Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az emberek miért a saját...

Az emberek miért a saját gyerekkorukat tartják az igazi gyerekkornak, legjobb világnak?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem ezt minden korosztálynál. Hogy a mostani gyerekeknek nagyon rossz ellenben nekik milyen jó volt gyereknek lenni. A mostani 20-30 évesek is ezt fújják, az 50-60 évesek is és a nagyim is mindig ezt mondogatta még élt, ő 1923-ban született. Nem bántásnak szánom, csak érdekel a jelenség oka.

2021. dec. 16. 12:45
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mert gyereknek lenni általában jó. Fiatal vagy, van időd és energiád szinte mindenre, lehetsz gondtalan, lehetnek álmaid, kevés a felelősséged.
2021. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Metionin ***** válasza:
83%
Mert ők abban éltek, nem ismertek másikat. Meg sokaknak a gyerekkor volt a legboldogabb időszakuk és az megszépíti az emlékeket, akkor is ha a körülmények rosszabbak voltak. Én pl. szívesen lettem volna gyerek 10 évvel később, mert akkorra sokkal több lehetőség volt pl. sportra, nyelvtanulásra meg hasonlókra. Bár szar családdal akik elcseszik a gyerekkorod kb tökmindegy.
2021. dec. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%
Mert az idősek azt hiszik, hogy a mostani kölykök kimaradnak élményekből. Pedig nem, csak más élményeket szereznek a gyerekek. Milyen "szép" lenne, ha minden gyereknek at kellene élnie egy mamut vadászatot, mert az olyan szép élmény volt az ősembernek, ők annyira élvezték :)
2021. dec. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem evolúciós tulajdonság: azok maradtak fenn, akiknek az idő megszépítette az emlékeit. Nem nyiffantották ki magukat a rossz gyerekkori emlékeik miatt, mint amik nekem vannak.


Erre valószínűleg nincs konkrét bizonyíték, mert az orvostudomány olyan szinten áll... Hogy valami félmegoldással pont el tudják rakni a pénzedet.

2021. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én amit látok (tisztelet a kivételnek), hogy sok szülő túl van hajtva, emiatt sokszor nincs elég minőségi idő a gyerekeikre, ha problémája van a gyereknek, nem tud kihez bizalommal fordulni, és nem biztos, hogy magától jó kiutat talál.
2021. dec. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert valószínűleg jó gyerekkor ük volt, nélkülözés nélkül. Én pl. nem mondom ezt, aki a kocsma körül a részegek h.uggyában kotorásztam minden hajnalban aprópénzért, hogy legyen tízóraim a száraz kenyér mellett(helyett).
2022. jan. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mert más biztosította számomra a varázsát, nyugalmát, ami a legfontosabb: a biztonságát. Ha egyszer lesz gyerekem, akkor számára már nekem kell.
2022. jan. 1. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát én néhány jó dolgot leszámítva, nagyon örülök, hogy már nem vagyok gyerek. Borzalmas visszagondolni arra a kiszolgáltatottságra. Mikor pl.: egy tanárnak elég indok, hogy "mert azt mondtam és kész".
febr. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyrészt azért, amit a többiek is írtak: gyereknek lenni a legtöbb ember számára könnyű, boldog időszak volt, amikor még sokkal kevesebb felelősséget kellett vállalni, vigyáztak rájuk, gondtalanul élhettek.

De a másik része meg az, hogy ez az az időszak, amikor az első benyomasaidat szerzed a világról, az életről, ezért ez lesz a mindenkori norma, amihez viszonyítász. Ez kevésbé boldog gyerekkor esetén is igaz, egyszerűen így működünk.

febr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!