Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halottnak hitt gyermek megtalá...

Halottnak hitt gyermek megtalálása?

Figyelt kérdés

(Érzelmes téma)


Volt egy cikk arról, hogy több mint 20 év után szeretné egy édesanya megtalálni a lányát, akiről a kórházban azt mondták meghalt, viszont kapott valami levelet/csekket a lánya nevére. Temetésre se adták ki az állítólag elhunyt csecsemőt. (és ha jól emlékszem kiderült hogy nem vették halotti nyilvántartásba)


Van esély ilyenkor arra hogy életben legyen? Volt valakinek hasonló története? Elvesztette az újszülött gyermekét, de még csak azt se engedték hogy lássa? Történt valami évekkel később?


A cikk magyarországi családról szól.



2021. dec. 19. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Miért nem akkor szólt???
2021. dec. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%

1-es: AKKOR azt modnták neki, hogy meghalt a baba - mit szólt volna?

És a sztori szerint 20 év múlva derült ki, hogy mégis él.

(Habár szerintem az egész kitalált történet volt)

2021. dec. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%

Én is láttam, de ha örökbe adták biztos, hogy nem a szülei által választott névvel, pláne ugyanazzal a családnévvel tették.

Meg bejelentett lakcíme sem lehet ott, mert ahhoz a tulajdonosnak be kell jelenteni.

Jelenleg van egy állítólagos számla, amit nem is mutatott meg az anyuka.


Nálunk a faluban ketten is vagyunk ugyanazon a néven. A különbség az, hogy a "kolléganő" az összes levelét postán maradóra kéri, és rendszeresen elmegy érte. Nekem meg meghatalmazás van a család itthon lévő nyugdíjas tagjának, mert a munkaidőm nem postakompatibilis.

Volt, hogy engem hívott a család, hogy megjött a levél a banktól, tudják, hogy nincs közük hozzá, de miért jött OTP-s levél, amikor nem is annál a banknál vagyok.

Illetve én vártam küldeményt, a feladó már sík ideg volt, hogy nem jött meg, de ő feladta, a postásunk meg nem tud róla semmit. Bement a postára a feladóvevénnyel, ott mondták neki, hogy érkeztették nálunk. A mi postásunknak akkor esett le, hogy akkor ott van a postánmaradók között.

2021. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Érzékeny témára gondoltál?
2021. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nem gondolnám, hogy sokat tehetett volna. Amit igen, azt valószínűleg meg is tette.


Hogy ez a konkrét történet igaz-e, nem tudom. Viszont sokan írták hogy hasonlóan jártak, hogy még csak látni se láthatták az elhunyt csecsemőt. Sőt, voltak akik szintén kaptak hasonló leveleket amelyekből az jön le hogy él a gyerek.

2021. dec. 19. 21:17
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, érzékeny. Először másképp fogalmaztam meg aztán így maradt. De nem is ez a lényeg, csak szerettem volna ezt jelezni az elején.
2021. dec. 19. 21:18
 7/15 anonim ***** válasza:
92%

Én úgy tudom - nem biztos, hogy jól -, hogy ha egy baba holtan születik, akkor nem adják ki temetésre, nem anyakönyvezik sem. (Egy ismerősöm dolgozott kórházban, és most hirtelen nem jut eszembe, mit mondott, hogy mit csinálnak ilyenkor a holttesttel....)

De ha élve születik - felsír -, és utána hal meg, akkor igenis anyakönyvezik (születési, halotti), és szabad is és kell is temetni.

2021. dec. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
93%
De kiadják a halva született gyerekeket. A vetélést v abortusz "maradványaikat" nem adják ki. Ez egy kamu történet. Kötelező kiadni a halott csecsemőt a családnak, ha kérik. Ez olyan, mintha a 3 éves v a feletti halottakat is visszatartanák. Ha csak nem behazudják, hogy meghalt a gyerek, a szülők meg elhiszik, h a testét nem temethetik el, nem erősködnek, és közben odaadják másnak az újszülöttet. Csak hogy akkor sosem fognak számlát kapni, mert honnan tudnák, hogy a gyerek kié igazából. Csak a tolvajok tudnák. Kamu ez. Valaki szórakozik a családdal, ha igaz a story.
2021. dec. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
5%
A magán nyomozókba is volt egy ijen rész, de Betty ki nyomozta és meg lett a gyerk.
2021. dec. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
#9 Akkor szóljunk a Bettinek!
2021. dec. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!