Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Lassan diplomazok, vege az...

Lassan diplomazok, vege az egyetemnek. Oszinten nem varom?

Figyelt kérdés

Egyetemen megismerkedsz tobb emberrel, ha valaki kemenyen tolja akkor 100-al is, mesz bulikba, haverok meg minden, zh-kra keszulni, izgulni, csajok meg minden, ilyen fesztival olyan eloadas, bufe meg suli melletti sorozo haverokkal orak utan, vizsgaidoszak bar leterhelo megis izgalmas, eloadasok amikre nem kell bejarni, szabadido meg minden.


De aztan elkeszulsz a szakdogaval, gyakornoki melo megvan, meg ami kell (esetleg mas egyetemeken) es... kesz.


Csatlakozom a felnott, unalmas, monoton eletbe.


A munka lesz mindenem, elettarsam, esetleg gyerekek es... ennyi?


Az fogja a napjaimat "bearanyozni", hogy felkelek reggel 7 re, bemegyek a mar 10 eve meglevo munkahelyemre, ahol ismerek 4 - 6 embert es allandoan veluk vagyok, a fele nem tetszik a negyede unalmas, a masik negyede meg OK, majd haza megyek 4 re, meghallgatom a hireket


es ennyi?


Jo persze lesz hetvege meg haverok meg minden, de en ezt nem varom, egyaltalan.


Komolyan ha a nagy kepet nezem, lesz melohelyem -> monoton munkahely, monoton munka, monoton emberek -> elorol az egesz.


A legtobb ember belefasul ebbe az egeszbe, nem is csodalom. A maradek 99%-a meg indit vallalkozast ami csodbe megy azt megy a hid ala, a maradek 1% meg szerencses vagy megteheti.


Oszinten, nem varom a "nagybetus" eletet. Unalmas, monoton minden nap.


2021. nov. 23. 22:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
0%
Nemed?
2021. nov. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem ezért kell ezen túllendülni és előre gondolkodni, hogy milyen módon lehet ebből kitörni


Ha más nem akkor külföldre menni pár évig jól megszedni magad, aztán abból már könnyebb, ha eleve nem vagy rákényszerülve, hogy dolgozz, szabadabban tudsz gondolkodni az ötleteken


És nem az állandó nyomás fog levinni

2021. nov. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2%

"eloadasok amikre nem kell bejarni, szabadido meg minden"


Ezek után jó hogy félsz. Naplopó, semmi felelősség életmódot feladni biztos nehéz.

2021. nov. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

3


Te voltal egyetemen?


Eloadasra nem kotelezo bejarni, plusz a COVID miatt minden fent van az intezmenyi oldalakon.


Nem kene beszolni, ha kozod sincs a dologhoz...

2021. nov. 23. 22:38
 5/20 anonim ***** válasza:
92%
A maradék indít egy vállalkozást, ami lehet nem jön be, de tanul belőle és ezt addig folytatja, amíg sikeres nem lesz, így nem kell bejárnia dolgozni, cserébe a családjával töltheti az időt. Ennyi.
2021. nov. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Ez van, mikor azt hiszed, hogy baromira ráérsz és nem élsz a lehetőségeiddel. Azt a 3-5 évet ha kihasználtad volna, most örömmel lépnél a következő szintre. De úgy látom, te inkább csak emögé bújtál és ezzel halogattad a felelősségvállalást és a felnőtté válást. Nem te vagy az egyetlen, de attól még magadat vered át és magad alatt vágod a fát.


Én pl egyáltalán nem úgy élek, ahogy leírod, sokkal szabadabbnak érzem magam munka mellett, mint egyetem mellett (lehet azért, mert mondjuk amellett is dolgoztam és sakkoznom kellett az időmmel). Sokkal többet járkálunk el és szórakozunk a párommal, baráti körömmel, sokkal több dolgot megengedhetek magamnak pénzben és időben. Jól keresek és javarészt itthonról dolgozom rugalmas munkaidőben, de kezdetektől arra hajtottam, hogy ez így legyen és nem csak vakartam a seggem, hogy majd lesz valami és a papír önmagában megoldja ezt nekem.


Szóval egyáltalán nem törvényszerű annak történnie, amit leírsz, de ahhoz tervezni kellene és odatenni magad. Ezt nem lehet megspórolni, de minél tovább próbálod elkerülni, annál szarabb lesz. Azoknál már jobb helyzetben vagy, akik nem tanultak és gyárban húzzák az igát, de itt is érvényes, hogy ha előbbre hozod a szórakozást és a lazulást, attól még a teperés meg a kellemetlen rész nem tűnik el, csak időben hátrébb szorul...

2021. nov. 24. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Miért törvényszerű az unalmas monoton munka? Én egyetemista vagyok, de már most is olyan a munkám, hogy akár csinálnám ezt utána is. Sőt, azért ezt a szakot végzem, mert ezt szeretném csinálni. De azért valamilyen szinten megértem. Én sem a "saját" városomban tanulok, kicsit tartok a szétszéledéstől.
2021. nov. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Bocsi 6, de nincs igazad.


Nekem mindig azt tanítottak, hogy az egyetemi éveket ki kell használni, bulizni, szórakozni stb, mert utána már más a prioritás.


Az ismeőseim nagy része és én is így jártunk el, és valóban egyetem után már karriert építettünk, családot alapítottunk, stb szóval nem lett volna módunk felhőtlenül szórakozni már.


Én nem dolgoztam egyetem mellett, de a férjem a 2. Félévtől folyamatosan dolgozott, de mégis a szórakozás és a bulizás volt a prioritás, nem a gyakornoki munka.


Egyébként egyikünk sem döglik egy 9-5 irodai munkában, de azért az egyetem utáni első pár év arról szól, hogy te vagy a ranglétra legalján, akármilyen diplomád van és akármit is csináltál előtte.

2021. nov. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én pont ezért választottam olyan szakot ami nem monoton.


Én is utálom a monotonitást és nem is bírom. Azt szeretem egy munkahelyben, hogy úgy mész el reggel dolgozni oda, hogy munkakezdés előtt 10 perccel sem fogod tudni mi fog történni és mit fogsz csinálni, hova fogsz menni, kikkel fogsz találkozni.

2021. nov. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
21%

Bocs 8, de nem érted a mondandóm lényegét. Az egyetem két dologra való. Arra, amit te mondasz és amiből kizárólagosan állt az egész a kérdezőnél és arra, amit én még emellett csináltam. Azért említettem meg csak azt, mert a többség valamiért arról feledkezik meg, a bulizás és a basznibele kiválóan megy mindenkinek.



Egyetem alatt szabad ember vagy, ahogy írtad. De ez nem azt jelenti, hogy csak élményeket szerzel, hanem azt is, hogy felfedezed magad és a lehetőségeidet, a kötelezőn túlmenően is tanulsz és próbálkozol és építesz olyan tudást, kapcsolatokat és miegymást, aminek hála később sem kell beszopódnod a mókuskerekes szar szürke életbe.


Csak szórakozásra nem lehet jövőt építeni. Lehet szórakozni, senki sem mondta, hogy nem. De ha te nem látod, hogy hosszú távon ennek meg lesz a böjtje, akkor várj még egy kicsit, nem muszáj hinni nekem, magadtól is megtapasztalod.

2021. nov. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!