Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell mindig mindenkinek...

Miért kell mindig mindenkinek ellenkeznie velem?

Figyelt kérdés

Akárhol vagyok, ezt tapasztalom. Van, hogy még ki se mondtam az állításom, máris nekemesnek, hogy az nem úgy van. Akár a valóságban, akár az interneten. Itt is, a GYK-n, de még Wikipédián is ezt tapasztalom.


És sokszor teljesen biztos vagyok benne, hogy ha az ellenkezőjét állítottam volna, akkor is nekemestek volna.


Te pl. miért leled ebben örömöd?


2021. okt. 23. 11:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Én nem lelem ebben örömöm, de valóvan vannak olyanok akik minden áron ellenkeznek a másikkal. Pszichés defekt, ne foglalkozz velük. Aki hülye haljon meg hülyén, te pedig éld az életed.
2021. okt. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
Mutatsz itt gyakorin néhány válaszodat, amibe belekötöttek?
2021. okt. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1

Más jelenségről beszélek, mint te. Nem azokról a (pl.) hülye férjekről beszélek, akik megverik a feleségüket, ha nem csinált vacsorát, akkor azért, ha meg csinált, akkor azért.

Egy sokkal általánosabb jelenségről beszélek, ami a társadalom kb. 95 százalékára igaz. Pl. megkérdezem miért nem építenek metrót Debrecenben. Ekkor rögtön jön a kioktató stílus, hogy semmit nem értek ezekhez. De ha tegyük fel éppenséggel építenének metrót Debrecenben, és azt kérdezném, hogy miért építenek metrót Debrecenben, akkor ugyanígy nekemesnek ugyanazok az emberek.

2021. okt. 23. 11:23
 4/17 A kérdező kommentje:

#2

Nem mutatok, mert nem fog kiderülni belőle, hogy az állítás ellenkezőjébe is belekötöttek volna.

2021. okt. 23. 11:24
 5/17 anonim ***** válasza:

#3 Mondjuk a Debrecenes példában annyi igaz, hogy ott logikusan végig gondolva lehetne tudni a választ.

Debrecen nem nagy város, így természetesen azért nem építenek metrót mert nincs rá igény. Ha építenének akkor meg azért tennék mert lenne rá igény. Csak végig kell gondolni.

2021. okt. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5

Ez csak egy példa volt, hogy ilyen jellegű dolgokról beszélek. Nem arról van szó, hogy szerintem metrót kéne Debrecenbe építeni.

2021. okt. 23. 11:28
 7/17 anonim ***** válasza:
#6 Értem, én is csak példának mondtam, hogy logikus dolgokról kár kérdést feltenni hogy miért vagy miért nem.
2021. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Látod, te is csak ellenkezel, ahelyett, hogy felfognád végre a kérdést.
2021. okt. 23. 11:36
 9/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:

Megfordítom a kérdést: veled nem lehet ellenkezni? Neked mindig mindenben igazad van?

De egyébként nézd csak meg, te is ellenkezel a kettes válaszomra, mert nem mutatsz olyat, ahol ellenkeznek veled.

Miért kell ellenkezned velem?

2021. okt. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Lehetséges, hogy ellenkezésnek tekintesz más véleményt. Az emberek mások, sokféle nézőpontjuk van, sokféle ismeretszintjük. A nem egyetértés nem ellenkezés, hanem véleményformálás. Amiről beszélsz, az nem lehet 95%-os, egyszerűen azért, mert ebben az országban nincs ekkora egyetértés. Az viszont lehetséges, hog 95% másképp, nagyjából százféleképpen gondolja. Erről szól a vita (feltéve, ha kulturált).


Egyébként pedig bármely témában lehet valakinek további kiegészítő észrevétele, hiszen egy megjegyzésben nem lehet a dologról a véleményt teljeskörűen kifejteni.


Ugyanakkor lehet valakinek szeme arra, hogy az öncélú (pláne ostoba) kötözködéstől elválassza a többit. Előbbivel nem foglalkozunk, utóbbira válaszolunk és nem tekintjük ellenkezésnek, meg ez nem bizonyosodik be. Ez a társaslét, az emberi kommunikáció alapja (de ha tudsz jobbat vagy kiegészíted, megköszönöm).

2021. okt. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!