Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az oltatlan...

Mit gondoltok az oltatlan emberekről? Jogosan vehetik el tőlük a munkájukat? Jogos a kiközösítés? Jogos, hogy egyes emberek szerint az oltatlan gyereket se szüljön? Kinek van igaza?

Figyelt kérdés
Kivancsi vagyok a véleményekre!

2021. nov. 2. 17:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
45%

Az oltatlan emberek nagyobb kockázatot jelentenek a közösségre nézve.

Az oltás több millió embert véd a Covid ellen (kisebb részben ha mégis elkapják, sokkal enyhébb lefolyású).

A kiközösítés erős szó, bár értem miért használod, de cégünknél a járvány kezdete óta minden lehetséges védőeszköz meg volt, mindenkinek és a vásárlóknak kötelező volt használni, már 3 alkalommal volt cégnél szervezve Covid teszt.

Álláspontjuk ezzel kapcsolatban: ha felüti a fejét cégen belül egy fertőzés az akár egyet jelenthet a minimum átmeneti bezárással.

Ezt nem vállalhatják, amivel egyetértek.

Közeli hozzátartozóm (2) szült Covid alatt, természetesen végig ellenőrzés alatt voltak, semmi probléma nem lépett fel.

Egyes emberekkel nem foglalkozom, mindig voltak, vannak lesznek, akik másképp gondolják, ők a kisebbség.

2021. nov. 2. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
81%

Én oltáspárti vagyok, de nem szeretném másokra ráerőltetni.

Ha nekik nem, kell, nem kell, az ő döntésük.

Azt sem tartom szerencsésnek, hogy a munkaadó teljesen saját hatáskörben kötelezővé teheti, a kormány a saját felelőssége alól bújik ki. Egyénként azt teljesen elfogadhatónak tartanám, ha a kormány bizonyos ágazatokban, a rendszeresen és tömegesen "ügyfelekkel" találkozóknak (egészségügy, oktatás, szociális ellátás, hivatalok ügyfeleket kiszolgáló dolgozói, tömegközlekedésben jegyvizsgálük/pénztárosok, bolti eladók/pénztárosok, stb) előírná, mert az védhető lenne, ellentétben ezzel, amit bevezettek.

Egyébként engem azért sem tud érdekelni, mert nem vagyok covid-rettegő, reálisan látom, hogy fiatal felnőttként, betegségen átesve és kétszer nyugati vakcinával oltva a statisztika alapján szinte biztosan nem lesz komoly bajom, ha megint elkapom.

2021. nov. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
96%
Magánügy! Senkinek semmi köze hozzá!..
2021. nov. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
14%

Abban a keretben, amiben az oltottakat miattuk korlátozzák, jogos.


A vírus súlyosságát és az egész indokoltságát nem tudom és nem is akarom megítélni. De adott egy közösség, ahol emberek tömegei haltak meg valami miatt, emberek tömegei vesztették el a lezárások miatt az állásukat, emberek tömegei estek el az általuk FIZETETT egészségügyi ellátásoktól, szakrendelésektől és a gyerekeik haza lettek paterolva sokszor felügyelet nélkül "oldd meg" alapon az elmúlt egy évben. Erre valaki kitalált egy megoldást (oltás), amivel elkerülhető lenne, hogy ez az egész ne ismétlődjön meg. Most ragaszkodjunk a hivatalos verzióhoz, ami szerint akkor lehet normális élete mindenkinek, ha felveszi az oltást, függetlenül attól, hogy ki mit lát még emellé bele. Mi felvettük az oltást, ha másért nem, azért, hogy vége legyen ennek az egész cirkusznak. És itt ez a dacos csűrhe, ami miatt mégis úgy néz ki, hogy semmit sem ért az, hogy mi beoltattuk magunkat, mert ugyanúgy meg fog ismétlődni miattuk ez az egész és annak mi is ugyanúgy áldozatai leszünk. Mi, aki mindent megtettünk az elsők között azért, hogy ne legyenek újra lezárások... Hát tudod, engem ezek után nem érdekel, hogy valaki önhatalmúan teszi ezt függővé az oltatlanoktól politikai célzattal vagy egészségügyi okokból. Én csak azt látom, hogy itt ez a hülye dacos csűrhe, aki magával húzza a többieket is ugyanoda ahonnét próbáltunk kimászni. Basszák csak ki őket nyugodtan, tagadják meg az ellátásukat, húzzák le róluk az utolsó réteg bőrt is, szarok rájuk. Az összes ezt erdemelné, akinek nincs orvosi igazolása arra, hogy nem kaphat oltást. Mert egy majom, aki másokat is lenn tart magával a szarban.

2021. nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
6%
Jogos. Kár ragozni.
2021. nov. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
22%

Gyakorlatilag úgy néz ki, hogy tavasszal már lényegesen kevesebb lesz az oltástagadó/oltatlanok száma, ugyanis a nemzetközi statisztikák szerint a covid-halottak 80-90%-ban az oltatlanok közül kerülnek ki.

Tehát az agyhalottak mennek a levesbe...

2021. nov. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
84%

Én se dumálok bele abba hogy valaki gyereket szül és ezzel rontja a túlnépesedés helyzetét, és hozzájárul ahhoz hogy egyre élhetetlenebb legyen a bolygó.


Akkor mások se dumáljanak bele abba hogy én oltatom magam vagy sem...

2021. nov. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
17%

7

Nem dumálunk bele abba, de akkor abba sem szeretnénk beledumálni, hogy amíg te haldokolsz, minket nem látnak el. Szarunk rád, csak halj meg anélkül, hogy orvos kellene melléd

2021. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
65%

#8 Annyira be vagytok tojva ettől a "náthától"...


Mindössze 3% a halálozási aránya. Miközben az influenzának 1,5% vagyis egyáltalán nem kirívó különbség!

2021. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
28%

A nagy számok nem hazudnak és kivételek mindig vannak.

Romániában 35% az átoltottság, igen nagy számú a fertőzőtt és halálozások száma.

Ha hallottál róla, fogadtunk ellátásra (és nemcsak mi) Covid fertőzőtteket.

A számok beszédesek...

2021. nov. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!