Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Készítenek egyáltalán még...

Készítenek egyáltalán még olyan filmeket amiben nincsenek ngerek vagy más kisebbségiek?

Figyelt kérdés

2021. nov. 11. 22:23
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%
#18, neked találták ki akkor azokat, ahol p.cikat nyalnak nők. Főleg négerekét. Ez így okés?
2021. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
0%
pl. Elk*rtuk
2021. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hitelesebb történelmi filmeket.

Pl. a Downton Abbey-ben nem sok a színesbőrű. (Igaz, homoszexuális szereplő van, korhűen ábrázolva.)

2021. nov. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
50%
Engem csak akkor zavar, ha a történet nem indolkolja, például olyan történelmi kor, amiben nem igazán vannak vagy olyan fiktív világ. Például ez a Vaják esetében, ugye ott volt a fekete tündefiú, pedig az egész világ egy szláv környezetre épült vagy az új Middle Earth sorozatban lesznek fekete hobbitok, ami meg azért fura, mert a hobbitokat Tolkien eredetileg a vidéki angolokról mintázta. De amúgy tudok ellenpéldát is mondani, pont ott van a 2000-es években készült Földteger kalandorai, ahol meg fehérek a szereplők, pedog sötét bőrűeknek kéne lenniük. A whitewashing se jobb. Ami amúgy engem nagyon tud zavarni, ha egy adaptáció esetén egy kifejezetten vörös hajú karakterből csinálnak feketét. Meg, hogy mindenbe tesznek romantikát.
2021. nov. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

24-es, az ilyet megértem, és ez engem is zavar. Anne Boleyn zavar most, hogy most fekete lesz, de ő nem az volt. Létező embereket ne változtassunk már meg.


Pl. engem a Harry Potter-ben kajakra nem érdekel, hogy Hermione fekete vagy fehér, csak tudjam, melyik. Ne ilyen "seggnyaló afterthought" legyen, hogy fehér játszotta 2000 elején, de ma kitaláljuk, hogy ja amúgy fekete. Akkor legyen leírva, hogy fekete, és játssza fekete.


(Összehasonlíthatatlanul jobban zavar, hogy két szöveget is a Hermione karakter mondott el, amit eredetileg a könyvben Dumbledore és Ron.)

2021. nov. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
20 év múlva minden 2. újszülött cigány származású lesz egy tanulmány szerint nálunk, ez van bele kell nyugodni
2021. nov. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!