Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az oltástagadó...

Mit jelent az oltástagadó kifejezés?

Figyelt kérdés
Egy cikkben olvastam pár napja. Azóta sem tudok rájönni, mit jelent. Tagadja, hogy van oltás? Eddig csak a vírustagadó és oltásellenes kifejezésről hallottam.

2021. nov. 21. 08:53
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Azt, hogy nem Fidesz szavazó az illető.
2021. nov. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem azt jelenti, hogy megtagadja az oltás beadatását vagy azt, hogy tagadja az oltás hatékonyságát. Szerintem a vírustagadónál is ez a helyzet, nem a vírust tagadja, hanem a veszélyességét. Egy picit sűrített kifejezés, de ez sajátosság a magyar nyelvnek. Pl ha valakire azt mondjuk, hogy sugárzó arccal lépett be, nyilván nem arra gondolunk, hogy az arcával lépett, hanem hogy sugárzott az arca, miközben belépett, csak így hosszabb lenne.
2021. nov. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%

Rám is 20-ból 19-en azt mondják, hogy oltástagadó vagyok.


Esetemben ez azt jelenti, hogy az első oltás után:

-részlegesen lebénult az arcom, szerencsére pár nap alatt elmúlt

-egész testem lezsibbadt, 2 nap után enyhült, de az arcom torkom felsőtestem még 3 hónappal később is zsibbadt (olyan mint a fogorvosnál mikor kapsz egyszerre 2 db injekciót)

-allergiám lett

-a mogyorótól feldagadok, lezsibbad a fejem és nem kapok levegőt, oltás előtt 0,5-1kg-ot ettem hetente, most meg 1 szemtől bajom van

-éjszakai fejfájás, álmatlanság

-előző pontból adódóan fáradékonyság és memóriazavar, átmeneti süketség, homályos látás, stb.


Ebből kifolyóan nem adattam be a másodikat === OLTÁSTAGADÓ MEGBÉLYEGZÉS!

2021. nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
81%

Egy egyszerű perojarív kifejezés amit bárkire rá lehet húzni aki valamennyire is szkeptikus az oltás hatékonyságával, fontosságával, értelmével kapcsolatban.


Tipikus aki nem velünk az ellenünk szöveg.

2021. nov. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!