Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Új felhasználó vagyok az...

Új felhasználó vagyok az oldalon és szeretnék segítséget kérni. Valaki segítene?

Figyelt kérdés

Minden eddigi párkapcsolatomban leromboltak, tönkretettek. Hiába voltam hűséges, odaadó, nem voltam elég. Ez történt nemrég is. Azt hittem, végre találtam valakit, aki szeret, aki elfogad engem, de burkoltan megkaptam, hogy nem vagyok tökéletes és nem én vagyok álmai nője. Én tudom, hogy nem vagyok tökéletes, viszont megérdemlem én is azt, hogy valaki szeressen. Valahogy szeretném felépíteni az önbizalmamat újra és valahogy továbblépni. Nem érzem magam nőnek, de már embernek sem, csak rongynak, olyan szintre kerültem. Sajnos már többször megégettem magam, pedig nem a legszebb fiúkkal/férfiakkal álltam le, nincsenek eszállva az igényeim, csak szeretve akartam lenni. Az ismerősöknek, családtagoknak nem merem elmondani, hogy milyen érzésekkel küszködök belül. Félek, hogy lenéznének miatta.


Tudnátok ajánlani önismereti könyveket, amiket érdemes lenne elolvasni? Olyan sok van, hogy nem tudok köztük eligazodni. Melyikkel vannak jobb tapasztalataitok? Illetve ha valaki tudna, ajánlana nekem egy megbízható pszichológust? Budapest és környéke, esetleg Pest megye lenne jó vagy akár online.



2021. dec. 5. 14:22
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Én is sajnállak. Majd meglátod, hogy ezen az oldalon segítséget nem kapsz, csak szidást, gúnyolódást.
2021. dec. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Jól van ez így? ***** válasza:
84%

Pl. ezek: [link]

[link]


Az összes kérdésedre ott vannak a válaszok is nálad, csak meg kell őket keresned.

2021. dec. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. dec. 5. 15:25
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak és együttérzek veled kedves kérdező. Barátaid, ismerősök, kollégák vannak, akikkel esetleg el tudsz menni ide-oda és beszélgetni, akikben megbízol? Én kicsit más cipőben vagyok, nekem elég régóta nincs párom, mondhatni tizenéve és az önbizalmam nekem is megingott az elmúlt években rendesen. A barátok, családtagok sokat segítettek, ha beszélhettem erről a problémámról, persze ehhez idő kellett és bizalom, hogy valakinek ki tudjak nyílni. De sokat tud segíteni, ha van, akinek elmondhatom, mi van bennem és lelkileg kapok némi támogatást, hogy nem vagyok egyedül.

Valamint van még egy valami, ami sokat segített nekem az elmúlt években: bármilyen hülyén, vagy közhelyesen hangzik, de a zene és a filmek, sorozatok is rengeteget segítettek, ez esetben a könyvek sem kivételek. Szeretem a vígjátékokat, amiken lehet nevetni, vagy az olyan filmeket, amik nem erőszakosak, de van mondanivalójuk és ezek által a kedvem is jobb egy idő után. A zene is olyan, hogy sok fajta zenét szeretek, de akadtam sok olyanra, ami mintha a szívemhez szólna és megrázna, hogy fel a fejjel, az élet megy tovább, minden rendben van. Utána tényleg, mint egy lelki kávé, sokkal jobb kedvvel tudom elkezdeni a napomat, a munkámat, vagy az itthoni teendőimet, vagy akár csak a pihenést. A zene nekem az egyik legjobb barátom, szinte nálam mindig szól valami és mindig fel tud dobni.

Sok-sok évvel ezelőtt önbizalomhiány és tömegiszony miatt én is jártam több pszichológushoz, szintén Bp környékén, de nem mindegyik tudott segíteni, sőt. Volt, amelyik Frontint, vagy hasonló szereket irattak fel, utánaolvastam, hogy milyenek, mentem is másikhoz. Nekem egy természetgyógyász segített, pedig pont benne nem bíztam egyáltalán. De ő valami növényi, homeopátiás szereket adott nekem és attól jobban kezdtem érezni magam, jobb lett a kedvem és a közérzetem. Régen volt, több mint 10 éve szerintem, így nem emlékszem, mi lehetett, azt tudom, hogy ez a természetgyógyász azóta már elhunyt. De gyógyszereket semmiféleképp sem ajánlanék, így ha esetleg mennél pszichológushoz, ne hagyd magad befolyásolni és nézz utána, mit ír fel.

Kedves kérdező, remélem ezzel a pár sorral tudtam neked segíteni egy kicsit. Fel a fejjel és bízz magadban, tudd, hogy nem vagy egyedül és szívből kívánom, hogy minden rendbe legyen veled!

2021. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves 4. válaszoló! Köszönöm a segítséged. Ha bárkit tudnál ajánlani, megírhatnád nekem. Filmek is, könyvek is, minden jöhet, ami javít egy kicsit az állapotomon. Sajnos nincs kivel megbeszélnem ezt az egészet.
2021. dec. 5. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!