Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki megbánta a...

Van itt olyan, aki megbánta a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Nem azt kérdezem, hogy nehéz-e az anyaság, hanem hogy van-e itt olyan, aki konkrétan megbánta, hogy vállalt gyereket. Legyünk tisztelettel a másik felé és senkit ne pontozzunk le!


Az az igazság, hogy én megbántam. Név és arc nélkül vállalom: nem voltam felkészülve az anyaságra és főképp (családi) nyomás hatására vágtam bele. Nem kellett volna. Már féléve az örökbeadáson gondolkodom, de a férjem hallani sem akar róla, pedig ő is megbánta a gyereket, csak fél, hogy mit fognak szólni a rokonok/barátok/ismerősök. Már 1.5 éves a pici, de semmi sem lett jobb, sőt csak rosszabb. Házasságom romokban (a gyereknek köszönhetően), elválni viszont nem tudok mert se én, se pedig a férjem nem akarja vállalni a gyerekfelügyeletet, ha elhelyezésre kerülne a dolog. Úgy érzem tönkrement az életemet és nem látom a kiutat. Sokszor eszembejut, hogy de jó lenne lelépni egyedül és új életet kezdeni hátrahagyva mindent, de legfőképp a gyerekem. Emiatt persze bűntudatom van és sz*r embernek tartom magam, de menekülni szeretnék. Annyira hiányzik a régi, gondtalan életem, amikor azt csináltunk amit akartunk, akkor amikor akartuk. Ma ez már teljességgel elképzelhetetlen hosszútávon. Időszakosan meg tudjuk oldani, hogy valaki vigyázzon a gyerekre, de itt nem arról van szó, hogy csak pihenni szeretnék, hanem sokkal inkább a gyerekmentes élet hiányzik. Úgy érzem, valaha volt legnagyobb hibámat követtem el, amiből nem látom a kiutat. Beragadtam egy megromlott házasságban, ahol a gyerekvállalást mindketten megbántuk. Azt leszögezném, hogy nem szenvedek szülés utáni depresszióban, ezek az érzések sajnos teljesen őszintén jönnek zsigerből.


Nem tőletek várom a megoldást, hanem csak érdekel, hogy más is volt-e ilyen helyzetben és hogy mi lett a dolog kimenetele.

Köszönöm ha elolvastad.



2021. nov. 7. 14:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
90%

És a gyerek egyébként milyen?

Igen, én megbántam. A fiam autista, és gyakorlatilag teljesen tönkretette az életemet. Ha bárkinek mondom, mintha én lennék a sátán legalábbis. Mindenkinek kívánom, hogy élje át, amit én nap mint nap. Aztán meglátom mennyire mosolyogna, hogy milyen szép az anyaság.

2021. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
88%
"senkit ne pontozzunk le!" 🤣🤣🤣 lehetetlen küldetés...
2021. nov. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

#1 teljesen rendben van a gyerkőc, egyáltalán nem problémásabb, mint egy átlag 1.5 éves. Pont emiatt is érzem, hogy ez az egész anyaság nagyon nem nekem való. Egy ilyen jó gyerekkel sem bírom a napi teendőket, mi lenne akkor egy autistával? Minden tiszteletem a tiéd és kitartást kívánok!

#2 igaz, de gondoltam hátha egyszer összejön!🙂

2021. nov. 7. 14:42
 4/63 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi idősek vagytok?
2021. nov. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
95%
Ki kell hozni a lehető legjobbat a szituból. Szegény gyerek nem tehet semmiről amit te megbántál ne az ő hátán csattanjon a végén.
2021. nov. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 A kérdező kommentje:

#4 én 28, férjem 30.

#5 teljesen igazad van. Ő nem tehet róla, csakis mi vagyunk a hibásak, hogy gyereket vállaltunk, amikor úgy istenigazából egyikünk se akart.

2021. nov. 7. 14:48
 7/63 anonim ***** válasza:
96%

Én mindenkép megpróbálnám először a terápiát (akár a családállítást is)

Értem, hogy gyerekmentes életet szeretnél, de talán egy kis önismeret után, ha a lelkedben rendbe teszed a dolgokat találsz olyat az anyaságban, amit szeretsz. Ez hosszú idő, de én mindenképp megpróbálnám.

2021. nov. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
88%

A férjed nélkül valóban nem tudod örökbe adni, de a házasságotok már akkor sem lenne a régi, ha sikerülne megszabadulni a gyerektől, mert a múltat nem tudnátok semmissé tenni. Úgyhogy ha tényleg annyira nem bírod, pakolj össze, és vissza se nézz. A férjed pedig majd eldönti, hogy megbirkózik a feladattal, vagy inkább ő is tovább passzolja. Valaki biztos fel fogja nevelni, és bár szeretettel valószínűleg soha nem fog a gyerek rátok gondolni, ez nyilván nem is lenne cél.

A gyereket amúgy nagyon sajnálom, iszonyú rossz lehet úgy felnőni, hogy a puszta léte miatt nem szeretik a szülei, de az érzelmek nem jönnek parancsszóra, szóval tényleg találni kéne valakit, aki meg tudja neki adni azt az érzelmi alapot, amivel egészséges felnőtté tud válni. Nincs szüksége ennek a világnak plusz egy érzelmi roncsra, és ti legalább beláttátok, hogy nem megy ez nektek.

2021. nov. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
93%
Akkor meg ne csinàlj tragédiát belőle ez csak a gondolataidban az. Sokaknál előtted bebizonyosodott, hogy lehet gyerek mellett szabad gondtalan életet élni. Sokaknak csak becsúszott mégis boldogak a tudattal. Ez fejben dől el.
2021. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
45%
Szegény kicsi:-( Belőletek úgyse lesz normális szülő már, adjátok örökbe míg megvan az esélye hogy örökbe fogadják, és nem okoztok ennél is nagyon maradandó lelki sérülést neki.
2021. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!