Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nagyon súlyos értelmi...

Aki nagyon súlyos értelmi fogyatékos 0-24-ben gondoskodásra szorul az egyáltalán tud magáról meg a világról valamit?

Figyelt kérdés
2021. dec. 15. 09:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó.

Van, aki tud - és van, aki nem.

2021. dec. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem nagyon. Egy ismerősöm gyereke ilyen. Nem tud beszélni se. Már 19 éves, a saját anyját is fogdosni szokta. A nagyi nem meri vállalni mert fél hogy megerőszakolja.

Ő egy ösztönlény. Azt tudja hogy éhes, akkor a hűtőhöz kell nyúlni. Ha kangörcsös, akkor meg magához vagy az anyjához..

2021. dec. 15. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
2# fu de beteg dolog ez....
2021. dec. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ijesztőek tudnak lenni. Unokahúgom egyik barátnőjének valami rokona volt ilyen. 30+os férfi 4-5 éves gyerek szintjén. Beszélni se tudott normálisan. Unokatesóm akkoriban ilyen 8-10 éves lehetett átment a barátnőhöz játszani, ott volt ez az ember is. Aztán beleszerelmesedett a rokonlányba. Hát hadd ne mondjam, a gyereknek is ijesztő és bizarr volt, meg nekünk is. Mondtuk a barátnő nagyijának, hogy ha ott van az pasi, nem engedjük át. Ő persze csak hajtotta a Pistike nem akar rosszat, meg ovis szinten van, meg milyen aranyos, ahogy rajzol. Mi pedig felvilágosítottuk, hogy Pistike egy felnőtt férfi, akinek feláll a cerka és a fizikai ereje is megvan hozzá, hogy maga alá gyűrjön egy gyereket.

Nekem ha ilyen gyerekem lenne nem vállalnám. Az más, ha testi fogyatékos, de szellemileg ép, de azt sose tudnám megbocsátani neki, hogy ha 0-24es felügyelet kéne, rámenne az életem, ő neki meg sose lehetne teljes élete. (lehet ítélkezni)

2021. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen ismerősöm, akinek van egy huszonöt-huszonhat-éves forma fia, aki beszélni se tud, csak artikulálatlan hangon üvölt, a dolgát is pelenkába végzi, és az az egyetlen szórakozása, hogy kap valami játékot, amit rágcsál. Ismerősöm amúgy dolgozik, ilyenkor a nagymama vigyáz a fiúra. Én ettől a fiútól, ha találkozunk, félek. Igaz, nem agresszív, de van bennem ilyen érzés.
2022. jan. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez a fiú tud-e bármit is a világról, de igencsak kétlem.
2022. jan. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!