Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki minden számonkérésére puskával, csalással készül az egyetemen? Ez jobban megéri?

Figyelt kérdés

Tudom, nem az én dolgom... Nem is akarok vele foglalkozni ennél komolyabban, csak egyszerűen bánt az egész. Látni, hogy mindenből jó jegyeket kap az illető és büszkén henceg arról, hogy hogy csalta szét az adott zht vagy vizsgát, miközben nekem csak 3-4-re telik... Nem vagyok én sem makulátlan nyilván, volt, nem szeretnék képmutatónak tűnni, volt, amihez én is felírtam egy-két apróságot, képleteket, mozaikszavakat, de nem egy az egyben másoltam mindent, szemtelenül. Főleg gépes zhknál megy az, hogy letölti netről a puskát és jóformán másolás, beillesztés neki az egész. Csak bánt, hogy így én kullogok a sor végén és én érzem magam kevésnek az egészhez. Egy-egy csalásra azt mondanám, hogy oké, de eddig minden tárgyból ezt csinálta, 2 kivételével mindből meg is úszta és baromi büszke rá. Nekem ehhez nincs merszem, de bántja az önbizalmam akkor is, ha tudom, hogy nem a saját tudása, hogy nekem nem lett olyan jó semmi... Ráadásul folyamatosan azt dörgöli mindenkinek az orra alá, hogy mennyire haszontalan az egyetem, mennyire nem ad használható tudást. Tudnám, minek van akkor itt, ha minden fölösleges és szar... Bocsánat, szomorú vagyok.


Megtérül valaha ez nekem vagy neki van igaza, hogy nem öl bele ennél több energiát?


Talán túl magától értetődő a válasz, de én esküszöm kezdem megkérdőjelezni a munkám értelmét...


2021. nov. 23. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
45%

miért van ott? mert sok esetben az a "semmit nem érő" papír (így talán még találó is!) sok helyre szükséges!


az iskola sok tudást vár el, felesleges dolgokat is, viszont ha valaki valóban ott akar lenni szakmailag úgy is meg kell tanulnia amit kell és a többit ki tudja kerülni


én például a saját példámból tudom, hogy a programozás érdekel, de pl annyira az OP rendszerek, vagy épp a hardveres dolgok nem

ami fontos azt úgy is megtanulom, de a sok felesleges dolgot amit SOHA nem fogok használni, azt kevésbé

alap dolgokat jó megtanulni, de nem kell minden témában mélyen benne lenni, plusz a boldog tudatlanság találó kifejezés, sok esetben jobb is


pl algoritmusok ismerete hasznos, fontos, de ha valaki nem ismer 1-1 ilyen dolgot, akkor "nem kell feltalálni a kereket újra", DE mi van ha épp emiatt születik meg valami még jobb? tehát ez egy kétélű fegyver

ha ismered használod, ha nem ismered megtalálhatod, vagy alkothatsz jobbat, persze rosszabbat is

2021. nov. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
5%

Hali! Annyiban érdekes válaszadó leszek, hogy annak idején én is szétcsaltam a vizsgáim egy részét egyetemen, és ritkán rajta is kaptak. A legfontosabb, hogy te ne érezd szarul magad emiatt, mert tudod, hogy a szívedre teheted a kezed és elmondhatod, hogy mindent megtettél, míg ő nem tisztességesen jutott jó jegyhez. Hidd el, ha ő annyira rendben lenne saját magával, nem hencegne nyilvánosan arról, hogy mennyire menő csalni és hogy semmi értelme az egyetemnek. Ez elég nagy butaságra vall a részéről, mert nagyon könnyen lebuktathatja magát és szerintem sorozatos ilyen viselkedésért akár fegyelmit vagy valami komolyabbat is kaphat.


Megmondom őszintén, még azok a tárgyak se kifejezetten térültek meg nekem egyetem után, amikre valóban tanultam és érdekeltek is, nemcsak beültem puskázni vizsgán. Az, hogy képzettséged van, mindenképp érték, de a szak jellegétől, a tudás gyakorlatiasságától függően erősen változó, hogy "megtérül"-e később, vagy sem. Ha más tekintetben nem, annyiban mindenképp megtérül, hogy tiszta marad a lelkiismereted. Sajnos a világ tele van olyan emberekkel, akik csalással, hazugsággal, sógor-koma-jóbarát módon haladtak előre az életben (Magyarország ilyen kultúra), így ezzel kapcsolatban nem tudok megnyugtatót mondani, de emiatt ne légy szomorú, mert nem éri meg.

2021. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ismerek olyat aki szinte minden vizsgát mikro headsettel csinált meg. Még záróvizsgán is bent volt neki. Ma meg már jó állása van, eladja hogy ő a szakember.

Két dolgot tudok erre mondani:

1. Baxxa meg az ilyen.

2. Az egyetem és a magyar felsőoktatás szégyene hogy ilyennek diplomát adnak.

2021. nov. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem tartom helyesnek. Megkapja a papírt, viszont sz@rt se fog tudni.
2021. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A megtérülés szakmától, szakterülettől függ én úgy gondolom.

Tényleg semmi értelme az egésznek, nem kell mással összemérni magad, mindent csak saját magadért csinálsz, nem azért, hogy mások előtt menőbb legyél, mert te szétlőtted az összes zht, vizsgát és úgy mentél át minden tantárgyból.

Én személy szerint nem nagyon puskáztam egyetemen, hasonló cipőben jártam, mint te, voltak olyan szaktársaim, akik végig lőttek kb mindent, de aki a végén mondjuk államvizsgára nem tudta magát odatenni, az el is vérzett, nem kapott jó jegyet, így a mondjuk lőttek a mesterképzésének, de volt olyan, akinek elég volt a kettes is.

Nehéz kérdés ez, hogy megéri-e ennyit puskázni, de talán így foglalnám össze: ha van elég bőr a képeden és van benne elég rutinod, akkor csináld, mert azzal is lehet boldogulni, amíg nem találkozol valakivel, akinél ezt nem lehet eljátszani (ezért is lenne jó, ha mondjuk a rengeteg egyetemi tanár hajlandó lenne szóban vizsgáztatni, mert ott azért nem lehet puskázni olyan nagyon könnyen), de ha se bőr a képeden és/vagy se rutinod nincs a puskázásban, akkor kár elkezdeni, belemenni, mert rosszul is járhatsz vele, a becsületes út mindig egyszerűbb hosszú távon.

2021. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a fölösleges dolgokat kár megtanulni. Ha a lényeget érted, a fő gondolatok megvannak a fejedben, akkor az a logikus, ha a maradékot kipuskázod.

Ha egy tárgy anyagát gond nélkül ki lehet puskázni, akkor az azt is jelenti, hogy munka során éppen szükség lenne rá, akkor 2 perc alatt google-ben is meg tudod találni. Általában az a tudás a fontos, amit nem lehet kipuskázni, mert érteni kell. Ez alól a jogi és tanári pálya (meg lehet még néhány) a kivétel, ahol muszáj, hogy tudja a rengeteg tényadatot az ember.

2021. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%
Vizsgadrukkos vagyok, megnyugtató, hogy volt nálam puska. Illetve a puska elkészítése része volt a tanulásnak, amíg a puskát írtam, az alatt meg is tanultam. Nálunk egyébként az előadásokból és a tankönyvekből nem lehetett vizsgára felkészülni, annyira megkavarták a kérdéseket, úgyhogy begyűjtöttük a vizsgalapokat válaszokkal együtt és azokból készültünk fel. Csak megjegyzem, hogy most a szakmámban dolgozom, és a suli kb arra volt jó, hogy van belőle diplomám, és magasabb bér besorolásba kerülhetek, egyébként csak a suliban tanultakból nem élnék meg.
2021. nov. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
Most én leszek a bunkó válaszoló. De fegyvert tartanak a fejedhez, hogy te ne puskázz? Neked is ugyanúgy megvan a lehetőséged hozzá. Csak te nem élsz vele, szaktársaid meg igen. Vannak olyanok, akik azt mondják hogyha csalsz mindig akkor a munkádba nem fogod tudni mit csinálsz..munka közbe minden segédeszköz ott van.. pl nem kell fejből tudni képleteket (amit lehet nem is fogsz használni..) Azért ha sebész orvos vagy,ott kicsit gáz ha nem tanultál semmit mert emberéletek függenek attól ,amit csinálsz...de ez egy kivétel.
2021. nov. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem vagy bunkó, csak nem érted az egészet
2021. nov. 26. 11:56
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, én már több, mint 10 éve diplomáztam, puskáztam, mert vizsgadrukkos vagyok, mert amíg a puskát írtam, addig is memorizáltam, és mert a leadott tananyagból nem lehetett volna vizsgán átmenni, most a szakmámban dolgozom, a sulis tananyag jelentős része azóta elavult, szart sem érnék vele a szakmámban. Te még tanulsz, az is lehet, hogy neked olyan a szakmád, hogy nem változik ilyen gyorsan, mint az enyém, az is lehet, hogy a te szakmádban tényleg fontos, hogy ne puskából legyen, de nem nagyon van jogod megítélni ezért másokat, a munkahelyen senki nem nézi, milyen jegyeket kaptál, van, ahol a 2-es annyit ér, mint máshol egy 5-ös. Magadnak tanulsz, és az életben majd eldől, hogy melyikőtök módszere volt jobb. És ha a másik nem a szakmában akar dolgozni, csak kell neki egy papír, azt sem róhatod fel. Nekem volt olyan évfolyamtársam, akit a munkahelye küldött el diplomát szerezni, mert kellett a magasabb besoroláshoz, de amúgy a kisujjában volt a szakma, megkockáztatom, hogy némelyik tanárunknál is jobban értette.

Ha te nem akarsz puskázni, ne puskázz, ha más puskázik, az meg legyen az ő dolga, akármi is lesz a következménye.

2021. nov. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!