Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Volt olyan, hogy megvilágosodtál?

Volt olyan, hogy megvilágosodtál?

Figyelt kérdés
Nem érzem, hogy bármi is érdekelne ami hasznos lenne, vagy ha van is akkor csak a felszínt súrolom és nem ásom bele magam teljesen a témába. Gondolok itt például egy hobbyra. Szeretek főznj de nem törekszem a tökéletességgre pesig milyen jó lenne még finomabbatt főzni, de.... Van valaki aki hasonlóan gondolkodott, élt, aztán jött valami és beleásta magát a dolgokba és kitartott mellette?

2021. nov. 29. 11:51
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Egy meleg amszterdami éjszakán, egy egész estés coffee shopos beszélgetés után igen, éreztem ezt az érzést.

nem tudom miből mennyit vételeztünk ott, de hazafelé azt éreztem nem sétálok hanem lebegve közlekedek.

Amikor a csatornák felett akartam átlebegni ahelyett hogy a kis hidak egyikén mentem volna, akkor jöttem rá hogy már a természetfeletti szintet is elértem.

2021. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
volt, kb 5 évvel ezelőtt.
2021. nov. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Én többször is és folyamatosan. Nem rossz:)
2021. nov. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Nekem még nem sikerült elérnem a megvilágosodást. Pedig már több mint 10 éve meditálok.....
2021. nov. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Hány éves vagy?
2021. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha rájössz valami jó dologra akkor megvilágosodást éltél át.


A megvilágosodás szó viszont már egyfajta trendi cucc amivel az egodat

lehet etetni.


Rájöttél hogy nincs sok értelme a szenvedésnek....erre jobb rájönni.

2021. nov. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nekem volt nagy megvilágosodásom (18 éves koromban, azzal kapcsolatban, hogy mi a hivatásom -addig tanácstalan voltam, azóta pedig teljesen biztos vagyok benne), de a hétköznapokban is vannak apróbbak.
2021. nov. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon tetszik nektek ez a megvilágosodás szó. Akkor máshogy kérdezem... Hirtelen "rájöttél" mit szeretsz csinálni
2021. nov. 29. 14:42
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amikor rájöttem, hogy munka nélkül nincs eredmény és sosem érek el egyetlen, nagyobb célt sem. Ez egyértelműnek tűnik, de sokszor hajlamos vagyok róla megfeletkezni...


Van egy másik dolog is, amiről olvastam. Lustság nem létezik. Mindig oka van annak, miért nincs erőnk elkezdeni egy feladatot. Ezt az okot kellene megkeresni ahelyett, hogy egy szóval elintézzük.(Okok: Nem tudjuk, hogyan kezdjünk bele egy feladatba, félünk a kudarctól, depresszió, szorongás, ...)


Ha valami nagyobb projectbe vágsz, mindig tervezd meg előre, lépésről-lépésre, hogy mit kell legelőször tenned.

Utána cselekedni. Vagyis szervezd meg az egészet és ne csak nekiess.

+ Készíts ütemtervet.


Vezetheted egy füzetbe a haladásod. Ha megakadsz, így talán könnyebb rájönni, hol akadtál meg. Ha nem találod hosszú távon a megoldást, nem tudod hol akadtál el, akkor jöhet képbe egy szakember, akinek az a feladata, hogy átkísérjen az akadályokon.

De törekedj mindig az önálló problémamegoldásra! Nem kell minden aprósággal szakemberhez fordulni. (Persze kinek mi az apróság.)



Ezek nekem mind megvilágosodások voltak. Hogy mit szeretnék csinálni, azt már kiskorom óta tudtam, csak sokáig semmit sem tettem érte.

Lehet, hogy te is már megtaláltad, mivel szeretnél foglalkozni, csak "eltemetted" valami miatt.

2021. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!