Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mellette vagy ellene vagy az...

Mellette vagy ellene vagy az oltásnak? És miért?

Figyelt kérdés
2021. nov. 9. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Mellette. Most ez az egyedüli kapaszkodó. Ma olvastam, hogy fiatalok is meghaltak 12-en.
2021. nov. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%

Alapvetően sehova sem sorolnám magam, sem ellene, sem mellette nem vagyok.

Bár az Én helyzetem eléggé érdekes, mert nem akartam magam oltatni, hiszen kérdéses a hatása hosszútávon és a kutya sem vállalja érte a felelősséget.

Mégis 1 oltást fel (kellett), hogy vegyek, kisbabát szerettünk volna, és tudtam, vagy oltás vagy kb úgy kezelnek majd a kórházban, mint egy leprást, már ha egyáltalán foglalkoznak velem oltás nélkül..

Tehát felvettem az első oltást - pfizer - , amit egyébként már utána egyből meg is bántam.

Rá kis időre teherbe estem, így a második már elmaradt, és őszinte leszek, 100%, hogy nem veszem fel, amíg várandós vagyok és szoptatok, de nem tartom valószínűnek, hogy utána majd kapkodok érte.

Én 'muszájból' oltattam, de meg is bántam sajnos..

mindenki máshogy látja ezt, mindenkinek más a véleménye, soha nem fogjuk egymást teljesen megérteni, de remélem nagyjából így le tudtam írni az Én álláspontom :)

2021. nov. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%
Mellette, mert ebben látom az egyetlen megoldását annak, hogy olyan vagy közel hasonló életet élhessek, mint a vírus előtt, lezárások nélkül, minden nélkül. Én inkább praktikus okokból támogatom az oltást, egyszerűen oltottnak lenni kevesebb nyűg számomra is, mert nem kell félnem attól, hogy valamit nem tehetek meg, amit eddig megtehettem, illetve mások számára is (a nyilvánvaló immunológiai okokon túl), hogy nem miattam küldenek haza mindenkit, nem miattam esnek el a bevételtől, nem miattam túráztatnak mindenkit.
2021. nov. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Oltás mellett.


1.

Nem gondolom, hogy ma 10 évig kellene tesztelni egy oltást. Amúgy a hagyományos oltás ősi, a vektoros is régebbi, az mRNS is kb 10 éves, csak eddig rákkutatásban fordult elő.

2.

Alá kellett írni, hogy saját felelősségre. És? Aláírtam ezt a boulder teremben is, mégse félek, hogy leesik alattam a fogás.

3.

Hosszú távú káros mellékhatás már hogyan lenne? A 3 oltás egyike után sem volt semmi bajom, nehezen képzelem el, hogy egyszercsak a semmiből lesz 2 év múlva, az oltás miatt.

4.

Az oltás triggerelhet autoimmun betegséget, de a lázas állapot, az éles vírusfertőzések mégúgy.

5.

Csak az oltásadhat biztos védelmet egy vírus ellen. Ok, az egészséges életmód (amire törekszem is) segíti az immunrendszert, de ez se garancia a többhetes fertőzés ellen, a poszt-COVID ellen, a kórház ellen. Esetleg az esély növelése.

6.

Nem a saját szervezetemben bízom, hanem a tudományban. Meg lehet nézni a 200 évvel ezelőtti:

- csecsemőhalandóságot

- születéskor várható élettartamot

- átlagéletkort

7.

Így védem az idős családtagjaimat

8.

Kevesebb a jelentősen beteg ember => kevesebb víruskópia képződik => kisebb esély a mutációk kialakulására

9.

Ha MINDENKI beoltatná magát, aki teheti, akkor védenénk azokat, akik egészségügyi állapotuk miatt nem tehetik

10.

Nem hiszek világméretű összeesküvés-elméletekben, olvastam külföldi anyagokat is

11.

Az ismerősi körömbem többen megszenvedték a COVID-ot, többen elhunytak benns

2021. nov. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%
A #4 helyettem is írt.
2021. nov. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Kutató vagyok. Nem biológus, sem orvos, de a tudományt kéoviselem a szakmámmal. Hiteltelen lenne, ha pont nekem lenne több érvem az oltás ellen, mint mellett, mindazok után, amit magam is le tudtam vonni következtetésképp hiteles forrásokból. Nem zárkózom el a nem bizonyított teóriáktól, de ha egy érvet nem támogatnak meg kvantitatív bizonyítékok és ha nem illik a több évtizedes eredmények koncepciójába (mint egy puzzle darabka), akkor azt nem vagyok hajlandó elhinni. Márpedig az összes eddigi összeesküvés-elmélet, amit ezzel kapcsolatban hallottam, ilyen volt. Átlátszó, szánalmasan átlátszó és hitvány. Tisztában vagyok az esetleges kockázataival az oltásnak, főleg, hogy azon kevesek közé tartozom, akinek az oltott izom hónapokon keresztül be volt gyulladva az oltás után. De tanultam statisztikát, köszönöm szépen.
2021. nov. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a hormonális fogamzásgátló sokkal veszélyesebb, mégis használom, innentől kezdve szerintem nincs igazán miről beszélnem. :D
2021. nov. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem szívesen oltattam magam, de a betegség szövődményei jobban aggasztanak, mint az oltás. Tehát mellette.
2021. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

Mellette. Beoltottam magam és kutya bajom. Csak azok az ismerőseim nem válalták be akik amúgyse mozdúlnak ki az utcára soha, vagy félnek a tűtől. Persze mivel nem akarják azt mondani, hogy lusták ezért mindig kitalálnak valami hülyeséget, hogy jaj dehát az oltás veszélyes meg meghalnak. Ezt meg azt olvasták a neten. Fura lenne ha pont egy oltásért mennének be a városba...

Szóval mivel nekem és egyik családtagnak/ismerősömnek se lett tőle baja, így egyértelműen támogatom.

2021. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%

"Szerintem a hormonális fogamzásgátló sokkal veszélyesebb, "


ELég csak egy sima, recept nélkül kapható gyógyszer mellékhatás listáját megnézni. Anaflexiás sokktól kezdve minden van ott, mégsem ülünk az orvosnál 20 percet, miután bevettük.

2021. nov. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!