Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az ilyen meme-eket értelmi...

Az ilyen meme-eket értelmi fogyatékosok csinálják?

Figyelt kérdés

Azokra gondolok, akik direkt írják pl. az x-es szavakat gsz-el. Most komolyan, nem értem, ez mitől ennyire vicces, hogy direkt el vannak cseszve a szavak? Vagy a fiataloknál még mindig ez a menő, hogy "szándékosan írjunk helytelenül, mert az milyen gizda"?

[link]



2021. ápr. 10. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Hát nyem tudom miért van íty....
2021. ápr. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
Haha 🤣🤣🤣😂😆😆
2021. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Gyere bogsz xDDDDD
2021. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Egyébként engem is idegesít.

Meg az is, amikor nem rakják ki az ékezetet.

2021. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
4: Engemet is idegesit amikor nem rakjak ki az ekezeteket !
2021. ápr. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen típusú mémek amiket elfogadhatóra csinálnak,meg vannak,amiket nem. Ennyi. Általános kapitány lettem.
2021. ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
85%
Ki ez az Nber?
2021. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azok.
2021. ápr. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy műfaj. A shitposttal valahol összefonódik a memek világa, és így születnek meg a hasonló képek.

Egyébként ahelyett hogy egyből fröcsögünk valamire amit nem értünk, el kéne gondolkozni.

Mivel nem csak élő kommunikáció van már, hanem online is, egyre több dolgot amit élőben ki tudunk fejezni, "át kell ültetni" a szöveges üzenetek, memek világába. Például ha egy ostoba, primitív embert gúnyolsz, azt nonverbális kommunikációval ki tudod fejezni, a mimikáddal, a hanghordozásoddal, kézjátékkal, stb. Ezt online térben talán smileykkal, de inkább az írásmóddal tudod kifejezni. Például ha van egy szexista ember, aki a saját feleségén poénkodik, és úgy minősítjük a szavait hogy "haha nő rósz", akkor azt fejezzük ki, hogy mennyire egyszerű, buta. Ugyanúgy "eZ aZ íRáSmÓd" is arra utal, hogy a beszélgetőpartnerünket, vagy akit épp kitárgyalunk, mennyire mérhetetlenül ostobának tartjuk.

Csak ugye ezt írásban kizárólag így lehet kifejezni. Elég érdekes lenne hogy "milyen szexista ez az ember, még azt mondja hogy a felesége kövér *képzeld el ahogy a hangomat eltorzítva, bamba arckifejezéssel utánzom*". Ez a kommunikáció új formája, és lehet hogy te minket tartasz "hibás árunk", mi viszont azokat akik úgy kárognak valamire, hogy 💩-t se tudnak róla...

2021. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek direkt vannak rosszul írva.


Pl. Fehér alapon fekete betűkkel

"A világ atol szines hoty nem fkte fehérr."


"Hajadismijen"


Elég 'alpári' stílusú mém, de én úgy gondolom éppen ezt, és az így beszélő réteget parodizálja ki.


Látszik is, hogy nem az készítő "műveletlen" hiszen a kép feletti szöveg\előzmény szinten teljesen rendben szokott lenni nyelvtanilag, csak a szövegbuborékok tartalma van átírva ilyen szövegformába.

2021. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!