Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Késő újrakezdeni 20 évesen...

Késő újrakezdeni 20 évesen azt, amit anno abbahagytál?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi. Pici koromban elkezdtem sakkozni, kb 8 év után abbahagytam, mert beleuntam.

Mostanában viszont elkezdett visszajönni a gondolat, hogy újrakezdem. Elvileg sosem késő, de szeretnék néhány véleményt is elolvasni.

Nem hobbi szinten űztem, versenyeket nyertem anno. Országosig mindig kijutottam, egyénileg és csapatban is. Ott pedig 1-3 helyezett között végeztem általában.

De ennyi idő után nyilván újra kellene tanulnom kb az egészet. Ha esetleg ismét belevágnék, most sem csupán hobbi szinten tenném, hanem versenyszerűen.

Vélemény? Saját tapasztalat esetleg (akár másból, de mégis hasonló történet)?


Köszönöm előre is!



2021. okt. 24. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Szerintem vágj bele, végülis erdményeid magukért beszélnek. Amit egyszer megtanultál nem hinném, hogy teljesen mindent elfelejtettél.Csak úgymond "felfrissíted" a tanultakat. Szerintem vágj bele:)

(Nekem nincs hasonló történetem. Bocsi)

2021. okt. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
ismerek olyat aki 60+osan kezdett bele és vitte valamire és olyat is aki húszas évei végén pár év alatt azt az edzőt leverte akit még nem láttam veszteni mástól.
2021. okt. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

volt fideélőd az mennyi volt kbé? Ha nem tudod esetleg volt előd akkor googleba ha beírod fide és nevedet állatába kihozza.


Azt biztos,hogy nagy előny a tapasztalatod egy olyannal szembe aki úgy áll neki sakkozni nincs tapasztalata.

Kérdés mik a céljaid nb2 első tábla.

2021. okt. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Ha van kedved hozzá akkor kezd újra. 1-2 hét alatt visszajőn a tudás hisz csak a gyakorlatból lehet kijönni. HAJRÁ.
2021. okt. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!