Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor kaphatjuk vissza a...

Mikor kaphatjuk vissza a normális életünket?

Figyelt kérdés

Normális élet:

- Nem a napi covid számokon kell idegeskedni

- Nem kell a munkahelyünk elvesztésétől rettegnünk

- Nem kell a szeretteink életéért folyamatosan aggódnunk

- Nem kell a magyar egészségügy összeomlását többször megélni

- Nem kell stresszelni amiatt, hogy fogad-e minket a háziorvosunk

- Nem kötelező maszkot hordani sehol, ahol 2020 előtt sem kellett

- Nem egy oltás határozza meg, hogy hova mehetsz (Igen, külföldre voltak/vannak speckó oltások, de ezt hagyjuk)

- Nem azon kell aggódni, hogy egy, a jövőben tervezett rendezvény megtartható-e.

- Nem lesz joguk a rendőröknek csak úgy lépten-nyomon igazoltatni.

- Nem kell X órára hazaérni, és ha ez nem jön össze, bújkálni meg elfutni a rendőrök elől. (Remélem ezt TÉNYLEG nem hozzák vissza!)

- Nem kell magyarázkodni, kamu sztorit kitalálni a rendőrnek, ha csak a csajommal akarok találkozni (lásd 2020. tavaszi korlátozások)

- Nem kell amiatt aggódni, hogy mikor kerülünk karanténba, saját otthonunk fogságába

- Nem kell megélni azt, hogy egy véletlenül vagy már besokallás miatt megsértett járványügyi szabály miatt a fizetésünknek megfelelő, vagy azt meghaladó bírságot kapunk

- Nem kell frászt kapni a szokásos téli megfázásos és influenza-szerű tüneteket jelentkezésekor...

stb, stb


Nem vagyok ellene az oltásnak, tavaly ilyenkor átestem ezen a borzalmon, egy hónapig táppénzen voltam, ebből 2 hetet covid osztályon, és egy kollégámat 35 évesen elvitte :(


De mikor győzzük már le ezt a szart? Mennyi maradjotthon, oltakozz, maszkolás kell még?


Komolyan azt hittem, hogy ennyi volt, mikor júliusban eltűntek a covid hírek a mainstream médiában, a szakértők nyugtatgattak, hogy nem lesz 4. hullám, győztünk, bye-bye maszk, stb :( Legyen már vége a 2020 márciusa óta tartó rossz álomnak!



2021. nov. 1. 20:38
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, én ezek egyike miatt sem aggódom :/
2021. nov. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
52%
Mesterséges vírus.. tehát soha!
2021. nov. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
55%

Majd 2025.03.31-e után.

[link]

2021. nov. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
38%
Én nem aggódom egyik miatt sem, mert be vagyok oltatva minden szerettemmel együtt és elég olvasott, tanult ember vagyok ahhoz, hogy ne a konteókon rettegjek, hanem elemi szinten bizibyosodjak meg arról, hogy az egyedüli jó döntést hoztam meg.
2021. nov. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
53%

#4

Szalámi technika/szalámitaktika (kommunista rezsimek ezt használták):


A teljes rúd szalámiból levágjuk azt a részt, amely levágható FÉLELEMKELTÉSsel. A maradékból levágjuk azt a részt, amely levágható PR (például érzelmi zsarolás, hírességek felvonultatása vagy hasonló technikák alkalmazásával). A maradékból levágjuk azt a részt, amely levágható a MÉZESMADZAG alkalmazásával. Ha még mindig marad belőle, akkor bevetjük az ERŐSZAKot. A maradékot KÉNYSZERÍTENI fogjuk az ENGEDELMESSÉGre.


https://www.youtube.com/watch?v=6IrSc0D89uI&ab_channel=Dr.Le..

2021. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
37%
Nekünk a gyakorlatban nem igazán keseríti meg az életet. Nem kottogok meg stresszlek rajta. A vállalkozásaink mennek, nyaralni voltunk idén is és tavaly is több alkalommal, barátokkal találkozunk, családdal találkozunk. Persze nem jó a helyzet, de én nem élem meg tragikusnak.
2021. nov. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
30%

Én nem aggódok.

-A napi covid számok semmit sem jelentenek, a kórházban kezelt eseteket érdemes nézni, az pedig messze nem olyan rossz. Egy oltott ismerősöm sem végezte kórházban, pedig sokaknak lett pozitív a covid tesztje, influenza szerű tünetekkel

-Nem rettegek a munkahelyem elvesztésétől, mert nem hiába szereztem piacképes, differenciált tudást. Ráadásul a sok elpaterolt oltatlan helyét még mindig feltölthetem

-Nem aggódom a szeretteim életéért jobban, mint ezelőtt, mert mint mondtam, ami miatt aggódnom kellene jobban, az ellen oltva vannak

-Nem érdekel az egészségügy, eddig sem számíthattam rá, a magánt meg ki tudom fizetni magamnak és másnak is. Van biztosításunk ráadásul, mi már letettünk arról, hogy bármit kapjunk a TB-ért

-A háziorvosom sem érdekel, ha sürgős segítség kell, irány a magán, ha nem, akkor meg egy egyébként jófej, fiatal hölgyhöz tartozom, akit bármikor hívhatok, ha bajom van

-A maszk annyira nem érint, mert nem megyek túl sok olyan helyre, ahol fel kellene venni, de egyébként is megszoktam

-Az oltáshiszti sem az én problémám többé, mert be vagyok oltva

-Nem aggódok a rendezvényeken. Ha lesz, lesz, ha nem, marad pénzem másra. Egyébként ezért tessék az oltatlanokat okolni, ha nem kellene őket védeni, akkor szabadabbak lehetnénk.

-Eddig is lépten nyomon igazoltathattak, velem többször fújattak szondát korábban is, többször állítottak meg random, nem nagy ügy.

-Nem kellene másban sem szenvedgélni, csak mint mondtam, az oltatlanok miatt van mindenki korlátozva. Kopogtassatok náluk, ha valami nem tetszik. Majd ja 80% fölött lesz az átoltottság, nem fog ez történni.

2021. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
67%

"Majd ja 80% fölött lesz az átoltottság"


Akkor majd azt mondják, hogy 90% kell.. vagy azt hogy megjött az epszilon-gamma mutáns amire kell a 32. védőoltás és abból kell a 90%os átoltottság.. kezdődik minden elölről.


Az elején mi ment? Ha elérjük az 5 milliót, akkor nagyon királyok vagyunk. Most ~5,6 millióan vannak beoltva és megint zárnak mindent mert "húúú, jön a 4. hullám."


Arról se volt szó, hogy 2 meg 3 oltás kell. Meg arról sem volt szó, hogy kötelező lesz az oltás. Most már kötelező... és most már kell 2 minimum.

2021. nov. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
49%

#8


Tisztára mintha... változna a helyzet, és ehhez próbálnak alkalmazkodni a döntéshozók, illetve az egészségügyben dolgozók. Adaptáció. Jelen helyzeten alapuló döntéshozatal. Durva, mi?

2021. nov. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
46%
Majd ha mindenki beoltatja magát. Ezt kár ragozni, rájuk várunk
2021. nov. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!