Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az oltottak miért érzik...

Az oltottak miért érzik magukat felsőbbrendűeknek az oltatlanoknál?

Figyelt kérdés

2021. dec. 7. 10:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

Cikkek: jön a gyerekek oltasa

Kommentek: én biztos nem adok mérget a gyerekemnek


Nem létező kommentek: jajj, végre, várom, hogy védett legyen a kicsikem

2021. dec. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
38%
Nem érzek így, ellenben sok oltatlantól látom, hogy úgy gondolják, mindenhez értenek.
2021. dec. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
19%

1. A pulcsit veszed fel, nem az oltást. Aki intelligensnek érzi magát, nem beszél így.

2. Ezen már én is gondolkoztam.

2021. dec. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13

"Van egy másik, oltással kapcsolatos kifejezés, amelynél hasonló kapcsolódási pontot lehet fölfedezni a vallási nyelvvel, ez pedig a szintén neologizmusnak, újításnak számító felveszi az oltást. A felvesz igének egyik szótári jelentése sem olyan, amelybe az oltással kapcsolatos történés beilleszthető volna. Van viszont egy ilyen jelentése: ’ magához vesz, részesül benne.’ A szövegkorpuszokból látszik, hogy a felveszi az oltást kifejezés a Vajdaságból jön: első megjelenésétől, 1960-tól az 1980-as évek végéig csak a vajdasági Magyar Szó napilapból vannak rá adatok, és csak 1990 után terjed el a határokon belül (bár sokak számára még ma is idegen). Valószínűleg szerbhorvát nyelvi hatásra, tükörfordításként alakult ki: primiti vakcinu = ’oltást kap’; a primiti egyik jelentése pedig ’felveszi’ a kereszténységet."

[link]

Aki intelligensnek érzi magát, az fogadja el, hogy a nyelv egy dinamikus, folyton változó dolog.

2021. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
Nem érzem magam "felsőbbrendűnek", de azért örülök hogy nem élek rettegésben egy másik kontinensen élő informatikus miatt. :D
2021. dec. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

#9: A maszkkal a többieket véded elsősorban, nem magadat, magadat azzal véded (illetve téged védenek a többiek), hogyha - viszonzásul - mások is hordanak maszkot.


Az pedig köztudomású, hogy az első oltás másnapján még abszolút 0, azaz nulla, zéró védettséged van kb., bármilyen oltást is kaptál.


Én november 23-án kaptam a 3.Pfizeremet(2 Pfizer után), és karácsonykor leszek majd először nagyobb közösségben azóta.

2021. dec. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

"Anyám kolléganője csinálta azt, hogy oltás után bement nagy mosollyal az arcán a munkahelyre, hogy ő már oltott, védett, le is veszi a maszkot, erre 1 hétre rá pozitív lett a tesztje..."


És ebből mi a tanulság?

Nekem is pozitív lett a tesztem oltás után. Mit szeretnél ezzel mondani?

2021. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!