Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fiatalok körében milyen...

A fiatalok körében milyen nevek népszerűek?

Figyelt kérdés

Manapság sok újszülött kap modern neveket, mint a Nátán, Benett, Nolen, Mira, Nara, Lilien, stb. és a fiúknál a régi magyar nevek, mint a Zétény, Kende, Hunor, stb. is népszerűek.

Kíváncsi vagyok, hogy a fiatalabbaknak tetszenek-e az ilyen és ehhez hasonló nevek és fogják-e követni ezt az irányvonalt.



2021. okt. 31. 15:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más tetszik. Nekem nem jönnek be az ilyen modern tömegnevek.


Pár barátnőmmel épp múltkor beszélgettünk arról ki hogy hívná a gyerekét, ezeket a neveket soroltuk:Sára, Viktor, Róbert, Andor, Henriett, Stella, Róza, Emil, Lívia

2021. okt. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre még nem tervezek gyereket, de sokat gondolkodtam neveken, főleg mert a sajátomat nem szeretem és mindenképp másikat szeretnék.Ennek kapcsán eldöntöttem, hogy ha egyszer gyerekem lesz biztos nem valami "hú de egyedi" nevet adok neki. Inkább valami "átlagos", ami miatt nem fogják egész életében piszkálni (szóval nem Fahéj, Gyömbér meg hasonlók), könnyen leírható, lehet becézni. pl. fiúnak: Balázs, Máté, Levente, Kristóf. Lánynak: Vivien, Tamara, Adél, Gabriella

A magyarosított nevek egyáltalán nem tetszenek, mert csak magyar helyesírás szerint lehet írni, pl.: Dzsindzser, Dzsesszika

Az összevont nevek funkcióját nem teljesen értem pl.: Annaszofi. Adminisztrációnál van rá esély, hogy elírják, ami bonyodalmakhoz vezethet. Ugyanez a helyzet a második névvel is. Ha valaki nem használja és nem írja be hivatalos dolgokhoz, de a személyijén rajta van, szintén nem szerencsés helyzet.

Van néhány név, ami számomra öreges hangzású pl.: Jenő, Béla, Margit, Erzsébet. Ilyen neveket nem igazán adnék a gyerekemnek, ha egyszer lesz.

2021. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs bajom a nevekkel, de azért mondjuk egy gizivel vagy hasonlóval érdekes lenne a kapcsolat, na meg a nagyanyám jut eszembe erről a névről.
2021. okt. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

26 vagyok, de nekem még nem aktuális a gyerek, szóval válaszolok.


A felsoroltak közül tetszik a Nara és a Lilien, Kende, Hunor.

Ezek mellett az alábbi neveket adnám:

- Lány: Hanna, Laura, Liliána, Nóra, Eszter, Fanni

- Fiú: Gergő, Dániel, Zsolt

2021. okt. 31. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem mindegy milyen a név eredete csak ne legyen ilyen "jaj de nagyon cuki kis név semmi karizmatikusság nincsen benne" kategória.

pl: Lili, Fanni, Málna, Kitti tipusú nevek hanyagolva.

2021. okt. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Amúgy a Fanni névre visszatérve, nem tudom, hogy azok akik így nevezik el a gyereküket azoknak nem jutott még eszükbe a fanszőr?

Már elnézést de így megszivatni egy szegény gyereket.

Egyik ismerősöm is ezért utálja a nevét.

2021. okt. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
#6 Több Fanni nevű ismerősöm is van, egyiket sem csúfolták ilyesmivel.
2021. okt. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor örüljenek neki. Én sajnos már több embertől hallottam ezt a hasonlatot. Az ismerősömet sem csúfolták, csak neki is feltűnt a hasonlóság.
2021. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen az sem amit angolul is jelent, gondolom köze lehet a dologhoz. Több szempontból is gáz a jelentése.
2021. okt. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
96%
5. nekem perpill jobban tetszenek ezek a nevek mit egy Gizi vagy Jolán, a Kittiről csak jő nők ugranak be amúgy is ><
2021. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!