Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik a terveid egy 'világvége'...

Mik a terveid egy 'világvége' (élelmiszerválság, áramszünet) esetén?

Figyelt kérdés

A Balázsékban mai téma volt, hogy 10-20 éven belül elég komoly élelmiszerválság lesz, az osztrákokat meg németeket már készíti fel a katasztrófavédelem egy esetleges 2 hetes áramszünetre.

Vannak terveid ilyen esetre vagy esetleg lesz*rod az egészet és éled az életedet? Klímaválságnál (tönkremegy a termés) , ha így nincs lehetőség tanyára költözni és önfenntartó lenni stb, akkor mit tennél?



2021. nov. 10. 09:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
76%
Ebben a pazarlo vilagban az elelmiszervalsag annyit fog jelenteni, hogy nem talalsz a boltban avokadot meg quinoat. Szornyu ami a vilagban folyik, es az emberiseg tobbsegenek ideje lennie valtoztatnia a gondolkodasan.
2021. nov. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
76%

meghalok.

sosem értettem hogy miért kapaszkodna mindenki annyira az életbe egy világvége szintű katasztrófakor.

úgyse olyan lenne mint valami amcsi tulélősfilm.

2021. nov. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
2-es nyilván én is ezt tenném, de tegyük fel, hogy van gyereked/kutyád bármi. Képes lennél őket is magaddal vinni? Vagy otthagynád őket?
2021. nov. 10. 09:40
 4/24 anonim ***** válasza:
88%

Akkor majd az emberek elkezdik otthon termeszteni a zöldségeket ahelyett, hogy térkövrznék az udvart.


Nekem átlagos telkem van, mégise van belőle választva 120 nm konyhakert. Ekkora területen némi tapasztalattal rengeteg élelmiszert meg lehet termeszteni. A szomszédaim látták, mennyi minden terem nálam, ezért ők is leválasztottak egy kisebb részt, most már csereberélni is szoktunk, kinek miből van éppen sok.


Nem mondom, hogy jól lakunk azzal, ami megterem a kertben, de egész nyáron nem voltunk zöldségesnél, sok dolog van a fogyóban és a konyhában is.


Ha mindenki, akinek kertes háza van, elkezdenee otthon termelni, a bolti éelmiszerekre kisebb lenne a kínálat és jobban jutna azoknak, akiknek nincs kertje.

2021. nov. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
4-es leírtam, hogy klímakatasztrófa, tehát ami a nagy rizs/gabonaföldeket tönkreteszi (időjárás) az a te kis konyhakertedet is tönkre fogja tenni. Akkor mit csinálsz?
2021. nov. 10. 09:54
 6/24 anonim ***** válasza:
66%

4, ez tök jó.

és ha tél végén jön, amikor már csak savanyúságod van ezekből?

2021. nov. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
71%
na igen, a nagy élelmiszerválság, amiben majd nem lehet kapni nagyonegészséges és nagyonvegán műszrokat... én nem aggódom miatta különösen, az emberfaj alapvetően mindenevő, valamit mindig meg lehet enni. a két hetes áramszünet meg egy vicc, már bocsánat, azt se tudjuk mitől lett ez ekkora sláger, az osztrák barátaim azt mondják, kölyökkoruk óta üldözik őket ezzel az agymenéssel, csak most lett megint sláger. amúgy ha az amcsik (akik lehet hogy nagyon jó arcok de a világ legfurább teremtményei is egyben)rendre túlélik a többhetes ellátási problémákat minden egyes hurrikán és tornádó után, akkor én is túl fogom.
2021. nov. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
3gy durva napkitores, vihar durvábban csinal, nem lesz semmi hónapokig...mi lenne akkor
2021. nov. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

En rendben tudnam hozni, ha en lennek a vezeto az a földön.

De persze sosem valosul meg.

2021. nov. 10. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
4%
Én kezdetnek örülnek ha napkitores tonkrevagna az internetet sok honapig!
2021. nov. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!