Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki pénzt ad a koldusoknak...

Aki pénzt ad a koldusoknak annak nem jut -esetleg- az eszébe, hogy ez egy átverés?

Figyelt kérdés

2021. nov. 20. 13:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Érdemes végignézni.

[link]

2021. nov. 20. 13:47
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj, engem hidegen hagy az a 100-200 forint amit adok nekik, ha egy leszólít.
2021. nov. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
... és aki nem ad, annak nem jut eszébe, hogy tényleg a szükség kényszeríti azt az embert koldulásra?
2021. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem mostanra tudatosult az emberekben. Régen történt, a körúton sétáltam, cigányasszony, kisgyerekkel. Volt ott egy ABC, vettem nekik tejet, felvágottat, zsömléket, talán még csokit is úgy emlékszem. Sokkal később esett le, hogy kik voltak ezek, azóta is ha eszembe jut úgy érzem, mintha arcul ütöttek volna.
2021. nov. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,eszembe jut de nekem mindegy.Nyilván állnak mögöttük és elveszik tőlük a pénzt és enni is annyit kapnak hogy ne haljanak éhen szegények.Én sajnálom őket mert bántalmazva vannak rendszeresen.
2021. nov. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
97%

A helyi hajléktalanokat ismerem, szóval ha valakit futtatnak, az baromi egyértelmű.


De a helyiek kb a szomszédaim, ha van egy kis maradék főtt meleg ételem, azt kapnak tőlem, mert leviszem nekik.

Ha épp van nálam apró, azt is.

Meg pl ha vannak ruháim, pl kabát, ágynemű amit kiselejteznék, azt is felkinálom nekik.


Attól még hogy valaki addikt vagy alkoholbeteg, még van joga az emveri méltósághoz.


Cserébe meg figyelnek a környékre, érdekes módon azóta mióta jóban vagyunk, a sutyerák gyerekek nem tagelik meg és hugyozzák le a falat

2021. nov. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Azért a magyar koldus jelenség nem hasonlít az egyesült államokéra. Ott működhet hogy munka mellett jelmezbe öltözöl és kicsit kiegészíted a jövedelmet, de szerintem épelméjű nem foglalkozik ilyennel hisz csak aludni járna haza.

Koldusmaffia sem hiszem hogy nyereséges lenne itthon, alig vagy egyáltalán nem látok ismerős embereken kívül mást a belváros részein.


Ráadásul ma már előbb fog kérni cigány kölyök pénzt, mert a drog sincs ingyen, legalábbis felénk Miskolcon így megy.

2021. nov. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Barázda u. sarkán mindig adok a csövinek

Őszintên bevallotta napi 7-8 ezret keres reggel 7től délig.Ès 30 napot kijön.Sokan nem keresnek ennyit csak szólok

2021. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%
Lehet, hogy mondjuk Pesten az aluljárókban, vasútállomásoknon, ahol millió ember átutazik naponta, ott ez jól működik, meg a nagy forgalmú városok állomásain. De a belvárosokban, lakótelepeken azért minden koldusról közismert, hogy kicsoda, honnan jött, hogy került oda, stb. A helyiek ismerik őket, szóval ha valaki ilyesmivel próbálkozna, azt elég hamar kiszúrnák.
2021. nov. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Az az ember, akinek van pénze, de megalázza magát azzal, hogy koldulni, szerintem ritka.

Itt azért több dolog van a háttérben.


Azért ha valaki elhanyagolt, úgy istenigazából áll rajta a kosz, azt nagyon nehéz eljátszani.

Aki meg elmegy odáig, hogy megcsonkítsa magát, hogy az emberek adjanak pénzt, az végképp tragikus.


Olyan van, hogy valakinek van valami alja melója, de közben hajléktalan, mert nem keres annyit, hogy elég legyen egy lakásra, nincsenek pl referenciái, vagy durva adósságai vannak. Vagy esetleg bár nem az a klasszikus utcán-matrac hajléktalan, mégsincs igazából szállása.


Léteznek láthatatlan hajléktalanok, pl fiatalok akiket kitettek otthonról, és pl minden héten más barát kanapéján, az autójukban, valaki kertjében sátorozva húzzák meg magukat.

Ők is lehet dolgoznak, de lehet nincs állásuk mert ahoz lakcím kell. Ilyenkor mit csináljon?



Szóval ja, ezeket a videókat azok csinálják, akiknek lelkiismeret furdalása van amiatt, amit látnak, és ilyesmitől érzik jól magukat.


Én speciel tudom, hogy a társadalom egy jó része él úgy, hogy egy hónap fizu kiesése választja el őket a hajléktalanságtól, a hó végén kb éhezik, semmi megtakarítása nincs.


Eléggé elefántcsont toronyban kell ahhoz élni, hogy benyald ezt a maszlagot. Én látok elég szenvedést irl nap mint nap, nem kell a youtubeot nézni, hogy tudjam mi van.

2021. nov. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!