Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Lehet, hogy...

Mit tegyek? Lehet, hogy öngyilkosságra készül!

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy van egy gyerek, aki elég gyakran sír, szinte minden nap. Nevetni, mosolyogni se látom, max. ritkán. Barátai sincsenek, alig beszél, de akkor is halkan. Kérdeztem tőle sokszor, hogy mi a baj, de ő nem nagyon válaszol. Felmerült bennem, hogy lehet, hogy már az öngyilkosságot is fontolgatja. Mit tehetnék, hogy ne tegye meg? Ti mit tennétek? Szeri.tetek is öngyilkosságra készül vagy csak eltúlzom. Kérlek kíméljetek a "azt mondta semmi, ha megöli magát, ő baja" és ehhez hasonló válaszoktól.

2016. szept. 8. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0%

Miért segítenél olyanon, aki nem hagyja? Ha hülye, akkor az az ő dolga és csak ő maga tehet arról, hogy senki nem foglalkozik vele.

Egyébként meg eltúlzod.

2016. szept. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok?

Szerintem próbálj meg vele beszélni ha nem is válaszol attól még hallja amit mondassz. Ha nem sikerül akkor hagyd, vagy szólj valakinek pl a szüleinek vagy osztályfőnök

2016. szept. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Nem jó ötlet, amennyire az tűnik. Te leszel neki a "balek", aki megsajnálta és majd amikor rákap erre zsarolni fog az öngyilkossággal. És most fognak az álszentek lepontozni, ám legyen.

Persze, hogy fontolgatta, szinte mindennap ezt teszi, de nem biztos, hogy van bátorsága hozzá.

2016. szept. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Le merném fogadni, hogy az első válaszoló az a fajta érzeketlen tuskó, aki egy mentálisan beteg embernek, aki gyógyszeres kezelés allatt áll depresszió miatt, azt mondja, hogy csak legyél boldog és hagyd abba a sírást és akkor nem leszel depressziós többé.


Nem tudom hogy hány évesek vagytok, vagy hogy honnan ismeritek egymást, de egy kedves kis beszélgetés csodákat művelhet. De valakinek tényleg kellene szólni erről, mert egyedül nem tudsz ez ellen sokan tenni.

2016. szept. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Crisopher ***** válasza:

Én azt mondom, legjobb, ha szakértőktől kérsz segítséget ehhez. Próbáld meg őket, a honlapon van egy telefonszám, amit fel lehet hívni:

[link]

2016. szept. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!