futamidőre.. autókat szintén.. nyaralásra ott a cofidis. Nem, a többség nem él ilyen jól, csak azt mutatja.. hogy ilyen jól él.
2021. okt. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, a kérdező is csak sarkosan néz mindent.


Mindenki jól él bezzeg ő a nagybetűs dolgozó ember csak dolgozik.


Igazából itt nem arról van szó, hogy mindenki jól él, szimplán a kérdező él rosszul mert alacsony a keresete.

2021. okt. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
76%

Hát én biztonsági őr voltam 2 évig és teljesen jól éltem.

Persze az hozzá tartozik, hogy nem kellett egy családot eltartanom hisz még fiatal vagyok. Azonban ez a 180 ezres nettó elég ahhoz, hogy új ruhákat vegyek, albérletbe lakjak és legyen kajám. Valamint félre rakni is tudok picit ha akarok. A munka kb 0 volt, így ott hagytam. De pénzügyileg mindenem megvolt ebből a fizuból. Most elmentem fizikai munkát végezni és 400 nettót megkeresek. Még érettségit se kértek. Kb mindenem megvan. Vannak munkák amit a mai emberek már nem végeznek el mert jaj elfáradnak meg koszosak lesznek meg stb. Viszont pont ezért is fizetik meg. Aki akar dolgozni az tud. Aki akar keresni az megteheti. A legtöbb embernek tényleg megvan mindene, hisz a lehetőség megvan rá. Mindenkinek van munkája. Sokan többet is keresnek picivel mint az átlag. Nem kell ide kölcsönt felvenni, hogy élni lehessen. Csupán a többség eleget kap.

23/F

Még 2 évig SZJA adót se kell befizetnem ami kb 1 évben 1 millió forint.

2021. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Nézzük meg az igényeket: a legtöbb embernek van kocsija és rengetegen cigiznek is.

Na már most, ha kocsira és cigire telik, akkor ott már luxus van, hisz a kocsi, benzin, cigi fenntartása nem két forint.


Nekünk pl. nincs autónk és nem is cigizünk párommal. Így rengeteget tudunk spórolni. Még nincs gyerekünk. Hitelmentes lakásban élünk.


Persze a hitel sok mindenkinél leveszi a pénzét, viszont szokták mondani, addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér. Rengetegen vesznek fel hitelt sok b..romságra. Autóra minek pl.? Házra oké, de autóra? Lehet venni olcsóbbat, hitel nélkül, vagy nem kell autó, ha nem tudja fenntartani és kp-ra megvenni.


Itt az igények vannak elszállva, de nagyon. Nekem nagy vágyam, hogy eljussak pl. a Maldív-szigetekre, de ha nem keresek fél milliót havi szinten, akkor a mostani megtakarításunk egy nyaralásra elmenne, annyit meg nem ér az egész.



"7 éve folyamatosan dolgozom, mégsincs pénzem egy nyaralásra"

Akkor valamit igen rosszul csinálsz, kérdező.


Nem sírni kell. Igen, sok minden drága, a cigi is, meg a benzin is. Fel kell állítani egy fontossági sorrendet.

2021. okt. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
90%

Amúgy relatív normális keresettel teljesen kényelmesen el lehet éldegélni.


Én 5 éve dolgozom, 300-as keresettel szobát béreltem, ezen spóroltam, így átlag a fizetésem fele megmaradt. Később mikor már 500-ra emelkedett a pénzem, kivettem albérletet, azzal is megmaradt átlag 200-250 havonta.


Így tudtam is félretenni, mellette tudtam élni is.


Sosem éltem nagy lábon, de telefonból például relatív jót vettem. Azért mert azzal fotózok, egész nap telefonálok, navigálok, így munkaeszközöm is. Plusz 3-4 évente cserélem.


Vagy sokat kirándulok, túrázom. Havi 1-2 ilyen, és máris össze jön egy-két jó kép a közösségi oldalra amire mindig megkapom, hogy én mindig csavargok, de ráérek. Holott ez 30 napból átlag 2 nap.


Vagy ha már utazás.


Ismerősökkel Szlovákiában voltuk, péntek-vasárnap, 2 éjszaka, 1 nap magashegyi túrázás, 1 nap városnézés jellegű pihenés. Fejenként 30 ezer forintból kijött. Ami azért nem egy kifizethetetlen összeg.


És mellette gyűjtöttem is, most vettem lakást, újítom. Hitelem fele annyi lesz mint az albérlet, és felújítás után egy 5-10 évre a lakás is le lesz tudva, így kicsit még szabadabban fogok tudni élni.


És mindezt úgy, hogy nem csináltam csodát, tanultam, dolgoztam szorgalmasan, voltak lemondások mint a lakhatás, cserébe haladtam is előre.


És nem volt se szülői segítségem se semmi. Ha valakit tudnak segíteni ingatlan vásárlással annak rögtön van több évnyi előnye az életben.


Nyilván, könnyen beszél az ember, ha "van pénz" senkinek sem kötelező keveset keresni.

2021. okt. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
75%

7es amúgy pedzegeti a lényeget.


Magyarországon az autó is "jár mindenkinek". Alanyi jogos. Attól az egyszerű ténytől tekintsünk el, hogy a fél ország a lakóhelyén dolgozik egy multinál ahol amúgy ingyenes céges busz is lenne.


Aztán ha megkérdezed valakitől, hogy te figyelj mennyit vesz ki havonta az autó a zsebedből? Általában ilyenkor rávágja, hogy tankolok havonta 1x. Aztán ha egy komplexebb kalkulátor tolsz elé, amiben benne van az autó ára (már ezzel nem számolnak valamiért), az értékvesztés, kopó alkatrészek, tankolás, biztosítás, egyszeri nagyobb javítás etc. akkor kigubbadó szemekkel nézi, hogy hát ő havi 60-70 ezer forintért jár be 10 km-re dolgozni.


Akit érdekel, itt a kalkulátor a cikkben:

[link]


Na de visszakanyarodva kicsit...

Pár napja sétáltam el egy helyi középiskola előtt. Mint tudjuk a tanárok Magyarországon éhenhalnak éppen. Majdhogynem hajléktalanok. Egy betanított cirkuszi majom is többet keres 6 órában 1 műszakban a gyárban ugye.

Na de kérdem én, hogy a tökömbe van tele minden iskola parkolója autókkal? Még a híresen szarul kereső tanárok is kocsival járnak dolgozni. A buszmegálló amúgy szó szerint az iskolától 200 méterre van, 6-8 járat is megáll ott, köztük a városi körjárat. A távolsági pályaudvar gyalog 7 perc.

Átlag 1-2 millió Ft közötti használtautók álltak ott, de volt Insignia is pl.


Érdekes dolog manapság ez az egész, hogy semmire sincs pénze senkinek, de azért a fél ország láncdohányos, a másik fele alkoholista, a "harmadik fele" koffein függő. Nyaralgatni jár boldog-boldogtalan, gyári melóson is alap már a 40 ezres sportcipő, évente kihozzunk az új flagship telefont is. Az aktuális kedvencem az állítólag drága benzin ami annyira drága, hogy csúcsidőkben gyakorlatilag már egy közepes város is totál beáll. Drága ja :)

2021. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam, hogy alacsony a keresetem. Szimplán sok a kiadásom, lakás, autó, telefonszámla, ilyen adó, olyan adó. De ez a legtöbb embernek ugyanúgy megvan. Nekem ezek viszik el a pénzt. Szóval azért dolgozom, hogy legyen hol élnem, legyen mit ennem, legyen autóm, amivel igen, munkába járok, de mivel nincs céges busz, sem olyan amivel beérnék, így nincs más opció. Arra már nem igazán tudom használni az autót, hogy elmenjek valami programra, mert az már nem fér bele a büdzsébe.
2021. okt. 22. 17:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!