Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás előtt ebbe...

Gyerekvállalás előtt ebbe belegondolnak az emberek?

Figyelt kérdés

Abba, hogy a napjainkban született gyerekek időskorára (70-80 év múlva), elég valószínű hogy a természeti erőforrások kiapadnak/kifogynak. Legegyszerűbb példa a vízhiány, ami a század végére igencsak égető probléma lesz, de ha nem is a vízhiány, akkor a fosszilis energiahordozók fognak fokozottan lecsökkenni a túlfogyasztás miatt. Ha esetleg mégse az erőforrások fogyása jelentené a főproblémát, akkor a globális felmelegedés hatásai, ami által elviselhetetlen lesz a föld klímája, a tengerszint megemelkedik (a gleccserek olvadása miatt), ami komplett városokat fog víz alá juttatni. Ehhez lehet nem is kell 70-80 évet várni, hanem sokkal előbb bekövetkezik. Az ENSZ becslései alapján, 50 év múlva 40%-kal többen fognak élni a földön, ami azért probléma, mert a jelenlegi lakosokat sem tudja már régen ellátni. Ezek nem csak légből kapott információk, aki nem hiszi el, nyugodtan olvasson utána. Az egészen biztos, hogy az emberiség záros határidőn belül ki fog pusztulni, a kérdés csak az, hogy mikor. Ezt már akkor se lehetne elkerülni, ha holnaptól hatalmas változások lennének a föld megóvása érdekében.


Na és most kérdeznék a leendő kismamáktól/újdonsült anyukáktól, hogy ők ezekbe mind belegondoltak-e, és ha igen, milyen gondolatok játszódtak le a fejekben. Esetleg vannak itt olyanok, akik azt gondolják, hogy a föld erőforrásai kiapadhatatlanok, vagy ha neadjisten be is következne a baj, akkor azt a gyerekeik már úgyse fogják megélni, a többi ember meg kit érdekel? Valószínű, hogy sokan ezekbe egyáltalán nem gondolnak bele, csak addig jutnak el, hogy kell a gyerek. Nesze neked felelős gyerekvállalás. Szomorú, de ez van, az önzőség és kapzsiság fog elpusztítani minket.



2021. nov. 23. 13:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
57%
Menjél már innen az idióta klímaszorongásoddal, rohadtul unom már hogy ezen majréznak az emberek, te nyugodtan gondolkodjál, meg szenvedjél ezen, én nem szeretnék köszi. Megteszem a környezetért amit tudok , amikorra meg szerinted mind elpusztulunk addigra már mindenre lesz új technológiai megoldás, de te persze elpusztulhatsz és remélem gyereked sem lesz.
2021. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Én nem gondoltam bele bocs. 70-80 év múlva már nem az én problémám lesz. Egyébként most ezek után mit vársz? Ne szülessen több gyerek? Akkor ugyanúgy kihal az emberiség.
2021. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
62%
🤦‍♀️😂😂😂😂😂
2021. nov. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Én belegondoltam. Rossz érzés. De nem lehet mindent kontrollálni az életben, na meg azt sem érzem erkölcsileg felsőbbrendű döntésnek, hogy hatradolok, hogy hmm feleljuk gyorsan a maradék erőforrásokat mert már úgyse marad semmi az utókornak, és akkor legyünk mi az utolsó generáció mert a legfontosabb a kényelem.
2021. nov. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Te vagy az Greta??
2021. nov. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
jelentettelek, nem párbeszédet akarsz, csak provokálsz
2021. nov. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%
Ennyi erővel kb az 1900-as évek elején kihallgatott volna az emberiség, mert ki az a hülye, aki az első világháború után gyereket akar, mikor bármikor kitörhet egy második? A második után pláne, ha már kétszer volt világégés bármikor a levegőben lóghat egy harmadik is…Gobdolom neked is vannak déd- vagy nagyszüleid, akik ekkortájt születtek. De amúgy a történelem során szerintem eddig nem volt olyan időszak, amikor “megérte” gyereket szülni, hol háborúk dúltak, hol olyan betegségek mint a pestis, kolera stb.
2021. nov. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

4-es kivételével pont ilyen reakciókat vártam. Észérvekkel egyikőtök sem tud szolgálni, sőt az 1-es itt éli ki a frusztrációját is. Nem baj, nem veszem fel. Na akkor lássuk csak:

“amikorra meg szerinted mind elpusztulunk addigra már mindenre lesz új technológiai megoldás”

Mint például mi? Forrás erről? Továbbá hol játszik itt a személyes felelősségvállalás? Ez “majd lesz” = más majd megoldja, te meg nyugodtan ülsz a babérjaidon. Jó felfogás, gratulálok.

“te persze elpusztulhatsz és remélem gyereked sem lesz”

Lényeg, hogy neked már van, és ezzel a mondatoddal is megmutattad, hogy emberségből hanyasra vizsgáztál, és hogy már megérte szaporodnod. Ilyen csodás emberekből még több kell.


#2 “ 70-80 év múlva már nem az én problémám lesz”.

Pontosan tudtam, hogy sokan így gondolkodnak. Ehhez nincs mit hozzáfűzni.

2021. nov. 23. 14:14
 9/22 A kérdező kommentje:
#6 nem provokáció, csupán az igazság leírása. Hogyan kellett volna leírni, hogy az igazság ne fájjon?
2021. nov. 23. 14:15
 10/22 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon korlátolt vagy, nem látod a fától az erdőt, már abból is látszik ahogy a válaszomat szétszedted és lereagáltad azt a részét amibe a marhaságodat bele tudod magyarázni, a másik részét ignoráltad. Hagyjuk is, ilyen embernek ne legyen gyereke, nem veszít a világ vele semmit aztán kész, de ne erőszakoskodjál már, meg okíts itt másokat amikor állítom lehetsz vagy 20 éves, valami fridays for future mozgalom tag akinek fingja nincs a világról.
2021. nov. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!