Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Munka címén Budapestre költöző...

Munka címén Budapestre költöző vidékiek! Nálatok mi az a pénz, amiért úgy gondoltátok, hogy megéri felköltöznötök? És azt meg is kaptátok?

Figyelt kérdés

Egy kérdés kapcsán merült fel bennem, hogyha csak nem valami speciális, kizárólag Budapesthez kötött munka miatt költözik fel valaki, akkor ez mennyiben éri meg neki?

Ismerve a budapesti albérletárakat, (120-tól plafon a csillagos ég) a bp-i bérletárakat, a néha hazalátogatás vonat/busz költséget, kinek éri ez meg?

Feltételezve, hogy vidéken keresi a legalját mondjuk 140 nettót, Pesten ugyancsak ilyen kaliberű munkával megkereshet 350 nettót? Nem hiszem.

De ha igen, akkor még mindig csak ugyanott van a plusz kiadások miatt, mintha otthon maradt volna.

Akkor meg mi értelme van?


2021. dec. 15. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
Az értelmet nekünk kell keresni.
2021. dec. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősék Nyugat-Magyarországról költöztek a fővárosba. Lelkendezve mesélték, hogy egy hónap alatt sok munkalehetőségük lett (kisvállalkozók). A többszörösét keresik sok munkával, mint ahonnan költöztek, pedig az is hazai nagyváros. Speciális tudásuk van, de nyilván nem utcaseprőnek jön senki Pestre.
2021. dec. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es, kérlek olvasd el a kérdést, ami kizárólag a PÉNZRE irányult és a kérdés a PÉNZ, a "megtollasodás" miatt felköltözőkhöz szólt.

Egyéb, az "életünk értelme" téma most nem releváns.

2021. dec. 15. 12:43
 4/8 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem az albérlet vs. ingyen otthon dolog alma a körtével összehasonlítás.


Mert nem ugyanaz, hogy otthon élsz a szüleiddel, vagy önállóan laksz valahol. Ha úgy nézzük, hogy vidéken albérlet vagy Budapesten albérlet akkor rögtön nem lesz akkora a különbség.


Azt sem értem hogy jött a 140 nettó vs. 350 összehasonlítás. Előbbiből vidéken is csak vegetálsz, utóbbiból már Pesten is kényelmesen meg tudsz élni.

2021. dec. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy Budapesten alkalmazottként is sokkal több lehetőséged, választásod van, gyakorlatilag mindenhol keresik az embereket. Míg vidéken van 1-2 nagyobb munkalehetőség ahova lehet menni.


Szakirányú tudással, diplomával szintén sokkal nagyobb az esélye Pesten találni állást.


Vállalkozóként meg aztán főleg. Van ismerősöm aki leköltözött vidékre, mert ott szeretnének élni, viszont a környének alig kap megrendelést. Pestre meg minden héten hívják, egymásnak adják az elérhetőségét az ügyfelek.

2021. dec. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%
Nyilván ez attól is függ, hogy milyen végzettséged van, milyen szegmensbe akarsz menni. Az is fontos, hogy az adott szegmensen belül mennyi munkavállaló jelentkezik egy állásra. Szóval nehéz ezt megmondani, viszont az egészen biztos, hogy 350 nettó az nem átlag itt Pesten. Nyilván lehet annyit keresni, de nem ez a jellemző. Inkább 250-300-al számolj. Egyébként ez a Pest-Vidék párhuzam olyan mint a Nyugat-Európa és magyarországi munkák párhuzama. Természetesen többet keresel, viszont azért mert drágább is az albérlet, szolgáltatások stb. és ha nem teszel félre ugyanúgy napról napra fogsz élni.
2021. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#4

"Azt sem értem hogy jött a 140 nettó vs. 350 összehasonlítás. Előbbiből vidéken is csak vegetálsz, utóbbiból már Pesten is kényelmesen meg tudsz élni."


Én meg azt nem értem, hogy mit nem értesz?

A 140ezer vidéki bérrel szemben a 350ezret ha valaki megkeresi Budapesten,(de ennek a realitását én is vitattam) akkor abból albérlet-közlekedés kombó után marad a vidéken is megkeresett pénze, tehát gyakorlatilag EZ volt a kérdés, hogy akkor MIÉRT?


Nem olyan vállalkozókról érdeklődtem volna, akik vidéken is szépen megélnek, csak Bp-en még szebben.

Hanem akik olyan produktumra képesek - mert szakképzetlenek, egyszerű emberek - hogy 140ezret kaparnak össze. Vidéken is legfeljebb gyári munkások, takarítanak, vagy boltban eladók, árufeltöltők és amik még nem jutnak eszembe.

Pedig ők jönnek többségében, nem a balett-táncosok, vagy az egyiptológusok a szívsebész párjukkal.

Az érdekel, hogy ez a réteg miért hiszi, hogy Budapesten hülyére fogja keresni magát?

2021. dec. 15. 14:09
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

"Én meg azt nem értem, hogy mit nem értesz?"


Akkor leírom még 1x:


140-ből vidéken is vegetálsz, 350-ből Pesten is kényelmesen megélsz.

2021. dec. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!