Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam majd az utasokn...

Hogyan mondjam majd az utasoknak, hogy kell a maszk?

Figyelt kérdés
Buszsofőr vagyok, de eléggé félek az emberektől, én csak a buszokat szeretem, eddig nem volt gond, felszállt, vett jegyet elment hátra az utas. Most, hogy kötelező a maszk jönnek majd a vírustagadók, rá kell parancsolni majd, azt mondták, de nekem nincs erős hangom. Teljesen be vagyok rezelve, mert úgy sem tartják be sokan. Majd mondják rám, hogy fideszbérenc vagyok.

2021. okt. 30. 11:10
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Rakjál ki matricát
2021. okt. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Tavasszal hogy csináltad? Esetleg kezdő vagy? Bemondod a mikrofonba, hogy a busz addig nem indul, amíg az utas le nem száll, vagy maszkot nem vesz fel. Ne félj, a többi utas leordítja a fejét, köztük velem, ha ott vagyok.
2021. okt. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
98%

Először udvariasan és határozottan.

Pl Uram, a mai naptól kormányrendelet miatt kötelező maszkot használni a buszon! Ha elkezd téged hibáztatni érte, annyit hozzá lehet tenni, hogy nem te találtad ki, viszont kötelességed betartatni, téged is elővesznek, ha nem. Amennyiben tovább vitatkozik és ez sem segít, jöhet az ütőkártya, hogy a buszt te vezeted, és addig nem megy tovább, amíg maszkot vesz vagy leszáll, ha egyik sem siekrül neki 1 percen belül, pedig rendőrt fogsz hívni.

2021. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Tegyél ki egy figyelmeztető táblát az ajtók mellé hogy: "A buszokon a MASZK használata kötelező! Megértésüket köszönjük!" Vagy valami ilyesmit
2021. okt. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Tisztelt utasaink!

Az új kormányrendelet értelmében járatainkon 2021. november 1-től ismét kötelező az orr és a száj eltakarása maszkkal!

Megértésüket köszönjük!

2021. okt. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Aha, ezek szerint rólad szól az a vicc, hogy a C és a D jogsi között az a különbség, hogy csak az egyiken pofázik vissza a rakomány :))

Tényleg azt érdemes, amiket előttem leírtak. Megértem, hogy ez kellemetlen tud lenni és néha konfliktusokhoz vezet, de aki nem teljesen hülye, az megérti, hogy nem téged kell hibáztatnia. Aki meg igen, annak állhatsz a fejed tetejére is, akkor is problémázni fog.

2021. okt. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Ki van szerelve a mikrofon mert kukáznák a buszt csak nincs mire lecserélni. :) ki van téve, kiragasztottam már. Kezdő vagyok, állítólag tavasszal volt sok-sok balhé meg jelentgetés, pl, hogy a kolléga félig húzta fel a maszkot mert szemüveges és nem látott aztán bércsökkentést kapott.
2021. okt. 30. 12:09
 8/20 anonim ***** válasza:
97%
A kölcsönös köszönést követően jegyet sem adsz (!) annak, aki nem viselkedik együttműködően! A bérletesekre is vonatkoztatni kell a kitett matricát, - egyszerűen nem mész tovább a busszal addig, amíg valaki önmagát utazásból kizáró módon viselkedik az utastérben! A menet közben keménykedőket is meg lehet fogni: megállsz és közlöd, hogy addig áll a busz, amíg a kedves utas mentesíti magát a szolgáltatás igénybe vételének lehetősége alól. -Spray ott figyel a bal combod mentén arra alkalmas felületen - és ha kell, előretolt húsvéti ünnepeké válik a szitu! (Nyilván nem fogod ölbe tett kézzel megvárni, hogy megmártsanak benned egy sarlót vagy fél téglát süllyesszenek a fejed búbjába!) -Zárt térben azért óvatosan, - mert ezzel öngólt is lősz! PONT!
2021. okt. 30. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%
Ez egy kamukérdés.Ilyen buszvezető nincs!
2021. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
80%

Hordd szabályosan, és ha valaki nem hordja, akkor emlékeztetsd rá.

Illetve tegyél ki táblát az ajtókra/ajtókzoz, illetve a busz belsejében is néhány helyen

(Pl. fülke hátulja, ajtókkal szembeni ablakok, stb.)

2021. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!