Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » JamKazam felhasználók segítség...

JamKazam felhasználók segítségét szeretném kérni. Home office mintájára lehetséges zenekarozni?

Figyelt kérdés
Hallottam ezt azt, próbálok elmélyülni a témában. Köszönök minden segítséget.

2020. máj. 10. 08:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Minimális késés mindig lesz benne de próbálják az érzékelhető szint alá redukálni.

A program használatának feltétele egy jó minőségű stúdióhangkártya és egy gyors le/feltöltési sebességgel rendelkező (vezetékes!) internetkapcsolat minden egyes felhasználó részéről.

Amúgy nekem bejön a program. Egyszerű -kicsit lassú, de azért jól használható.

2020. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért óvatosan! A stúdióhangkártyák is (ahogy az összes) önmagában produkálnak némi késést, amit a hangot rögzítő szoftver kikompenzál a felvételen, de attól még ott van. Jellemzően 70-250 milliszekundum ez a késés. Már a 70 is elég, hogy ne tudd tartani az ütemet. És itt még csak a hang gépbe jutásáról van szó. Azt ha nyersen, tömörítetlenül átküldjük a hálózaton (ma már szerencsére képes rá az Internetkapcsolatok döntő többsége), az is rádob még 40-120 milliszekundumot. Tehát jó esetben is 110 milliszekundum késésben lesz a hang. Ez akár egy teljes ütem késés is lehet gyors zenéknél, de lassúaknál is már a zavaró kategória. Ezt ha akarod se tudod kiküszöbölni. Én most kezdek elmélyülni a videóduettezésben. Az úgy működik, hogy az első fél előre felveszi az ő részét, majd a partnernél ez a videó lejátszásra kerül, miközben rögzíti az ő részét. A két felvétel egymás mellé helyezéséből születik meg a végeredmény. Ha elég ügyes mindkét fél, meg nem mondod, hogy ez nem élő, mert képzeletben interakcióba lépnek egymással már az első rész felvételekor, amikor fogalma sincs még neki, hogy egyáltalán ki lesz a partnere és mit fog csinálni. Egy megelőlegezett "you are beautiful" csodákra képes.
2020. máj. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!