Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az átutazó, besurranó tolvajok...

Az átutazó, besurranó tolvajokat könnyen meg lehet fogni?

Figyelt kérdés

Van egy gyümölcsösünk, benne egy házikóval ahol szerszámokat tároljuk. Egyik nap feltörték, be is jelentettük a rendőrségen. A helyszínelés meg volt, nyomot nem találtak is le is zárták az ügyet hogy ismeretlen a tettes.

Amúgy a telkünk közvetlenül főút mellett van, két település is van 2-3 kilóméterre mindegyik irányba, mindkettő be van kamerázva a településhatárnál, tehát valamelyiknek de inkább mindkettőnek fel kellett vennie a tolvajokat. Mondtam is a nyomozónak, hogy nem lehetne-e vissza nézni a kamerafelvételeket, hogy mikor melyik kameránál haladt el kocsi? Mert ha valaki utazik egyik településről a másikra, akkor a két kamera közötti utat megteszi mondjuk X perc alatt. Viszont ha közben meg áll kirámolni a telket és/vagy visszafordul, akkor abból ki lehetne következtetni hogy melyik autóval voltak. Erre a nyomozó válasza csak annyi volt hogy "nem úgy megy az ám".

Oké hogy sok munka, de akkor minek vannak a térfigyelő kamerák? Ha nem közvetlen a kamera előtt történik bűncselekmény akkor használhatatlanok? Akkor ezek sem akadályozzák meg az úgynevezett átutazós tolvajokat?



2021. nov. 9. 18:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrök, nyomozók egyszerűen nem szeretnek dolgozni, és a feletteseik sem várják el tőlük, pláne nem ilyen "súlytalan" ügyekben.


Egyszerűbb nekik "elkövető hiányában lezárni a nyomozást" a papírokat meg bebaszni egy iratgyűjtőbe, mint hogy érdemben foglalkozzanak az egésszel.

A világ sajnos így működik.

2021. nov. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 amúgy nagyon igazad van. A falunkban pár éve volt egy betöréses lopás egy cégnél, a kamerák mindent felvettek. Alkatról fel lehetett ismerni a betörőket, az egész falu tudta hogy ők voltak mert olyanok akik ilyet megcsinálnak. Még a kamualibit is elfogadták a nyomozók, azóta is az egész falu a rendőrségen röhög
2021. nov. 9. 18:05
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos mérhetetlenül haszontalan impotens népségek a "rend szorgos őrei".


Valamelyik bűnügyi műsorba láttam hogy egy magyar szélhámos hét évig működtetett különböző csalássorozatokat Magyarországon, úgy hogy ő maga a karibi térségben, több száz fő károsult és több száz milliárd elcsalt pénz, és a hét éves pályafutásából valami három év telt el, mire egyáltalán érdemben nyomozni kezdtek utána, meg össze tudták kötni az ügyeit, ezek után még 4 év mire el is kapták. Szánalmas bagázs az egész.

2021. nov. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hm...engem séta közben kiraboltak. Konkrétan kitépték a kezemből a táskámat. Volt kamerafelvétel az esetről, aztán 30 nap múlva kaptam egy levelet, hogy ismeretlen tettes ellen lezárták a nyomozást.


És ezért 4 órát (nem vicc!) töltöttem a rendőrségen.


Úgyhogy ha hozzám este bemászna valaki, akkor addig ütném amíg mozog, aztán ásnék egy gödröt és öntenék bele betont. Utána visszatemetném. A rendőr is mondta akkor, hogy gyomorra kell ütni, az nem látszik.


Szart sem ér a feljelentés, soha nem kapnak el senkit. Szó szerint senkit. Ha megnézem az elmúlt 10 év eseményeit, 3x tettem feljelentést, plusz 1x betörtek hozzánk és 1x ellopták fényes nappal a XI.kerületből az autómat. Soha nem kapták el egyiket sem. Semmi nem lett belőle. Feltételezem engem sem kapnak el, ha feldarabolom azt, aki bemászik a kertembe.

2021. nov. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A kerites mellett ass vegig 1-2 meter szeles 1-2 meter mely arkot es takard le faagakkal es seperj ra levelet. Ha ralep,szakdjon be…


Vagy tegyel ki dezsakat vegyszerrel,amibe beleesik bemaszas utan.


A szerszamokat nem tudod hszavinni otthonra??

2021. nov. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem foglalkoznak a te szerszámaiddal. Vannak nagyobb és fontosabb ügyek mint néhány sáros szerszám, ezzel nem veszti az időt egyik sem.


Ne érts félre, én melletted vagyok, szerintem neked van igazad, de tudom hogy működik ez. Nekem a rézcsöveket lopták le a központi fűtésből, de soha semmi nem lett belőle. A rendőr pedig megmondta a szemembe hogy ne várjak semmire, mert úgyse fognak egy ilyen piti üggyel foglalkozni.

2021. nov. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!