Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha sehogy...

Mit lehet tenni, ha sehogy nem jó nekem?

Figyelt kérdés

Tudom, velem van a baj.

Nyár elején elmentem az osztrák határhoz dolgozni, és egy nagyon szép városban dolgoztam, kedvesek voltak az emberek, mindenki jófej volt, szép volt a város, volt pezsgés, stb. Viszont a munka nem tetszett, ott hatalmas gondok voltak, például a munkahely még munkaruhát sem adott, nem hogy védőfelszerelést, amire elég erősen szükségünk lett volna. Igen, jeleztük, hogy kéne, de nem kaptunk így sem. Pár hét után úgy éreztem, hogy, ha itt én nem kapok védőfelszerelést én ezt nem bírom tovább csinálni, és leszámoltam. Mindezek előtt volt ott egy partnerem is, akivel akkoriban eléggé elvoltunk(már azelőtt ismertük egymást bőven mielőtt oda mentem dolgozni), de közben vele is megromlott a kapcsolatunk, és akkor telt be nálam a pohár. Hazajöttem(részben azért, mert úgy éreztem, hogy a volt partnerem miatt nem bírok ott maradni tovább, részben meg a rossz munkakörülmények miatt). Viszont azóta hiányzik az a város, az a közeg, és minden ami ott volt, kivéve a munkahelyet. Ügy érzem, hogy vissza akarok menni. Viszont mikor meg ott voltam, hiába volt szép, és jó az a hely, hiányzott a szülővárosom. Pedig itt nekem semmim nincsen, minden rokonom kint van külföldön, barátaim meg az országban mindenfelé dolgoznak. Nincs senki akiért lenne értelme itt maradnom. Jó, egyedül élek, és elvagyok itt, de azon a helyen sokkal többet is megkerestem volna, mint itt. Most dolgozom, de a bérem szánalmas, és a munkahelyemen mindenki csak belém rúg, és lenéz, pedig tanultabb vagyok náluk, és becsülettel csinálom a munkámat(a főnök ezt el is ismeri. A kollégákkal van baj). Fizetésem sincs rendben soha, stb.

Úgy érzem sehogy nem jó.

Mit tegyek? Menjek vissza abba a városba, és kezdjem elölről? Keressek ott másik munkát? Vagy maradjak itt, ebben a szegény megyében, a szülővárosomban? Itt nem sok munka van, ha itt váltok, akkor az szintén valami hasonló szánalmas hely lesz, mint ahol most vagyok, és közel nulla lesz ott is a fizetésem, másik városban lenne lehetőségem jobban keresni. Nem tudom mit tegyek.

Nem várom el azt, hogy helyettem döntsetek, de érdekelne, hogy ti hogy látjátok külső szemmel a dolgokat.

Csak értelmes válaszokat kérek! Köszönöm!


2021. nov. 14. 20:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem jó, akkor módosítani kell. Akár úgy, hogy visszamégy. Eldöntheted, hogy ott maradsz vagy tovább állsz. Ne maradj, ha nem érzed magad jól. Ha úgy gondolod, akkor mehetsz tovább befelé ausztriába és lehet hogy megtalálod amit keresel.
2021. nov. 14. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs nagy baj veled. Csak nehéz tud ez lenni, hogy nem sikerülnek egyből jól a dolgok, de ez ilyen. Szerintem keress ott megint munkát. És ha felvesznek és megint nem lesz jó a munka, akkor maradj egy ideig, de közben keress másik munkát ott.


Kell kitartás. De ahogy egyre többször kerülsz ilyen helyzetbe lesz már rutinod ebben, hogy válts újra és újra.


Szóval szerintem ne nézd ilyen negatívan a dolgot. Csak vond le a következtetéseket, hogy most megint menned kell. Meg nem tudom mennyire beszélsz nyelvet, de ahogy az egyre jobb lesz is egyre több lehetőséged lesz.

2021. nov. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!