Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is szokott hajléktalanokka...

Más is szokott hajléktalanokkal beszélgetni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok és ismerek a környékemen (Budapest) egy pár hajléktalant, akikhez nagyon szívesen leülök beszélgetni és viszek nekik ételt. Itt arra gondolok, hogy 20 percet simán beszélgetünk. Nem tudom, de nekem jól esik és nagyon értelmesen is lehet beszélni egyesekkel. Van olyan aki még csinál ilyet?
2021. okt. 25. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Szoktam ilyet látni, mikor a kutyust is etetik, aki ott fekszik mellette. Cuki az ilyen.
2021. okt. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Őszintén undorodom tőlük, nem egy incidensem volt velük, csoda, hogy még fizikai erőszak nem volt... Volt, hogy az egyik hazáig követett, volt aki megkérdezte, hogy liberális, illetve köcsög (tudjuk ez mit jelent) vagyok-e...
2021. okt. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Merre található BP-n belül ez a bizonyos illető?? 🙂 Talán csak az előítélet beszél belőlem, de ritkák az igazán szimpatikus hajléktalanok.
2021. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon hallottam még ilyet olyantól, akinek nem ez a foglalkozása.

Dicséretes dolog, csak vigyázz magadra!

2021. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Tinikoromban szoktam. Nálam onnan jött ez hogy édesapám teherfuvarozó volt és ahol éppen pakolni kellett és meglátott egy hajléktalant, mindig megkérdezte őket hogy akarnak-e itt helyben egy kis alkalmi munkát ennyiért és ennyiért. Mindig szívesen pakolásztak, a végén már az egész város hajléktalanpopulációja ismerte édesapámat, akinél mindig van egy kis munka. Én is elkezdtem velük beszélgetni, végül lett is egy állandó "haverom" akihez jártam, mindig vittem valamit amim éppen volt. Nagyon okos ember volt, de elmondta őszintén hogy mit rontott el amiért ide került. Beszélt latinul, gyönyörű freskókat festett egy kukalerakóba amiben lakhatott, mert megengedték neki a lakók hogy ott húzza meg magát. Sokszor ilyen kis gondolkodós játékokat játszottunk, pl barkóbáztunk.

Ez már körülbelül húsz éve volt, az utóbbi években egyáltalán nem látok hajléktalanokat a kis városunkban.

2021. okt. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként mindenkinek ajánlom ezt az oldalt, már évek óta nem aktív, de nagyon szomorú és elgondolkodtató visszaolvasgatni a posztokat.

[link]

2021. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én autóbusz vezető vagyok, és én is szoktam velük beszélgetni. Nem mindenkivel lehet, vannak agresszívek, de a többségnek jól esik. Jól teszed, hogy beszélgetsz velük, senki nem úgy indul az életnek, hogy hajléktalan leszek. Mindenki ugyan olyan reményekkel indul, aztán hoznak egy rossz döntést. Aztán nem marad más, mint az utca, a cigi, és az alkohol. Sok hajléktalan szálló van, ahová előbb-utóbb beférnének, mert azért van jelentkező bőven, de sokan önként válasszák az utcát. Beszélgess velük, vegyél nekik egy kávét, azt szeretik, ha pénzt adsz, azt elisszák. Nem sokan teszik meg, amit te megteszel. Hihetetlen sorsok vannak, bár nem mind igaz. Szeretnek lódítani. Kérdezd meg, mit szeretnének, lehet hogy elemet kér a rádiójába. Jó dolgot teszel!
2021. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem szoktam, adakozni se. Nekem is megvannak a magam gondjai. Az meg a masik hogy egy normalisat sem lattam meg idaig, max addig tettetik a nyalit, amig adsz nekik valamit, de ha nem adsz akkor elhordanak mindennek. Ha tehetem kerülöm oket.
2021. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
Régen sokat jártam fel Pestre edzeni. Minden nap. Kelenföldön szálltam le mindig. Akkor még full más volt. Most is egy fos, de akkor rosszabb volt. Egyszer odajött egy figura hogy adok e pénzt. Kajára kell. Mondtam neki, hogy adok neki szendvicset. Nehezen de elfogadta. Mivel látta a többi is, másnap egy nő rohamozott meg. Tudok e pénzt adni, nem alkoholra kell. Mondom van nálam szendvics, adok szívesen. Ah kenyere van, neki pénz kell. Mondom mi kell ha nem kenyér? Menjünk le a boltba és megveszem neki. Ekkor elátkozott és továbbment.
2021. okt. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!