Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is elérkeztünk...

Szerintetek is elérkeztünk ahhoz a korhoz amikor sokkal jobban megéri nőnek születni?

Figyelt kérdés

Egy nőnek elég ha jól néz ki és kis túlzással arany élete lesz. Ha nem is születik jó adottságokkal, sporttal, sminkkel, öltözködéssel tud annyit javítani rajta hogy válogathat a férfiak között. Nekem pl. van egy halom 20as 30as nő ismerősöm, akinek abból állnak a napjai, hogy babakocsit tologat, vásárolgat, fotózgatja magát stb., pedig a többségnek nem is kimondottan gazdag a férje. Ha el is megy dolgozni akkor valami alibi munkahelyre pl ügyfélszolgálat bedugják ahol nem csinál semmit mert úgyse rúgják ki. Vannak olyanok akik komolyabban veszik a karriert, de pl. mérnöki pályán is az alibi munkaköröket töltik be a nők pl munka és tűzvédelmi előadó, a valós munkát meg férfiak végzik. Ezzel szemben a férfiaknak minden téren a topon kell lenni ha sikeres karriert és párkapcsolatot akarnak, ha mondanom kellene egy számot olyan 20%-ra tippelnék akinek tényleg jó élete van, míg nőknél ezt olyan 70%-ra tenném. A férfiak többsége valami gyárban gürizik és úszik az adósságban meg vagy a kutyának nem kell vagy csak kihasználják aztán kidobják.

Nem is éri meg férfinak születni.


2021. nov. 23. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem vagyok hímsoviniszta, de amit írsz az részben igaz csak. Inkább általánosítás. Nekem is van sok 25 év körüli nő ismerősöm, két kategóriára osztható, van aki már babázik (háztartásbeli) meg van aki majdnem munka mániás. Nő létére pont, hogy némelyik komolyabban veszi és jobban teljesít, mint a férfi kollégái. Pont azért dolgoznak jobban, mert az ilyen előitéleteknek kell megfelelniük. 4 nőt is tudok mondani, az egyik tanár, a másik fogorvos, harmadik cukrász és a negyedik pont mérnök. Talán 3 az elég mobilis szakma, a 4. meg ház és lakás tervezéssel foglalkozik. Kb a cégénél 3x annyi tervez mint a férfi kolléga, mert családi házaknál az asszony dönt és az ő szemszögéből jobban megy.
2021. nov. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
29%
Gyenge kezdés után erős visszaesés... Az elején gyakorlatilag azt bizonygatod, hogy a nőket csak alibiből foglalkoztatják, valójában minden komolyabb feladatra alkalmatlanok (és ezt te pozitívumnak tartod). A vége felé pedig kibontakozik a feminista férfigyűlölet. (Azért néhány dolgot ne felejts el: a házat, ahol laksz, férfiak építették; az autót, amellyel jársz férfiak tervezték és szerelték össze; a céget, ahol dolgozol férfiak alapították és működtetik; az internetes technológiát, amelyet most is használsz, férfiak fejlesztették ki; a jogi alapokat, hogy szabadon kiírhasd ide a feminista véleményed, férfiak fektették le. (Hogy téged viszont nem sok férfi fektetett le, abban is biztos vagyok.) :)
2021. nov. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van ez(amit most te csinálsz kérdező) amikor férfiként nem adja ki valami. Nem az van ahogy te szeretnéd. Nem érzed magad férfias férfinek. Nőknél is lehet szopás, férfiaknál is. Nem jobb egyik nemnek sem. Másabb esetleg.:)
2021. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem teljesen így van. Könnyebbnek tűnik, de hátrányból indulsz, ha nem vagy erélyes és nem mondogatsz néha oda. Eleve kevesebb bérért vesznek fel, mert kimondatlanul is ott van a levegőben hogy "majd úgyis elmegy szülni" még ha nem is tervezed. Vagy külső alapján ítél meg és nem kapsz felelősségteljesebb feladatokat, annak ellenére, hogy kitanultad a lelkedet 2 diplomáért. Ha meg erélyes vagy és határozottabb, akkor jön a langyizás, ha csak nem vágysz vissza szóban, úgy hogy koppanjon.:D Úgyhogy hidd el, jó dolgod van ;)
2021. nov. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Jajj ne, már megint a ronda, sikertelen segédmunkás...
2021. nov. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Röviden: nem. :D
2021. nov. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem négy ismerősöm van, akire ráillik a leírásod a babakocsit tologató nőkről, és kicsit jobban belelátok mint te, úgyhogy szívesen leírom.


Az első nő óvónő, kb 6 éve van otthon a gyerekkel, mert annyira alacsony a fizuja a férjéhez képest, hogy nincs értelme visszamennie dolgozni. Neveli a gyerekeket és mikor a kisebbik oviba ment, akkor elkezdett másik szakmát tanulni. Aput csak a gyerekek szülinapján látom, pedig havonta járunk. Amúgy dolgozik és számítógépes játékot játszik. Egyedül a fürdetésben segít.


A másik eset, a srác kőgazdag, budai medencés ház, VR, projektor, jacuzzi, szauna. 10 éve vannak együtt, a csaj 200 nettó körül keres, a pasi szoftverfejlesztő. Na ezt a srácot 8 év alatt egyszer láttam, amikor először mentem hozzájuk látogatóba és azt gondoltam illik bemutatkozni, úgyhogy eléálltam, mikor ment ki wc-re. Utána fél évig nem mehettem, mert a srác nem látott szívesen a házában(!), ahol akkor három-négy éve laktak együtt. Amúgy legnagyobb döbbenetemre, mindent felesben fizetnek, kivéve a kaját, mert a srác diétázik és néha az ismerősömnek kölcsön kell kérnie a szüleitől, hogy tudja fizetni a számlákat, de ha felveti, hogy ne felesbe fizessenek, akkor a srác sírógörcsöt kap, hogy a csaj kihasználja.


A harmadik esetben a feleség tanárnő. Elég nagy házuk van és a feleség nagyon sokat van otthon, míg a férj rengeteget túlórázik, mert nem tud nemet mondani a főnökeinek. A vicc az egészben, hogy a férj kevesebbet keres és a feleség örökölt két lakást, annak a kiadásából élnek "jól", de mindenki azt hiszi, hogy a férj dolgozza magát halálra, amíg a felesége lógatja a lábát.


A negyedik esetben a feleség summa cum laude végzett a jogon, maximum pontszámot kapott a phd-ra. 5 évvel ezelőtt 1 milliós fizetése volt. Nagyon nehezen jött össze mindegyik gyerek s-ről l-esre változott a ruhamérete. Eddig otthon tologatja a babakocsit, takarítónővel és bébiszitterrel, és pszichológushoz járt, mert rettegett, hogy öt év alatt mindent elfelejtett. Most meg attól tart, hogy kirugják, mert egyszerűen úgy, hogy az egyik gyerek mindig beteg, kb. egy hetet jár dolgozni, majd egyet otthon van.


És mindegyiküknek csak babakocsit kell tologatnia, kívülről.

2021. nov. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem. Ugyanúgy mennek a bélyegek, ha dolgozol és elér valamit egy szakmában, akkor karrierista vagy, ha szép vagy, de nem keresel jól, viszont van egy jól szituált párod, akkor aranyásó. Ha szülsz 3 gyereket, akkor gyerekgyáros háztartásbeli, aki nem akar dolgozni.... Soroljam még?

Amúgy ez csak a nyugati civilizációban van így, globális szinten még mindig szarabb nőnek lenni, mint férfinak...

2021. nov. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ügyfélszolgálat,hát nem olyan álommunka az azért...

Férfiként én is azt írom,csak részben igaz,amiket mondasz.Ha jó esze van egy nőnek,és jól is néz ki,sokra viheti,de azért nem ilyen,fekete-fehér a dolog.

2021. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!